Veľké brucho 5 mesiacov po pôrode

marry144
20. apr 2021

Dobrý večer, som po pôrode 5 mesiacov a stále brucho ako tehotná. Počas tehotenstva som veľa nepribrala len 10 kíl, takže na postave som skoro nic nepribrala ale to brucho mi zostalo. Cvičím cviky na diastázu a skáčem cez švihadlo. Neviete poradiť nejkay sport alebo cviky na brucho? ďakujem pekne za rady

katka2505
20. apr 2021

Pripnem sa. Mám to rovnako

danulienka78
20. apr 2021

Tiez som na tom rovnako

hsara99
20. apr 2021

tu sa pripnem 😅

bluka2
20. apr 2021

Ja osobne by som 5 mesiacov po pôrode nerobila nič alebo tak Max. niečo pod dohľadom skúsených, ako cviky na panvové dno. To s tým bruchom tiež súvisí. Aby si si nepoškodila, ja by som tomu dala čas. Telo sa dáva do normálu aspoň tak dlho koľko trvalo tehotenstvo, ak teda nie si nejaká modelka... Mne sa spontánne po druhom pôrode tak o 2,5 roka urobilo zas ploché brucho. Po prvom to bolo kratšie. Ja som mala v oboch tehotenstvach veľké bruchá a veľké deti, možno preto to toľko trvalo.

marry144
autor
20. apr 2021

@katka2505
@danulienka78
@hsara99
tolko sa nas tu hned naslo. A ja ze len ja mam taky problem lebo vsetky okolo mna su bez brucha 2 mesiace po porode.

ab727
20. apr 2021

No zaujímavá téma...ja budem rodiť asi o mesiac a lekár mi povedal,že mám diastázu ako "sviňa" ,že budem rada ak mi nebude treba plastiku brucha🙄...inak ma dosť bolia tie svaly hlavne pri rebrách,je to dosť nepríjemné,stále sa musím polohovať inak lebo to začne bolieť,páliť,rezať...to aj vás až tak bolelo?

matuss1818
20. apr 2021

Mne sa moje brucho zdalo ako tehotenské ešte 2roky po pôrode, na cvičenie som bola lenivá, až som objavila fitshaker a začala som pravidelne cvičiť (priznám sa že ma motivovalo cvičiť to, že platím členské, inak by som sa k tomu nedokopala 🤦😀), brucho je preč, takže odporúčam 🙂

elisebah91
20. apr 2021

@marry144 mozno to len ty vidis ze su vsetci okolo plochobruchy ....u mna aj teraz brucho von ale cvicim na diastazu tak je to uz lepsie ako pisala @bluka2 musis tomu dat cas, i ked je to na prd...nauc sa sebalsky svojho tela, casom sa to zlepsi. Ja som po dvoch sekciach, obe kojene, oba razy diastaza+ stitna..takze u mna po prvej aj pk druhej som sa zacala davat do formy rok a pol po porodoch...ako aj ze si to telo pytalo a spolupracovalo, ked som skusala skor neslo to...napr. niekto pri dojceni chudne, ja stagnujem+ doladit vysku davky pre stitnu+zacelit svaly, tkaniva po sekcii...ano u mna rok a pol kym ma telo poslucha...casom to pojde...

iramka
20. apr 2021

@marry144 ahoj, predpokladam, ze cvicis na diastazu podla internetu..z mojej skusenosti to nerob, najdi si dobreho, ale naozaj dobreho fyzioterapeuta a zacni to cvicit pod nim. Ja som si tak zhorsila diastazu (internet a jedna asi neskusena fyzioterapeutka, ku ktorej som chodila) Teraz som zacala cvicit vo vital clinic, kde sa venuju priamo zenskym problemom po porode a musim po par cvikoch povedat (zatial ma naucili len cviky na panvove dno) ze chapem, preco tie cviky na panvove dno z internetu nefunguju, napr. aj take ospevovane Kegelove cviky, co je podla tej fyzioterapeutky vo vital clinic uplna hlupost...

marry144
autor
20. apr 2021

@bluka2 ale ja mam az príliš veľké brucho. ako v siestom mesiaci. a malý bol tiez velke babo mal 3800 g a ja som maličká

@ab727 mna nič nebolelo počas tehotenstva

@matuss1818 vôbec neviem čo je fitshaker. idem pozrieť. Mala si aj diastázu?

@elisebah91 Aj si hovorím, že je to pravdepodobne aj ty ze som po akutnej sekcii. Aj ja dojčim a nechudnem. ale mne by stačilo to brucho lebo to je katastrofa. Ale asi sa s tzm musim vyrovnať a zlepší sa to časom

elisebah91
20. apr 2021

@marry144 urcite sa to zlepsi...po sekcii je navrat na dlhe lakte...ale das to...telo sa musi spamatat, ved tam je 10 cm rez cez 6 vrstiev, tie sa musia zhojit, spojit a zacat spolupracovat, skus nosit brusny pas, mozno ti pomoze, ja som nenosila tak neviem...

marry144
autor
20. apr 2021

@iramka chcela by som k fyzioterapeutovi, ale ja som z maleho mesta a nikto sa nevenuje tejto oblasti. skusim mozno nejaku online konzultáciu

marry144
autor
20. apr 2021

@elisebah91 ten pás mám doma, ale kvôli jazve som ho nenosila, neviem či to ma význam po takomto čase začať nosiť.

matuss1818
20. apr 2021

@marry144 mala som asi 2cm ale to som si len ja nahmatala podľa videa, nebola som u fyzioterapeuta

elisebah91
20. apr 2021

@marry144 neviem, neporadim..

