Črevná viróza u detí. Rady pre rodičov

kiki250
15. sep 2011

Ahojte. Moja Lucinka, mala včera teplotu skoro 39 niečo neskutočné tak som jej dala samozrejeme liek proti horucke paralen 500 /ml/500mg/1tbl. Aj zabaly a sprchu to trochu stlmilo. 38,2 ale uz dva dni sa stazuje ze ju boli tak shvilkovo silno zaludok a v noci o druhej hovoril a ze jej je zle a ja ze to len tak hovori. a zrazu zacala grckať, velmi , ale ulavilo sa jej. tak sme rano zali k lekarke no a dala lieky fluidex, a prebiotiká a ešte niečo. tymo chcm upozornit rodicov, ze ak sa spoja bolesti zaludka, brucha s horuckou (tym padom aj bolestou hlavy alebo noh) oslabenie, treba ist k lekarke hned! Moze sa jednat len o chripku, ale aj prave tuto crevnu virozu. Nikom to neprajem! Našťastie sme boli u lekara v piatok na koncom tyzdna na kontrolu a Lucka je uz v poriadku, zdravá veselá robí všetko mozne (ale pomerne spi a lezi 🙂 lebo je vycerpana a oslabena z orucky a vracania potila sa ako somarik raz jej bola zima raz teplo) no ale je na diéte ktorú jej dala lekarka môže jesť len :

banány, varené mäsko, zemiaky varené, len koreňovú zeleninu (najlepšie, mrkva, petrzlen... (nie vsak kapusta , a pod) Velmi prekvapujuco karfiol,... a zeleninovu polievku. Surovu zeleninu ani nie. A čaje pri vracaní tak isto nie ak nevracia tak hej. A my budeme oslavovť cez víkend :( le do pondelka nieco ostane, to z bude moct jest normalne, samozrejme ze sa nepreje, ale trohu zakusne . Dokonca schudla skoro 7 kíl. BOla to hrôza, prajem veľa šťastia.

amulienka
15. sep 2011

v poslednej dobe pocujem samu crevnu virozu. mal to uz snad kazdy, vsetky vekove kategorie okolo mna. trva to jeden, dva dni. dufam ze nas, tehulky, to obide!

sakura77
15. sep 2011

aj my sme mali,asi pred troma tyzdnami,dokonca je toho plna skolka,nastastie my sme este nenastupili,ale je toho vela...mlay si to "uzil" cele,prevracal komplet celu noc,ani uz nemal co,Sofi ked to dostala ,uz som vedela o co ide,po druhom vracani sme hned isli na pohotovost,dostala injekciu proti zvracaniu a bolo "po" 🙂 😉

tweety22
15. sep 2011

ved napiste aspon, ktora lokalita, ci to sa teraz maju mat na pozore rodicia z celeho SK? - ospravedlnujem sa ak som to prekukla v clanku 🙂

kiki250
autor
15. sep 2011

😉

kiki250
autor
15. sep 2011

tweety22@ 🙂 no ved možno všade. ale ja viem len ze to prudi na slovensku :D °;)

bubatinko
15. sep 2011

ano siri sa to lebo u nas v skolke to uz ma kopec deti aj moji obaja to dostali ale uz je dobre len sme si to pre istotu odniesli aj ja s manzelom ;) velmi neprijemne .... dufam, ze sa to tak skoro nezopakuje...

lucinocka
15. sep 2011

@tweety22 to iste je aj u nas v chorvatsku.. cervna viroza, ludia vracaju.. to je z toho tepla podla mna, siria sa rychlo vselijake bakterie..

mojkamirka
15. sep 2011

ja som si to užila s mojím pomaly trojročným synom asi dva týždne do zadu , to sme boli na východe. Zabral nam fluidex 😉

kikatko
15. sep 2011

toto riadi už od januára.my sme to doma mali tak v polke februára a kamoš pediater hovorí že je to stále v plnej sile 🙂

mamabiba
15. sep 2011

Tak babulky, ja pridám aj region..U nás v Žiline...teda v dedinke pri ZA to malo už 5 detí...nás to zatiaľ našťastie obchádza, ale dostala to aj mužova staršia dcéra minulý týždeň a tá je z Považskej. Presne...trvá to 1-2 dni a potom to prejde.

raona
15. sep 2011

no u nas kvoli takemuto niecomu v pondelok zavreli skolku..

