Vyrážky pri kľúčnej kosti, čo to môže byt?

helaaa3
17. sep 2019

Baby, toto sa mi vyhodila pri kľúčnej kosti. Mám to asi týždeň. Nezhoršuje sa to, ani nezlepšuje, nijak to neboli. V strede ten taký biely krúžok to akokeby sa mi supila koža. Nestretli ste sa s tým nikto?

Ďakujem krásne

trojnasobnamama
17. sep 2019

@helaaa3 presne také mala pred pár týždňami moja dcéra 10 ročná na ruke.Sledovala som to a asi po 2tyzdnoch to zmyzlo.

jance333
17. sep 2019

ak sa nemylim, takto vyzera plesnove ochorenie na kozi. muz mal nieco take, dostal na koznom mast a zmizlo to.

miadi
18. sep 2019

Ringworm ( v slovencine nazov nepoznam) plesnova infekcia. Mozes si to natierat protiplesnovym kremom z lekarne.

0hena0
18. sep 2019

Vytvara sa to pri nadmernom strese. Zvacsa to zmizne. Mato na dotyk taku malu priehlbinku?

nina19833
18. sep 2019

Ja by som s tým radšej išla na kožné, nič nezanedbať aj ak to nič nebude tak budeš mať istotu.

dema4016
18. sep 2019

aj ja som niečo podobné mala ale po celom tele, na kožnom mi brali aj vzorku na plesne, mykózu, a nič mi nevyšlo, všetko negatívne, ale ja som to mala aj 3 mesiace, potom som začala používať La Roche lipikar na citlivú pokožku, a neviem či by mi to pomohlo, doteraz používam, ale mňa to nesvrbelo, skôr pálilo, ale bola som z toho hotová, pobehala som kožné, alergo, gastro, ale mala som popritom aj iné problémy, no úžas

nikpa
18. sep 2019

@helaaa3 mykóza

dadulkaf
18. sep 2019

Ja takéto mávam, mykóza. Natri Canestenom.

matuskova003
18. sep 2019

Uf, tak v prvom rade ak to je naozaj mykóza, tak je nevyhnutné vyriešiť príčinu zvnútra. To nestačí ani zdaleka iba natrieť, treba sa prečistiť. To, že sa prejaví na jednom mieste je znak, že je všade a môže udrieť na pohlavných orgánoch, na nechtoch...Probiotiká, kyslomliečne výrobky - najlepšie biele jogurty a acidko, vysadiť sladké jedlá, biele pečivo, najlepšie by bolo aj kávu ale toto by som ja napr. nedokázala 😀
A hlavne prosím Ťa, choď s tým na kožné ak to nezmizne. U báb vyššie to mohla byť mykóza ale u Teba to môže byť čokoľvek iné.. držím palce

uhgara
18. sep 2019

Mala som to aj ja kedysi. Je to plesnova infekcia a ja som ju chytila od morciatka, co mame doma. Kozna mi ny to dala mast a cca š tyzden presli a zmizlo to

dadulkaf
18. sep 2019

Mne sa toto urobí, ak mám na sebe nejaké oblečenie iné ako bavlna a spotím sa. Umelina neprepúšťa vzduch, pokožka sa zaparí a mám z toho mykózu. Ale najlepšie ti povie kožný lekár.

evkamotka
18. sep 2019

Syn take mal bolo to plesnove, pomohol Fucidin

helaaa3
autor
18. sep 2019

@0hena0 áno, ma... úplne

0hena0
18. sep 2019

@helaaa3 ja to poznam z vlastnej skusenosti pri sebe a aj pri dcere. Objavilo sa to vzdy pri brutalnom psychickom vypeti. Prislo a zmizlo. Nic som stym nerobila. Moze to byt to, no, aj nemusi. Staci potriet niecim upokojujucim. Kalciovou mastickou napr.