Čo utíši bolesť bedrového kĺbu?

misik1
17. jan 2012

Vie mi niekto poradit ucinny prostrieodk na bolest bedroveho klbu...zacina mi to stale na vecre a cez noc,takze nespim skoro nic,az nadranom,lebo akoby mi tam niekto pichal ihly....je aj nejake anlagetikum co sa moze v tehotenstve? dakujem

kvetinka211
17. jan 2012

ahoj @misik1, nemusi to byt bedrovy klb .. mne to tiez zacalo v tom obdobi, najprv som myslela ze bloknuta chrbtica, snazila som sa to to rozcvicit natahovacimi cvikmi a vtedy sa to este viac zhorsilo, potom to bolelo akoby to bol klb a docitala som sa ze to asi budu uvolnujuce sa panvove spoje :S no uzila som si s tym viac nez dost, ledva som chodila,schody som nemohla ani vidiet a bolelo ma aj pretacanie sa na posteli, aj lezanie, vsetko ... ale podla lekarov to bolo vraj normalne ... trvalo to tak do 36tt, potom to trosku ustupilo a neskor zacalo bolet viac na druhej strane ... pred porodom to uz bolo uplne ok, potom zasa prve dni po porode som to trosku citila ale viac uz ziaden problem 😉 podla tej bolesti som ale vtedy mala pocit ze ani chodit uz nebudem. lieky som si nedavala ziadne, skusala som chodit v co najspevnenejsej polohe, s nohami a chrbtom rovno. dostat aj taku zdravotnu pomocku/pas na spevnenie panvy, tu som si davala hlavne ked som musela ist von nieco vybavit. na lieky sa radsej popytaj lekara, ale co viem tak ibalgin/ibuprofen je nevhodny, bezpecnejsi je v tehotenstve aj pri kojeni paralen

misik1
autor
17. jan 2012

dakujem ti kvetinka211 velmi pekne,skusim aspon obcas ten paralen, ked uz som maximalne mimo a potrebujem sa vyspat a fungovat pri dcerke cez den.

lussi2
18. jan 2012

ahojte vidim, ze nie som sama co mava bolesti bedrovych klbov, v noci vobec neomzem spavat :(. ja som v 14 tt.

misik1
autor
18. jan 2012

ahoj lussi2, a to ti dost skoro zacalo, mozno aj skor prestane

ikke
18. jan 2012

mozes si dat paralen, ale nebrala by som to ako trvale riesenie, skor by som sa pytala k fyzioterapeutovi, su na to aj uvolnovacie cvicenia. na noc pomoze aj vankus medzi kolenami.
ja som to minule mala od asi 37tt, a teraz to obcas mam znovu 😖