xlucia
5. mar 2012

tak a je to tu zasaaaaaaaaaaaa ☹

miruska15
19. mar 2012

Ja som ko včera starši syn dnes dcera ale brutal a čakam kedy najmladši a my.Tieto grcačky a sračky neznašam kiež by sa to vykinožilo ☹ 😢 😢 😢 😢 Bože ja by som im dala hoci čo aby to prestalo malej davam po lyž. vodu a všetko ide von.Aj hore aj dole reveme tu obe. ☹ ☹

miruska15
19. mar 2012

Tak už aj najmladši.Ja neviem mam ist na pohotovost ale zase čo tam povedia tekutiny dietu hylak smektu to všetko mam. ☹

mamavera
19. mar 2012

@miruska15 choď na pohotovosť, malé dieťa sa rýchlo odvodní

miruska15
19. mar 2012

už som bola nedalo mi to mala mi odpadavala tak som šla a aj si ju tam nechali a malemu pichli inekciu ☹

astika
19. mar 2012

@miruska15 mame nieco podobne, aj my sme v nemocnici na infuzkach a teplotujeme statočne k tomu, ale mala len zvracala a horuckovala, ale kolaps ako z ucebnice behom dvoch dni

nanip
11. okt 2012

Moja malá sa včera poobede začala sťažovať, že ju bolí bruško. Raz kakala, no nejak nepovolilo a potom do večera asi 4krát vrackala. Papať nechcela, tak som ju nenútila, hlavne, že pila. Noc prespala v pohode, dnes papa len velmi malicko, take dietne jedlo jej davam, rano bola cula, vesela, no ked zjedla trosku rohlicka, vravela, ze jej je zase nevolno. Poobede jej ale vybehla teplotka. Teraz ma 38,5. Myslela som si, ze ma crevnu virozu. Len ma zarazila ta teplota, nikdy predtym pri viroze nemavala a hlavne mi nesedi to, ze jej nevybehla uz vcera, ale az dnes poobede. Vracat uz nevracia,ani ju neprehana. Mali ste už takýto priebeh? Či mám radšej s ňou ísť na pohotovosť?

zuzi0911
11. okt 2012

@nanip ja s detmi utekam hned ked sa mi nieco nezda.ale zas je hnackovo vracajuca epidemmia tak to moze byt to. ale radsej chod k kekarovi. mne ta starsia tiez pol dna nic a zrazu ken vracala az do vecera. to s nou isiel tatino na pohotovost ked sa vratili uz som vracala aj ja a aj hnackpvala. doktorka pivedala ze nami preletela crevna viroza na druhy den uz bol uplne v poriadku.ale teplotu sme vtedy nemali.

nanip
11. okt 2012

@zuzi0911 Moja mala tieto crevne mava, zvladame ich v pohode, vtedy s nou nezvyknem letiet k lekarovi, len teraz ma zaskocila ta teplota. Vcera nic, ked jej to zacalo, az dnes poobede. Tak neviem....

zuzi0911
11. okt 2012

@nanip neviem no mi v podstate sme to mali 2 krat. myslim ze ten druhy krat to vracala v noci a cez den tirz teplota ale podala som jej nurofen a teplita zmizla a uz sa neobjavila to som s nou v tedy nebola u lekara ale isla som s mladsou tamla infekciu v ustach a iba som sa spytala ci mam dojst aj zo starsou ale ze pokial to zmizli ze nemusim.. vsak pockaj daj jej od teplity a ak by pretrvavala tak chod s nou k obvodnej.

nanip
11. okt 2012

@zuzi0911 Nasa obvodna ma teraz dovolenku, robit bude az od pondelka. dala som jej od teplotky, sla si lazkat, teraz sa zobudila, teplotu uz nema vobec, pytala si papat, aj celkom pekne spapala. Tak uvidim, ze ci jej este vyskoci...

zuzi0911
11. okt 2012

@nanip tak asi je to uz zazehnane ako u nas . asi nou len ta mrcha preletela. vsak to je uz na nervy trochu sa ochladi a automaticky mame deturence chore. aj ked nehnackuju nevracacaju maju anginu. vsak je to na zblaznenie.

