Dcérka má defekt predsieňového septa - diagnóza Q211

22danka22
2. feb 2015

Ahojte mamicky . Chcenôm sa vas opytat ci bola niektora z dietatkom na operaciu v Ba (kramare ) . Dcerke ako 3mesacnej zistili ze ma defekt predsienoveho septa a tak sme chodili na kontroli do Ba kde to potvrdili ale na nestiastie sa jej to vobec nezlepsuje ma to take iste ake to mala ked mala 3 mesiace teras ma 3 roky a nas caka operacia uz len vlastne cakame na datum :( A tak sa chcem opytat tych mamiciek co postupili deticky tuto operaciu ako ste tam boli spokojne a ako ste to zvladli ja mam veelky strach ..ako to zvladali vase deticky ? poprosila by som o neake rady skusenosti ....Dakujem

hadassah
2. feb 2015

Aj moja dcéra má to isté, 7 mm dierku, čakáme na operáciu, ale až keď bude mať 15 kg, bude sa to robiť katetrizačne cez cez cievu na stehne. Zatiaľ užíva digoxin. Na kramároch robia tieto operácie ako na páse, vraj nie je sa coho báť, robia to už od roku 1994 a nikdy sa nevyskytli komplikácie a ak áno, tak to súviselo s niečím iným a nie so zákrokom.

tamarocka
2. feb 2015

@22danka22...moja sestra,tc uz 32r,podstupila takuto operaciu v detstve.zistili jej v 3rokoch selest,vobec nemala priznaky/modre deti.ohladne terajsej starostlivosti a technik operacii neviem,ale doba isla velmi dopredu.vtedy ani nebola moznost byt spolu s dietatom hospitalizovana.davali jej tam "zaplatu-mriezku".pamatam si iba kontroly nasich v blave na partizanskej,potom tu v nr a kazdorocne kupele na sliaci.inak sestra vedie plnohodnotny zivot,ma aj dieta.prajem vsetko dobre,zvladnete to vy aj dcerka!jana.

andrejka1974
2. feb 2015

nemusis sa bat, urcite to zvladnete, moja starsia dcerka toto absolvovala ked mala 2 a pol roka teraz m 6 rokov , prisli sme tam rano , cely den sa mohla hrat, vecer jej dali tabletku na ukludnenie, na dalsi den ju rano operovali v celkovej narkoze katatrizacnym sposobom, su to male v pichy ako po ihle v slabinach, ziadne rezy, po operacii bola na specilnej izbe, ktora je na tom istom poschodi ako je odddelenie mozes tam byt s nou po 6 hodinach moze pit a neskor jest 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 potom ju pustili na normalne oddelenie , zakladny problem je len ten , ze 24 hodin sa nesmie postavit, tak my sme vyuzili kocik a pendlovali sme v nom po chodbe az dokial mi vecer nezaspala 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 co je zaberak na nohy, ale deti sa bavili, pretoze sme im robili zavody 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 na dalsi den nam urobili kontrolne ekg a ultrazvuk a este doobeda sme isli domov, doma mala kludovy rezim este asi 2 tyzdne a potom mohla ist do skolky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 kontrola prva bola po mesiaci , potom po pol roku a teraz sme mali v 4 rokoch a teraz v 6 rokoch, sme uplne bez obmedzeni mozmer robit vsetko ako ine deti