Depresia na materskej

19. dec 2022

Ahojte, ani neviem prečo to sem píšem. Asi len potrebujem vedieť, ze v tom nie som sama...vždy som mala rada deti, mam 2 ročného a mesačného syna. Doma som cca 3 roky (korona,rizikové tehotenstvo...). V Bratislave nemám absolútne žiadnu rodinu, žiadni známi s deťmi a už to proste nejak nedávam. Svoje deti zbožňujem, starám sa o ne, ale proste už nejak prestávam vládať. Pochopiť to ani z jednej strany rodiny nevie nikto keďže všetci mali pri sebe pomoc pri deťoch. Uz nejak v ničom nevidím radosť, niektoré dni sú lepšie a niektoré horšie...nájde sa tu niekto s deťmi s 2 ročným rozdielom? Zažili ste niečo podobne? Deti nevedia spat spolu v izbe tak s mladsim spim na gauci, totálne už dolamana a na vianoce sa absolútne neteším...

majlo1234
19. dec 2022

Ja mam len jedno a obcas som total v pecku😒 proste to ako sa teraz zije, daleko od rodin, ziadna podpora, vysoke vydavky, muzi od rana do vecera v robote, je proste psychicky narocne. Ak sa da, zvolni od ockavani sama na seba, rob len nevyhnutne domace prace, a snaz sa oddychovat. Ja sa casto zvalim na zem k dietatu a kym sa hra, len tak lezim😃 neviem, ci sa to da aplikovat aj pri dvoch detickach

mariejenka
19. dec 2022

Mas ozaj obe deti veľmi malé este. Na Vianoce sa nefixuj ze mas sa tešiť, ber den po dni,ked sa dá aspon na hodinku vyjdi von sa prejst, na vzduch, deti nechaj ockovi. Stačí hodina. O rok bude lespie, o dva úplná paráda.
Ja mam 6 a 2 a su dni,kedy mam pocit ze ma zbalia a odvezú, isto sama niesi,skoda ze ta rodina nepodporí viac,ale základ je ten ze manžel ti musí dať cas na seba, a porieste to spanie, nevyspata si 2x taká vyverpana. Drz sa.

dominidi
19. dec 2022

Tiez mam len jedno a niekedy si fajne poplacem od zufalstva 🤪 maly je taky citlivy typ, akykolvek mierny diskomfort dava patricne najavo, stale si vyzaduje pozornost, nespinka sam a vlastne spinka aj velmi malo takze nic nestiham a vsetko sa mi kopi..jednoducho nemam 5 min pre seba, lebo aj vecer ked konecne zaspi dobieham co som cez den zameskala..
Urcite by som si priala rste jedno, no pri malom si to ani neviem predstavit..
Nie si v tom sama🙂

evivb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kristinapetronela
19. dec 2022

2 ročne dať do súkromnej škôlky aspoň na dva dni v týždni a toľko kamarátov bude mať aj maminy ,tatinov spoznas keď pôjdeš pre dieťa alebo keď už bude mať tri roky prihlas ho na nejaký kruzok tanečný

basska_b
19. dec 2022

Ja mam deti s 2rocnym rozdielom... podla mna tvoj problem spociva v 3 veciach:
- si sama, nemas tu kamosov, rodinu, aspon spoluziacky na materskej, svoje kontakty
- si kratko po porode, ono je to vsetko dost zahul, plus hormony
- je blbe obdobie roka, skoro je tma, minimum slniecka, neda sa ist von... preckaj do jari a uvidis, ze pride nova sila. Ja som mala takto minuly rok depky este z korona situacie k tomu... deti mali 4 a 2 roky, boli doma

maminazosatnika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amelia89
19. dec 2022

Ahoj,ja mam aktualne skoro 2.5 rocneho a 7 mesacneho syna. Byvame v zahranici uplne sami. Takze ako situacia skoro identicka.
Su velmi narocne dni, velakrat si poplacem, niekedy si pridem ze moj zivot uz skoncil. Ale ono to bude lepsie len 2 deti,stale sami a zima =uplny zabijak.

Nie si v tom sama, prezijeme to. Bude to lepsie s kazdym pribudajucim mesiacom🥰

simonka15513
19. dec 2022

Bude dobre 🙂 ja som to tak mala s jednym ked som mala pocit ze som sama ale to ze fakt lebo kamosky s detmi nemam a aj kolegyne co som mala ako kamosky tak od materskej som ich nevidela .. maly bude mat dva a na dalsi rok bude dalsie tak dufam ze to opet nejako dam 🙂 ved my MAMY sme silne