Neurogénna tetánia

nikolal
4. sep 2013

Ahojte mamičky, mám taký problém, od júna sa cítim veľmi zle, cítim sa akoby som niekoľko rokov žila v pivnici a zrazu som odtiaľ vyšla. Strácam koncentráciu, cítim sa bez energie, mám poruchy videnia, nie je to lepšie a horšie, je to 24 hodín rovnako, bolesti nemám žiadne. Absolvovala som množství vyšetrení a všetko ok, už ani neviem, na koho sa obrátiť. Jediné, čo mi vyšlo je tetánia a trošku pokles kyslíka v pľúcach, ale čítala som, že príznakom tetánie je trpnutie končatín a to nemám. Máte niekto skúsenosť s týmto ochorením poprípade čo by ste mi poradili. Mám 9-mesačnú dcérku a fungovať 24-hodín je dosť ťažké. Ďakujem za každú radu.

janinah
4. sep 2013

ak sú vyš. v podstate bez nálezu,tak skús zmeniť režim a životosprávu,poznám mamičku,ktorá niečo podobné mala z únavy/má 3malé deti/....veľa oddychuj,zdravá strava,..

karin1234
4. sep 2013

@nikolal Ahoj, mozes to mat z prepracovania, skus si viacej oddychnuť, najst si cas na niečo sa ta bavi kde vypnes nachvilku dusevne, skus napriklad chodievat na dlhe prechadzky s dieťaťom alebo trošku športovať, dostatočne pit vela tekutin, jest pestru stravu. ja to poznam je to tazke pri dieťati mysliet vobec na seba ale skus to riešiť zivotospravou.

snezienocka100
4. sep 2013

ano, spustacom je prepracovanie, manzel ma tiez tetaniu a spustili sa mu s tym aj psychicke problemy, myslim si, ze je to dost podcenovane ochorenie, dost odpocival, akutne mal tetaniu asi pol roka, kupoval si magnezium, hlavne tekute, to mu zmiernovalo stavy, ktore si popisovala ty.

peta055
5. sep 2013

Ja si tiež myslím, že je to podceňované ochorenie. Mne to zistili náhodou, lebo som stále chodila po doktoroch s bolesťami hlavy a tváre... a stále dobré výsledky, už som bola považovaná za simulanta... lenže ja som sa nedala odbiť a nakoniec som sa dostala k neurologičke, ktorá ma poslala na EMG a tam mi vyšla tetánia ako vyšitá. Dlho som nemala nijaké výraznejšie príznaky, lenže aj migréna je príznak, čo som nevedela. Tŕpnutie končatín mať môžeš aj nemusíš, ono je veľa druhov tetánie. Treba sa snažiť nerozčuľovať, nestresovať, oddychovať, ak sa ti dá, ja beriem magnézium, calcium aj B komplex, v zime treba aj vitamín D, aby sa ten horčík poriadne vstrebal. Počula som, že dobrý je magnerot, ten sa vstrebáva priamo do buniek. Nedaj sa oklamať, ak by ti robili krvné testy a vyjde ti normálna hladina horčíka, to je pri tetanikoch bežné. A magnézium musíš brať pravidelne dlhšiu dobu, aby zabral.

snezienocka100
5. sep 2013

ak sa stale budes zle citit, mozes citit napr. uzkosti, urcite navstiv aj psychiatra, ten ti moze predpisat slabsie psychiatricke lieky a moze to zlepsit Tvoj stav

dmos76
17. máj 2014

@nikolal
@peta055 Ahojte dievčatá. Takisto mám diagnostikovanú tetániu. V roku 2002 prvý krát. Medzitým som sa vydala , porodila 2 deti, v období 2002-2014 som fungovala ako tak normálne, síce s neustálymi bolesťami hlavy a vyčerpanosťou, ale až teraz pred 2 mesiacmi som zostala úplne odstavená, zlyhanie fyzické i psychycké+ záchvaty. Momentálne som asi 6 týždňov PN. Beriem magnezium, pyridoxin a neurol0,25. Začala som chodiť i k psychologičke. Je mi o niečo lepšie, ale neviem si predstaviť, že mám nastúpiť do práce-stresu a mám obavu ako budem fungovať. Ráno vstávam o 5/00 a prichádzam o 17/00. Momentálne som stále fyzicky i psychicky vyčerpaná. Ste niektorá takisto s touto diagnozou PN?
Ďakujem

mama82
5. jan 2015

@nikolal Ahoj,ako si nakoniec dopadla,lebo mne tiez povedali ze mam tetaniu ale priznaky mi nanu nesedia,mavam tlak v hlave a závraty.

nikolal
autor
5. jan 2015

@mama82 ahoj, prešlo to same. 🙂

mama82
6. jan 2015

@nikolal este sa ta opytam ze za aku dobu? Lebo ja to riesim uz skoro 2 mesiace.a mala si fakt tetaniu ci nie.

nikolal
autor
6. jan 2015

@mama82 mne tento stav trval rok :(

mama82
6. jan 2015

Prepac ze ta s tym este otravujem,al chodila si do prace?zvladala si to?lebo ja s tym mojim stavom nezvladam ist do prace.brala si dake vitaminy ako magnezium alebo nieco podobne?

timuska26
6. jan 2015

@nikolal ahoj, mne tiez minuly rok zistili tetaniu a som nemohla ani fungovat, ako som zacala brat magnezium tak sa to zlepsilo a teraz ked sa nahnevam na maleho, alebo mam stres v praci tak si dam magnezium tabletku alebo sumive si dam, mne to velmi pomaha, dennu davku mam max 2 tabletky. inac sa nauc predychavat tu vycerpanost, dychacie cvicenia z jogy su dobre a prejde to.