motylik222
11. okt 2012

Ahojte maminky,tak nás dnes pustili z nemocnice,zistili nám na sone uzliny v brušku to ste už počuli ..?,teda ja nie
ked mal Marco 3mesiace nás na uzlinu operovali na Kramároch ,mal po očkovaní pod pazuškou
no a teraz už máme 5rôčkov a zase že v brušku,lekárka nám dávala lieky na bruško,rôzne diety, a že črevná viroza a pod,nakoniec mal malý také krče a grckal,horučka až k 40-tke že už sa to nedalo a musela som utekat do nemocnice,to ešte tak strašne pršalo nedela ,konečne prídeme do Bojníc, mi nemáme u nás pohotovost,no nás ani nechceli prijat že pohotovost až od 19rokov a dospelý,tak na Unikliniku dalšie kilometre bludit behat,no na detskom nás nakoniec lekár zobral vyšetril a prijal ,ináč neviem ako by sme obišli sila že,..?no a odporučili nám dlhodobo probiotika

nanip
11. okt 2012

@zuzi0911 Zuzi, vsak moja kazdu chvilu daco takto dovlecie. Ja som uz v tomto smere taky pesimista, ze neverim, ze bude hned takto dobre. Nam sa väcsinou vsetko taha jak kuratu sopel. Na nervy. A to terz nastupila do prvej 😒

adka12
11. okt 2012

@nanip
@zuzi0911
Baby ako je vasim detickam, moja dcera sa v noci stazovala na krce v brusku, potom sa vyzvracala a bolo dobre, zaspala. Ráno mala vodnatu stolicu a ešte raz zvracala po hylaku. Odvtedy pokoj, papá menej ale je čulá. síce lezí a kuká rozprávky ale nie je nejaká umrnčaná. Doobeda sa jej ale pridružila aj teplota 38,5 tak som jej dala ibalgin sirup a zabral, vyspala sa. Je večer a teplota zase 38,5, bruško ju už ale nebolí, ale od rána sa nič nedialo v tomto smere. Myslíte, že môže mat nejakú črevnú virozu alebo niečo zjedla v škôlke? Dúfam, že jej to do zajtra prejde, ak nie, pôjdem s nou k doktorke. Len tam nechcem chodit medzi choré deti, lebo chyti ešte aj nejaké sople a kašel 😖
ďakujem

nanip
11. okt 2012

@adka12 Adi, moja malá presne takto isto. Nechávam ju doma zo školy zajtra, začína pomaličky papať, no nič moc. Asi najskor to bude viroza. U nas teplota presne tak isto aj tak vysoka ako u vas. Proste uplne rovnaky priebeh. Ja s nou musim k Dr., lebo potrebujeme razitko do prace aj do skoly, tak dufam, ze nenachytame este daco dalsie navyse 😒

adka12
11. okt 2012

@nanip dakujem, ja som si vzala dovolenku dnes a uvidime čo bude zajtra. len dufam, že to neschytám aj ja 😖
neviem, či môžem hylak... ale preventívne by som si asi mala niečo dať. skoré uzdravenie želám

sylvia78
11. okt 2012

Ahoj mamicky, nemate prosim Vas niektorá skusenost so striedavou stolicou? Myslim jeden den normalna druhy den taky rozpadavajúci sa tvaroh treti den zeleno cierna husta voda a tak dokolecka, v noci place ze ho boli zaludok, posledne dni uz aj hlavka, teplota kolisava raz ma raz nema ale zatial max do 38,2. V auguste sme mali tyzden hnacky a odvtedy su tieto stavy. Na vystreniach sme uz boli, ani virusi, ani bakterie, ani protilatky na alergiu ani krvne testy neboli zle, vlastne podla vsetkeho mu nic nie je. No a na gastro nas zaciatkom septembra objednali az na 7.11. Uz som uplne hotova, nic nezabera ani probiotika a aj malo papka a este aj z toho ho napne ale vrackat nastastie nevracka, klop klop klop. Uz sme na rady dr. skusali vsetko nic nepomaha, tak vraj musime vydrzat do toho novembra, ja uz som na nervy a to moje male zlato bude mat za tyzden len dva rocky. Prosim, nemali ste niektorá s takym niecim skusenost?

zuzi0911
11. okt 2012

@adka12 ahoj no mi sme zatial ok. ale v sobotu sa vratila kamaratka z nemocnice a hovirila ze sas utoci vracanie a hnacky. moze to byt aj viroza. ak to do zajtra neprejde radsej chod k doktorke drzim palce aby bilo vsetko ok.