Čo pomôže na zápach z úst?

16. sep 2021

Pekný deň, anonymne, je mi to trápne.
Mám problém so zápachom z úst. Zuby si pravidelne čistím, chodím na pravidelné preventívne prehliadky, chodím na dentálnu hygienu. Zuby sú v poriadku, nemám žiaden kaz. Napriek tomu zápach z úst stále pretrváva a to už chvíľu po vyčistení zubov. Jazyk si čistím tiež, napriek tomu je na ňom biely povlak po celej dĺžke jazyka.
Mám aj iné problémy, ktoré možno spolu súvisia, možno nie. Mám veľmi suchú pokožku tela, problematickú pleť, akné, keď použijem prípravky na aknóznu pleť, pleť sa k zase vysuší, na tvári pozorujem také červené fľaky v okolí úst, sú tam už roky, takže to bude asi trvalý stav, padajú a lámu sa mi vlasy.
Už som zúfalá, poradíte? Mám skúsiť nejaký detox?

bloger
16. sep 2021

Vyskúšaj si kúpiť Bonne Sante sú to také cukríky ale obsahujú xylitol uvidíš ako budeš mať sviežo v ústach po nich

autor
16. sep 2021

@bloger Ale tým nevyriešim problém. Ak, tak iba na chvíľu.

engel76
16. sep 2021

Moze to byt aj od zaludka.

bloger
16. sep 2021

práve naopak tie silice ktoré to obsahuje ničia baktérie v ústach určite ti pomôžu

autor
16. sep 2021

Aby som bola úprimná, tak pijem málo vody, zato veľa kávy s mliekom, celkovo veľa mlieka, sladkostí, výrobkov z bielej múky, veľa mäsa.. skoro žiadne ovocie, málo zeleniny. Mohla by mať životospráva až takýto vplyv?

danielahamar
16. sep 2021

podľa mňa tiež žalúdok? reflux?

bloger
16. sep 2021

tak to bude presne tým káva odvodňuje a ešte pokiaľ piješ málo vody tak musíš mať v ústach ako v polepšovni

autor
16. sep 2021

@bloger To mám a je to fakt veľmi nepríjemné, musím stále žuť žuvačku.

autor
16. sep 2021

@danielahamar Necítim pálenie záhy.

bloger
16. sep 2021

ak chceš môžeš vyskúšať aj Vincentku pastilky v lekárni ti určite niečo poradia pekný deň

danielahamar
16. sep 2021

A čo so záhou? Ak myslíš reflux, tak sa mýliš

autor
16. sep 2021

@danielahamar Reflux je keď sa ti vracajú kyseliny, nie?

zuzkaa1991
16. sep 2021

Vyskúšajte zubnu pastu od Forever my ju používame uz vysse roka tiez mam obcas zapach z úst....kludne mi napíšte správu poviem viac o mojich problémoch

danielahamar
16. sep 2021

aj áno, aj nie, reflux má rôzne príznaky

moonlight1210
16. sep 2021

ano, ta opisana zivotosprava ma vplyv. urcite na pokozku (vlasy, ...), aj najskor aj na tvoj problem.

malo vody rozhodne nepomaha.
aj ked sa ti zda, ze nie si smadna. telo sa len naucilo hospodarit aj s malom. neznamena to, ze mu to robi dobre. zatazuje to minimalne oblicky a s nimi je taka patalia, ze ked uz zacnu boliet, aby si si vsimla, ze mas problem, tak je to uz vazny problem.

lubi40
16. sep 2021

candida, helikobakter alebo nieco zo zaludkom

dmk_1
16. sep 2021

Je to zivotosprava. Vyhodit sladkosti,na totalku zmenit stravovanie, dodrziavat pitny rezim. Vsetko, co si vypisala, ma suvis s tou stravou.
Ustne vody, pasty,zazraky - to je ako kedna akne napatlas make up - zakryje,ale problem neriesi. Najvacsi problem su tie sladkosti a vysoko sacharidove jedla - skus si odsledovat, ze ked zjes sladkost, potom sa ti objavi najcitelnejsi zapach.

palomka
16. sep 2021

Mandle mate v poriadku?

ankare
16. sep 2021

Podľa mňa to ide zvnútra. Aj mne smrdí dych.

lubienka39
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
naloxon
16. sep 2021

Choď normálne k lekárovi nech Ti urobi ster z hrdla a nosa...ja pijem tiež veľa kávy a nemám taký problém.

bibina32
16. sep 2021

Skús vysadiť mlieko.

simca06022011
16. sep 2021

no moze za tym byt zaludocny problem, ale aj napr. nejake orl ochorenie, kvasinky... (orl urobi stery...pozrie mandle...)

guliver19
16. sep 2021

To urcite ano, asi mas premnozene v celom tele kvasinky. Aj ten biely povlak aj vyrazky okolo ust to mozu znacit. Potom sa nemozes cudovat ze mas taketo probpemy. Kloktanie propolisovej tinktury a ustneho spreja z propolisu by vedeli isto pomoct. Je ich na trhu neurekom.

vikinka128
16. sep 2021

Toto sú najhoršie potraviny keď ich je veľa .. to sa ukáže vždy.. aj aknózna pleť aj zápach z úst - teda skôr zo žalúdka ..

luccija
16. sep 2021

Určite veľa piť...môj otec má zlú nejakú záklapku na pažeráku a z toho nepríjemný dych.Helycobakter, mandle,...a stravu máš tiež zlú úplne.Mozes mať prekyslený organizmus, candidu...