Čo vám pomohlo na ukľudnenie pri neurogénnej tetánii?

9. jún 2023

Ahojte, aj po rokoch mavam stale stavy zvysenej nervovo/svalovej drazdivosti.
Prejavuje sa mi takou necitlivostou noh, ruk, alebo naopak az takou ihlickovou precitlivenostou koncatin + zavraty.
Neurolog mi nedal nic. Dokonca mi kazal vysadit aj magnezium, ze na tetaniu netreba brat nic.
Magnezium beriem Magnerot, plus by som potrebovala nejalo utlmit aj to nervovo svalove drazdenie. Pomoze nieco z lekarni ako Persen, Lavekan a pod ?
Za kazdu radu dakujem.

kmysiakova
9. jún 2023

Ja mam neurogénnu tetaniu a žiadne lieky co mi dr dal mi nepomohli. Už keď príde aura s následnou migrénou tak po aure si dávam cinnie, niekedy pomôže jedna niekedy dve.
Ale pomohli mi hlavne masážne a CBD kvapky, od vtedy mávam tieto stavy minimálne.
Klop klop 🤛

autor
9. jún 2023

@kmysiakova Masazne cbd kvapky ? To nepoznam. CBD uzivam pod jazyk klasika.

kmysiakova
9. jún 2023

Malo tam byt masaze nie masážne 😀

katrin69
9. jún 2023

Ja mám zatiaľ len podozrenie na tetániu, doktorka mi už dlhšie predpisuje Magnosolv - tiež magnézium. Nič viac. Mám sa len sledovať a nevystavovať sa stresu. Akože to sa jej povie 😂

kmysiakova
9. jún 2023

@katrin69 hej, tiež mam nariadeny kľudový režim, nemám zdvihať nič ťažké. Akoze haló, robím opatrovateľku a mam 5 ročne dieťa 😀😀

kaya18
13. jún 2023

zdravím, ja beriem horčík, vápnik, D, C, Bkomplex, B12. Posledný záchvat je už trištvrte roka, našťastie, ale keď som unavená a mala som viac stresu cítim, že tetánia by rada tiež povedala niečo k tomu, čo som akurát robila :D záchvat nepríde, ale podarí sa mi z toho vyspať, akurát ešte dva tri dni mám ubolené svaly z krčov... ale čo proti nim... len zmierniť... teplý kúpel s horčíkovou solou... alebo ponatierať alpa krémom či ibalginom ak bolí dosť no..

stancik01
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaya18
6. okt 2023

@stancik01 nuz nie je...tetanie sa clovek nezbavi uz, da sa len potlacit do uzadia

stancik01
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stancik01
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinastaj
6. mar 2024

@stancik01 a vedeli by ste prosím poradiť, čo pomáha, ďakujem

stancik01
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinastaj
6. mar 2024

@stancik01 no ja som nepochopila vašu odpoveď, mala som pocit, že viete poradiť, čo by mohlo pomôcť pri tetánii, iné som vedieť nechcela a o zdravie sa snažím starať dostatočne a nielen o svoje, keďže som radu nepotrebovala pre seba

kaya18
7. mar 2024

@martinastaj pomaha nastavit si rezim a urcite pravidla fungovania. Take klasicky otrepane (to uz ked vidim aj ja niekde napisane prevraciam ocami) ako menej sa stresovat a mat dostatocny spanok, ale tiez uzivat vitam. a mineralove doplnky lebo zial len zo stravy sa nenaplniantie chybajuce stavy a pri tetanii ma organizmusnaj vacsiu spotrebu. Ja som napr uz dake aj vysadilanale horcik ani nahodou.

stancik01
8. mar 2024

@martinastaj Odpoved bola vymazaná, tak neviem, prečo táto kritika ani vy nepíšete, čo bolo závadné. Ak ste zvyknutí na podvodníkov, ktorí predávajú zázračné produkty, tak o tom zdravie nie je a ak to ešte nie je pre vás, tak cez tretiu osobu sa ťažko niečo vysvetľuje. Moji pacienti tetaniu nemajú, na webe mám aj skúsenosti pacientov, ale dnes dôkazy nikoho nezaujímajú, každý chce poradiť zázračnú, úžasnú, čarodejnú esenciu.