lianka123
20. apr 2021

@marry144 ahojky, ja som porodila 5kilove babo, tak si vies predstavit to brucho po... az teraz 2roky po sa mi to dalo dokopy, ako tehotna som vtzerala rok.. uz cvicim aj brucho silove

bluka2
20. apr 2021

Ja úplne úplne odveci, ale pred 3 dňami som čítala niečo random o skleróze multiplex a o výskume, čo sa robí, že tým ľuďom odstránia lepok a mliečne výrobky zo stravy a vyzerá to, že sa ich stav zvráti k lepšiemu... Do tejto stravy išla potom celá rodina, aby podporila chorého, ako keď partner tehotnej prestane fajčiť tiež. A tí ľudia opisovali, ako sa úžasne cítili. Je o tom toľko skúseností po internete, že som to zo srandy skúsila a teraz 3 dni som jedla bez lepku a bez mliečnych výrobkov. Aj som si tu o tom chcela chcela písať status. Normálne som jedla veľké porcie, mäso, ziadme hladovanie. Druhy deň večer sa sprchujem a pozerám, že zrazu nemám brucho. Som si myslela, že som stále po pôrode tlsta a to muselo byť iba nafúknuté brucho. Dokonca som musela mať aj napuchnuté členky, lebo sa mi zdá, že ich mám užšie (pomerne markantne) a možno aj prsty na rukách. Dva dni sa mi už ani na obed s dieťaťom od únavy ako bežne nechcelo spať a cítim sa skvele, dobre sa mi sústredí. Najväčší rozdiel je však to brucho. Podľa mňa som si nejako tou zmenou hormónov vypestovala intoleranciu, uvažujem a toto mi pomohlo. Najskôr to nebude tvoj problem, ale pre niekoho možno zaujímavé

suesi29
20. apr 2021

Skúste pozriet možno Vás niečo zaujme a pomôže https://rehabwomen.com/
Na FB ma takisto stránku má tam aj foto žien pred a po krásne výsledky a pozitívne recenzie.

iramka
20. apr 2021

@marry144 no,nemyslim, ze to bude dobre, mna pri tych cvikoch kontrolovala tak, ze sa pozerala, ale mala aj ruku na mojom bruchu aby citila, ake svaly zapajam, lebo tie cviky na panvove dno necvicis tymi vonkajsimi svalmi na bruchu, to treba zapojit tie panvove...chapem, ze v malom meste je problem zohnat dobreho..vsak ani v BA by som nezohnala, keby mi tu kliniku neodporucili...

qetka
20. apr 2021

@suesi29 ona je super, akurat ten kurz s nou stoji par stoviek Eur. Ale urcite pomoze. Ja, ak sa nedam dokopy, kym pojdem do prace, tak sa k nej prihlasim 🙂

ckatka
20. apr 2021

Ja som 4 mesiace po sekcii a Tiez nejako nechudnem...sčasti kojim ale stále som hladná a stále.by som niečo.jedla...(Nejem samozrejme vždy keď mám chuť to už by som.bola.ako.slon...ale.hladna som.skoro stále).

lucia30lucia
21. apr 2021

@suesi29 a pod akým mením ju viem pohľadať na FB. Aj mňa trápi brucho po druhom pôrode 😔

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka_266
21. apr 2021

@marry144 ešte som síce nezačala cvičiť po pôrode, ale nejak mi nejde dokopy diastaza a skákanie cez švihadlo, aby Vám ju ešte nezhoršilo.

guiseppinka
21. apr 2021

Vyhod svihadlo, ziadne skokove cvicenia sa nesmu na diastazu, ziaden beh, ziadna zumba, aerobik... Nic co su skoky a natriasanie

marry144
autor
21. apr 2021

@bluka2 nafuknuté brucho ma trápilo aj pred tehotenstvom. vyskúšam vyradiť pečivo aj mliečné výrobky len to mam trošku komplikovanejšie lebo nejem maso tak sa snazim aspon mliečné výrobky

@lucia30lucia ja som zadala rehab women a tak som ju našla. ale nejako sa neviem dopracovať k online kurzom. len nejaku brožúrku o diastáze som našla

@ptmt1011 asi bude. Aj keď som si to vyšetrovala sama mam dojem že mam len na jeden palec okolo pupka. Podľa partnera vraj nemám

@janka_266
@guiseppinka
tak to som teraz sklamaná, mňa práve takéto športy bavia :/ a čo sa smie? potrebujem kvôli endorfínom niečo aerobné

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
guiseppinka
21. apr 2021

@marry144 bike, plavanie, dychanie a vsetko pomale... Hlavne take, kde sa cvicia bocne svaly...

biela_sova
21. apr 2021

@elisebah91 Ahoj, mozem sa spytat, ci si potom nejako vyrazne schudla po dokojeni? Ja nechbrobim, co robim, ci jem menej, ci viac, vazim.na gram rovnako. Schudnut sa mi nedari. Dakujem 🙂

elisebah91
22. apr 2021

@biela_sova vies co, po dokojeni ani nie...ak ja robim cokolvek mam tak ako som isla z porodnice, a to je len -5kg🙊🙈 po prvom tehu som sa dostala postupne do normalu po tom roku a pol mala som ako pred tehu ale nic zvlastne som nerobila(a to bola prva vacsia prisavka,vtedy som kojila len v noci na cucnutia), ok cvicila som spevneie, brucho ale vnimam ze v tom case sa u aj moje telo, hormony, ,,stitna,,(ja ju nemam tak beriem tbl.)akoby unormalnili, zjednotili a islo to same..a teraz som tiez rok a pol, cvicim spevnujem ale kila su stale, a to este akoze kojim jednym cucnutim nadranom...