nikolal
autor
6. jan 2015

@mama82 ja som bola na materskej, moja mala vtedy este len pol roka ... nic som na to nebrala, nic mi vlastne ani nedali

mama82
6. jan 2015

Timuska26 Niekedy mi je fajn a zrazu zase tie tlaky v tvari ,neviem uz co zo sebou.beriem magnezium aj milgamu,na neurologii mi predpisala tabletky od nervov Arketis ale som ich nevybrala,teraz pojdem na kontrolu a neviem ci jej mam povedat ze om ich nebrala.chodila si do prace ?

mama82
6. jan 2015

Nemozu byt tieto stavy aj s krcnej chrbtice?

mana173
28. jan 2015

Żeny nebola som u doktory ale mavam tieto stavy často aj tyzden nejem dostanem hnacky bolesti hlavy krku hroyne krce do zaludka a zavrati hnmly pred oci ....a trpne mi jazyk na 4minuty neviem rozpravat ako mozgova prihoda keby poton sa to upravy ale velmi sa vtedy bojim :( mate aj vy problemy s recou pri tetanii? Ako vada

lisbeth12
7. júl 2015

Ahojte uz pomali 2 roky k tomu co mavam tieto iste stavy co tu pišete bola som u doktorky potvrdili mi neurogennu tetaniu berem aj lieky ale mi to nepomaha takze do teraz takto stym zijem

pit_r
25. aug 2015

ahoj ja mam tiež tu tetaniu teda spom oni sa mi to snažia na nutiť pretože ja si mislim že po čase by bolo dobre skratka pred rokom ma začala strašne paliť,štipať hlava strašne som mal rozdraždenu hlavu no a potom o dva tyždne prišiel taky zachvat na mňa že mi zovrelo hlavu ako ked chytiš krč do litka dajme tomu prešlomi to až do tvare a prestaval som už vnimať tak som povedal mame že nech vola zachranku že celi trpnem ked ma odviezli na interne tak tam mi spravili ekg a ct to bolo v poriadku a movedala mi doktorka z usmevom že možem isť domov že som zdravy a ja som tak na ňu pozrel a povedal som že čo ak ma po ceste domov znova chyti ten zachvat a to som nemal pretože miesto toho aby usudila že su to priznaky tetanie a posla ma za neurologom tak ma poslala na infekčne že či nemam nahodov zapal mozgovich blan len kvoli tomu že som mal aj zvišenu teplotu trocha ale to bolo tim že boli horučavi + ten stres no ked mi spravili zasah do miechy ked mi odobrali ten likvor tak potom to začalo neunosne tlaky do hlavy a nemohol som sa nadichneť mislel som že ma zadusi a neuveritelne vysoky tep + bodave bolesti až mi slzi vybehli nijako som sa nemohol na tu hlavu uložiť pri spanku a ked som si ju chytil tak aj korienky vlasov ma boleli ako ked ma picha zo špendlikmi až po štiroch mesiacoch sa tlaky do hlavy trochu zmiernili ale tu hlavu po vyše roku ešte stale citim miestami zavrati vydim odtedy ako keby mam vypite,trpnutie noch aj ruk slabosť v nohach vyši tlak ako predtim aj tep 90 až 106 a dycha sa mi ťažšie a v poslednych dňoch citim take akoby palenie na plucach ako keby som chori ale nemam byť z čoho, bol by som velmi rad keby sme si hohli vymeniť skusenosti akto je ozaj ta tetania pretože test bol v tedy pozityvny na neurogenu tetaniu ak si na pokeci alebo takto cez email, s pozdravom Peťo

pit_r
25. aug 2015

moj email je pit-r@azet.sk alebo a je niekto na pokeci z podobnimi problemami ako ja za všetky radi a skusenosti vopred dakujem

simona1108
31. dec 2017

@dmos76 Ja som takto odstavena už 3 roky...Pol roka PN,a zase niečo odrobim a stale dookola

michaelamaria
1. apr 2018

@simona1108 aj moj muz je natom istom je to hrozne...este to mavas???

doda818
27. aug 2018

Vyborne skusenost ako zdravotnik mam s prirodnymi produktami aloe vera. Aj tazke pripady kedy uz antidepresiva nepomahali a vyradzovali zo zivota pomohol tento maly zazrak

radu_lienka
27. aug 2018

je to z vycerpania, ja to mam tiez, diagnistikovane po dvoch rokoch trápenia, nedostatok mineralov, najdi si mineralku s vela horcikom a mineralmi, mne vyhovuje magnezia, ono sa to vyrovna casom, najma viac oddychu, ja mam zasadu aapon raz za tri mesiace na vikend prec zo stereotypu

leona45
15. okt 2018

Ahojte slabost v nohach, stehennych svaloch je tetania?

jefinka18
24. aug 2021

@mama82 Ahoj, mozem sa opytat ako ste sa vyliecili z tetanie...ja mam presne vase priznsky

mama82
3. okt 2021

@jefinka18 ahoj,prijala som ju,celila som všetkému čoho som sa bala.nemam žiadne príznaky už .nosím v taške neurol pre istotu ale podľa toho čo som prežívala ,tak teraz žijem opäť normálne .

helianthuses
24. jún 2023

@nikolal Dobry den preslo Vam to uz uplne ? Mne je tak uz skoro rok :(