Čo vám pomáha na trávenie?

barbara86
1. mar 2012

nech zjem cokolvek, zo vsetkeho ma nafukuje a to nehovorim o zapche 😒 navyse som stale hladna, a hned mi zacne byt zle, az na odpadnutie a pritom jem pravidelne cca kazde 3 hodiny, no aj ked zjem nieco male (ovocie, jogurt) hned mi je tazko... je to ako zacarovany kruh - nejem, je mi zle, najem sa, je mi zle 🤐 som v 6tt. dakujem za odpovede.

lucka1987
1. mar 2012

@barbara86 no .. ja som ten zacarovany kruh znasla do cca 15 tt . potom to uz preslo... pomahalo mi ovocie.. a paragripe homeopatika od nevolnosti... preventivne 😉

stanislavao
1. mar 2012

no to mate tazke a nezavidim vam tieto problemy. mne, ked je zle od jedla, tak mi pomaha Orenzym. dam si ľ tblt naraz a do 15 minut je po probleme. vyskusajte. a na nafukovanie asi espumisan tblt, alebo nejake antacidum.

monika2606
1. mar 2012

@barbara86 Ahoj, ja som mala presne to isté na začiatku tehu, je to strašne nepríjemné obdobie a dúfam že ťa to čo najskôr prejde, presne viem čo prežívaš, ale mne na trávenie až tak moc nič nepomáhalo, len to proste potom prešlo, ale na nevolnosti ako také mi pomáhali kyslé cukríky alebo voda s citrénom a také proste kyslé veci, tak skús možno pomôže, drž sa a neboj prejde to a potom bude dobre už 🙂

monika2606
1. mar 2012

@barbara86 ešte ma napadá, že mne tiež radili espumisan ale ten som neskúšala, a ešte mi radili acidko, tak neviem, môžeš si vybrať, ale či niečo naozaj pomôže to ti neslubujem ale za pokus nič nedáš

lubina
1. mar 2012

aj mna nafukovalo, davala som si espumisan, ale pomohlo to len ciastocne. A to ma nafukovalo cele druhe tehu,nehovoriac o tom, ze do 16 tt. som vracala v ktorukolvek dennu aj nocnu hodinu ☹ , ale co clovek nevydrzi pre mimi, vsak?? Asi som neporadila, ale chapem ta

koksatko
1. mar 2012

mne pomahala chlorela

boise
1. mar 2012

mne bulharske probiotika a bulharsky jogurt 😉

janka_pn
1. mar 2012

mne zo zaciatku pomahali bublinkove napoje, najma cola a nealko pivo 😅 hlavne studene 🙂

luciferkax
1. mar 2012

Mne pomáha vypiť aspon 3dcl vody nalačno. to praktizujem doteraz :D a pivo, to tiež :D

barbara86
autor
1. mar 2012

espumisan nezabera 😠 ale ked vypijem trochu pepsi, tak aspon trochu grgam a je mi trosku lepsie od zaludka... ale urcite vyskusam co sme mi pisali, dakujem velmi pekne 🙂 jedine stastie je, ze nevraciam (aspon zatial), sice mi vela veci smrdi a napima na, ale zatial vsetko vzdy ostalo v zaludku 😝

barbara86
autor
1. mar 2012

@koksatko co je to ta chlorela?

koksatko
1. mar 2012

@barbara86 posielam ti link: http://www.zdravie.jahoda.sk/index.php/chlorell.... ja to uzivam uz dlho aj jacmen.

poisonblu
1. mar 2012

ja beriem toto: http://www.katkinshop.eu/katkinshop/eshop/0/0/5..., da sa aj v tehu...dokonca neskor, ked budes kojit, tak prichut aniz je na tvorbu mlieka a pre dobre travenie babatka-zabranuje boleniu bruska u deticiek

annaopialova
1. mar 2012

ahoj pankreolan

terimelka
1. mar 2012

Mne pomáhalo ovocie 😉

barbara86
autor
1. mar 2012

@koksatko a moze sa to kombinovat s tym femibionom? zajtra sa ho chcem ist kupit.

barbara86
autor
1. mar 2012

@poisonblu a moze sa to kombinovat s tym femibionom? zajtra sa ho chcem ist kupit.

pingu1
1. mar 2012

@barbara86 no to sa tes, ale fakt, aspon ochutnavas prave tehu. ja, kade som chodila, tade som prdela a grcala....neboj, to pominie, najhorsie je to takto na zaciatku

koksatko
1. mar 2012

@barbara86 ja ked som bola tehotna, tak som brala len kyselinu listovu tusim 3 mesiace a potom som presla na jacmen a chlorelu, nic ine som neuzivala a ku koncu tehu mi dali zelezo. tak ze neviem ci sa to moze. po pripade skus napisat co som ti dala link, mozno ti budu vediet poradit.

poisonblu
1. mar 2012

@barbara86 urcite, ja tiez beriem aj femibion800...

barbara86
autor
1. mar 2012

@poisonblu super, tak si to objednam, a ktoru prichut doporucujes? a kolkokrat denne to mozem brat v kombinacii s fembionom?

poisonblu
1. mar 2012

@barbara86 ja mam prichut natur...a uzivam to 3krat denne, s jedlom...

zitaje
1. mar 2012

@barbara86 mne pomaha na travenie pravidelne pit horucu prevarenu vodu. Bez nicoho, len prevarenu, ako caj. Viackrat denne. Pomoze aj na zapchu.
Niekomu pride horuca voda nechutna, ale je to cisto iba vec zvyku, a rozhodne je to najlacnejsi a najprirodnejsi sposob 😉

katja78
1. mar 2012

už to bolo dávno, ale veľmi jasne si pamätám, že Korytnica liečivá (tmavá fľaša) 🙂 Keď mi bolo viacej zle (v 3.trimestri), tak pár-krát mi pomohla Smecta, ktorá mi paradoxne pohla črevá, kdežto Maltofer vyrobil desnú zápchu 😖

heln
1. mar 2012

🙂 Korytnica pomáhala, ale chutila mi len do určitého času, pepsi sa odporúča kvôli enzýmu pepsínu, ktorý je dobrý na trávenie, ale mne pepsi nechutila, a aj keď som nechcela piť také nápoje v tehotenstve, ale pila som coca colu.....
pomáha zázvor - čaj, keksy, ale mne to nechutilo,
píšeš, že ješ každé tri hodiny, na to zabudni, tri hodiny sú dlhý čas na to aby Ti nebolo zle, stále niečo zobkaj, sucháre, pukance, kukuričné chrumky, rožok.....
na pitie čierny čaj....

horalka777
1. mar 2012

teraz, keď som netehu, tak všeličo, ale keď som bola tehu, absolútne nič. Len vydržať a prežiť 😉 Pomáhalo mi mať pri sebe (čerstvé) šupky z mandaríniek, alebo z pomaranča. To mi aspoň čiastočne ukľudnilo žalúdok. Ale tú dužinu som tiež radšej dala drahému 😅

barbara86
autor
1. mar 2012

@heln boze, ved do 19.5. keby mame svadbu budem ako balon 😀 ☹

katja78
2. mar 2012

@heln - v pepsine je pepsín? 😕

jaja4444
25. mar 2014

mne pomohlo psyllium... odporučam gastro psyllium vulm ktore je v kapsuliach

jaja4444
25. mar 2014

mne pomohlo psyllium... odporučam gastro psyllium vulm ktore je v kapsuliach