Migrény v tehotenstve

9. dec 2022

Ahojte. Viete poradiť niečo odskúšané na migrény? Paralen nezaberá, a tie migrény sú naozaj tak strašne, že niekedy sa bojím doslova o život. 3 dni takej bolesti ze už by som dala hocičo len nech to skončí. Nejaká prevencia, bylinky, poradíte niečo? Ďakujem

h2o2
9. dec 2022

Ani 2 Paraleny nezaberajú lebo 1000mg je na migrenu...bylinky moc v tehu nie lebo rebríček je na migrenu ale v tehu môže vyvolať porod/potrat takže bylinky radsej vynechaj...ešte magnezium 500mg 3xD som ešte brala...ja som skoro 8 mesiacov nespala ak ma netrapila migrena tak som mala strašnu kyselinu.

.

marticka85po
9. dec 2022

Viem o com hovoris.mala som priserne migreny od zaciatku tehotenstva az do 3.trimestra.potom to prestalo.kazdy druhy den som plakala bolestou.paralen nezaberal. Nejako som to prezila.parkrat ked uz sa to nedalo vydrzat som si vynimocne dala Brufen 200ku. Trochu pomohli studene obklady na celo,krk a potierat celo Alpou,zalahnut do tmavej miestnosti,vetrat.

mousegirl
9. dec 2022

Paralen nikdy na žiadnu migrénu nezaberá. Do 28.týždňa Ibuprofén ale tiež nie pravidelne. Prevencia asi neexistuje keďže je to hormonálne vyvolaná záležitosť. Mne zmizli koncom druhého trimestra samé

zabka79
9. dec 2022

Ked uz neviem co sprchujem lytka horucou vodou, na celo obklad studeny a zatylok teply obklad. Prevencia magnerot a koenzyn Q10, ale tren Q10 treba preverit ci je vhodny v tehu

lyci
9. dec 2022

skus panadol extra novum alebo ataralgin. viem, ze v tom je kofein, ale lepsie ako silne lieky. mne zaberaju, ked si dam 1,5 tabletky a to mimo tehu beriem fakt tazke lieky na migreny. cisty paralen by mi nezabral vobec
prevencia: horcik, vitamin D, zelezo, B2, koenzym Q10, 1 kava denne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre