Cysta na vaječníku a laparoskopia

buberova
23. máj 2020

Ahojte,
pred necelým rokom mi našli cystu na vaječníku, stále rástla a rástla, tak mi včera doktorka povedala že mi ju laparoskopicky odstránia. Boli ste niektorá na takom zákroku? Môžete mi prosím povedať ako to prebiehalo, ako ste sa cítili a či ste mali nejaké komplikácie? Ďakujem 🙂

elisa1910
23. máj 2020

@buberova ja som bola minulý rok v januári.. Všetko prebehlo ok 5 dni som bola v nemocnici a este take 2 tyzdne kym ma prestali bolieť rany..

elisa1910
23. máj 2020

Na sale som bola asi dve hodiny a najhoršie bolo ked mi vyberali hadičku (vyvod) z brucha to som videla všetkých svätých ale trva to len len par sekund

lucia2907
23. máj 2020

Bola som taktiež na laparoskopii. Cysty na ľavom vajecniku. Najhorší je ten vývod z brucha, kde odteka tekutina. Najprv som mala ju zatvorenu a večer sestrička mi mala ju otvoriť aby tekutina vysla von. Mala to urobiť pomaličky, no lenže jej sa smykla ruka a urobila to rýchlo. Bolest neskutočná, zvijala som sa na posteli a hresila jak mi prislo. Potom sa ospravedlňovala. Žiadaj si ešte pred tým ako ti pojdu robiť laparoskopiu aby ti dali hyalobarrier gel . Je to na to aby sa ti netvorili cysty a zrasty. Mne to pomohlo. Síce platí sa za to troška viac, ale ak ma pomôcť tak radšej.

ssiissiinnkkaa
23. máj 2020

@buberova bola som na laparoskopii 2 krát. Prvy krát v decembri 2018 v Gynpor Sliač a druhý krát november 2019 v Rim. Sobote. Najhoršie na všetkom je vytahovanie vývodu ako spomenuli vyššie dievčatá...

kiki68
23. máj 2020

Ano , je to v pohode, jedine neprijemne bolo vytahovanie drenaze z rany. Celkovo budes mat dokopy 4 male ciarky z toho na bruchu. Za tyzden budes ok a budes normalne chodit aj vsetko. Co sa tyka tej laparky samotnej, tak to neni nejake hrozne, len z toho ako tam napustia ten plyn, aby videli co robia tak to stupa do ramien a bude to par dni boliet ako svalovica.

gaaaa
23. máj 2020

@lucia2907 Môžem sa spýtať koľko sa platí za ten gél?

hama_ba
23. máj 2020

@lucia2907 presne toto sa aj mne stalo. @buberova dopredu povedz sestričke nech ti ten vývod veľmi pomaličky otvára

buberova
autor
23. máj 2020

@hama_ba každému dávajú ten vývod? lebo ten mi doktorka nespomenula. neviem či zámerne aby ma nestrašila alebo či mi to neplánujú dať. Iba že mi spravia malý rez pod pupkom a potom 2 rezy na bruchu.

elisa1910
23. máj 2020

@buberova ano kazdemu to musia aby si nedostala infekciu..

elisa1910
23. máj 2020

@buberova ani mne to nik nespomenul pred zákrokom

lucia2907
24. máj 2020

@gaaaa nejakých 150€ nejak tak. Už neviem presne

molly991
25. máj 2020

Dievcence, prosim ten gel co spominate je na co dobry? Trosku nerozumiem. Lebo o chvilu ma to tiez caka tak aby som vedela. Dakujem ;)

kylie1983
25. máj 2020

@buberova Ahojte, ja som mala laparoskopiu v januári a žiadny vývod som nemala... Vyberali mi endo cystu 6,5 cm.

rena7274
25. máj 2020

@buberova ja som ráno prišla v ten deň má operovali a na druhy deň som išla domov

lelca565
28. júl 2020

Ani ja som nemala vývod včera ma operovali 🤷

coricova
6. aug 2020

@rena7274
@lelca565 dievcata tiež ma to caka...ako to prosim prebieha a aka je rekonvalescencia? Môžte aj SS.

rena7274
6. aug 2020

@coricova ja 2 týždne kľud a potom klasika

suzikaa
19. aug 2020

Zdravím žienky. Aj mne to odporučil lekár. Problém ale nastáva, že netuším kde sa objednať a už som z toho dosť nervná. Zo Sliača mi ešte neodpovedali anis osm sa nedovolala, na súkromnej klinike, že tear z to nerobia. Začínam byť z toho zúfala. Ďalšia klinika mi povedala, že nepotrebujem ani lístok, vyšetrenie aj ked vsetky vysetrenia mam a 49€ a pritom sa ani nevyjadrili či robia len Punkcie cysty alebo aj laparoskopiu. Viete mi poradiť kam sa obrátiť?

gaaaa
19. aug 2020

@suzikaa Prosím Vás teraz na Sliači nerobia či ako?Lebo aj mne hrozí operácia a chcela by som ísť tam kedže už som tam bola na zákroku.

suzikaa
19. aug 2020

@gaaaa ved prave pisem, ze som sa ani nedovolala ani este nereagovali na mail

gaaaa
19. aug 2020

@suzikaa Mamina známa tam bola v júni v júli tuším na kyretáž a že sa dovolala.Dúfam,že sa to poradí aj mne,lebo inam nepôjdem radšej si počkám.Dakujem

misatko89
19. aug 2020

Ja som bola pred 7 rokmi na kramaroch a nemala som žiaden vývod bola som 4 dní v nemocnici jedne deň prídeš na ďalší deň robia a na 3 deň púšťajú domov

suzikaa
15. sep 2020

@misatko89 aj ja idem na kramare, 21ho sept mam prijem

suzikaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marrykem
15. dec 2020

@kylie1983 aj mňa to čaká.. A tiež tu istu mate stoho nejaké následky

kylie1983
16. dec 2020

@marrykem Ahoj, dva týždne na to som otehotnela, endometriozu mám, a hneď mi narástla ďalšia cysta... To je pri endometrioze bežne, veľké cysty rastu casto. Na začiatku mala cca 7 cm a teraz po pôrode ma cca 4 cm.

marrykem
16. dec 2020

@kylie1983 ahoj prosím ta nedávajú nato žiadne lieky.. Aby sa tie cysty netvorili.. Alebo potom zase musí ísť žena na zákrok.. Duphaston je tiež na endometriozu.. Moja lekárka sa nato priamo nevyjadrila a ja mam už strašný stres :( lebo mam 23 rokov a nechcem mať rakovinu alebo také :( tiež chceme mať babatko...

marrykem
16. dec 2020

Je nato prosím vás nejaká súkromná nemocnica? V BA alebo niekde inde... Pred 3 dňami mi to zistili

natanele
27. aug 2021

@buberova Ahoj. Čaká ma gynekologická laparoskopia. V pokynovh čo mi dali v nemocnici píšu, že deň pred operáciou sa pije šaratica, len nikde sa neuvádza aké množstvo. Nevieš mi poradiť? Pila si to aj ty? Ďakujem.

buberova
autor
27. aug 2021

@natanele vôbec neviem čo to je a myslím že som to nepila