Detský matrac pohánka, molitan, kokos. Ako ho otočiť?

pastelka99
19. aug 2011

Poraďte mi prosím, našej malej sme kúpili nový matrac do postieľky, pohánka, molitan, matrac, no mám dilemu lebo neviem ktorou stranou ho dať, pretože pohánka tak zvláštne vonia ... ako ho mám otočiť?? Inak je strašne tvrdý , ale to je asi dobre ...

pe
19. aug 2011

my mame tiez tento matrac a som s nim velmi spokojna, ja som ho otocila tou stranou, kde nebol taky "pichlavy", na tej jednej strane tam nieco tak citit, to je asi ta pohanka, ale v podstate je to asi jedno, ved das este plachtu a to by nemalo byt take vyrazne... ja ho zvyknem aj otacat, ale ziadny rozdiel co sa tyka vplyvu na spanok som si nevsimla 🙂

modrofuzik11
20. aug 2011

my mame obycajny molitanovy. som velmi spokojna. myslim, ze tym, ze je dieta lahke, nepotrebuje nic eci speci...

janka_pn
20. aug 2011

my mame speci kokosovy a po chvili sa prelezal 😖 😠 , aj ked ho otacam a druhykrat by som volila pevnejsi mojitanovy... na tu kratku dobu co v postielke dieta spava sa molitan nezdeformuje, okrem toho polku casu je aj tak v mojej posteli 😀 . zbytocne vyhodene peniaze za specialne matrace... moj nazor 😎

mirka285
20. aug 2011

@pastelka99 kupila si dobre 😉 aj ked si to mnohe nemyslia pre babatko je kvalitny matrac dolezity,otoc ho na kokosovu stranu,ta je pre novorodenca najvhodnejsie a navyse sa bude pekne odvetravat....riesili sme pred rokom toto iste a dopracovali sme sa takemuto zaveru 😉

maryanna
20. aug 2011

my máme tiež ten matrac a súhlasím s mirka285dobry matrac je dôležitý, pre chrbátik, dobrý spánok, a koniec koncov nepreleží sa ti tak ľahko......otočiť na kokos a je to.....osobne, na cistom molitane by som dieťa spať nenechala, keď nechcem tráviť neskôr čas vysedávaním u ortopéda...........veď na príliš mekkom sa spí hrozne..

pastelka99
autor
23. aug 2011

ďakujem za odpovede...no moja dcérka má už 8mesiacov kdesi som čítala, že pohánka má byť navrchu a kokos naspodku...
Baby a ešte otázka aj vám tak čudne vovia tá pohánka??nie je to chyba výrobcu???

pastelka99
autor
23. aug 2011

@mirka285
ďakujem za odpovede...no moja dcérka má už 8mesiacov kdesi som čítala, že pohánka má byť navrchu a kokos naspodku... ešte otázka aj vám tak čudne vovia tá pohánka??nie je to chyba výrobcu???

pastelka99
autor
23. aug 2011

@maryanna
ďakujem za odpovede...no moja dcérka má už 8mesiacov kdesi som čítala, že pohánka má byť navrchu a kokos naspodku... ešte otázka aj vám tak čudne vonia tá pohánka??nie je to chyba výrobcu???

maryanna
23. aug 2011

@pastelka99 popravde asi je to aj jedno, veď sú matrace že kokos, molitan, kokos, ten máme u našich, doma máme spohánkou, nám už teraz "nesmrdí", máe ho už dlhšie, ale ani si nespomínam či ho bolo cítiť nejako alebo nie.....

mirka285
23. aug 2011

@pastelka99 ja som si nevsimla kolko ma dcerka,myslim,ze od pol rok sa to ma otocit na pohanku 🙂 a neprecikala ti ho ked smrdi?lebo moj nesmrdi..

pastelka99
autor
24. aug 2011

@mirka285
nie neprecikala, ten matrac tak zvlastne pachne, to asi ta pohanka, teda ten vrch matraca, kde su tie semiacka pohanky, spodok matrac kde je koks vobec nepachne, to len ten vrch...no mala ho ma otoceny tak, ze spi na pohanke, tak hadam dobre...inak ako mame ten matrac , tak mala spi cez den aj 2 az 3 hodky a je taka cula ked sa vyspi, nabita energiou, ze az 🙂))

mirkamurko
23. sep 2011

Kočky ja sa vás chcem spýtať,že ktorá máte matrac kokosmolitanpohánka 10 cm,či tam v pohode funguje monitor dychu,ďakujem.

ninan2
24. sep 2011

@mirkamurko Ahoj, kamaratka ma 10cm matrac a stalo sa, ze mala plane poplachy, pretoze ked je dieta naobliekane + v zavinovacke atd, vychadza to tak tesne s tym dosahom monitoru... Zalezi ale aj ze aky typ ides kupovat, treba zistit v navode do kolko je cm, moze to byt rozne. Ona ma AngelCare. Ja ho mam tiez, a kupili sme preto matrac 8cm. Ale iba kokos-molitan, ta pohanka mi tam prisla zbytocna, aj co som citala tuto diskusiu, velmi ma to nepresvedcilo.

denaalubos
30. mar 2012

@pastelka99 @mirka285 baby tak dobre som pochopila, najprv ma novorodeniatko spinkat na tej kokosovej a od pol roka sa to ma otocit na tu pohankovu stranu? Lebo mam tento matrac a teda mam dilemu, ze ako ho otocit 😒

mirka285
30. mar 2012

@denaalubos tak tak,dobre si pochopila 🙂

denaalubos
31. mar 2012

@mirka285 a ta kokosova je ta mäkksia, a ta pohankova je ta tak tvrdsia taka ako keby tam slama bola ci co 🙂 ? Neviem naozaj preto sa pytam 😒

ivka321
2. apr 2012

@denaalubos na tom našom sa dá odzipsovať ten poťah, ty to máš napevno? Po odzipsovaní je vidno čo je čo. Ale ak sa ti to nedá, tak ti to opíšem ako to je na tom našom... ta pohanka je všitá v takých obdĺžnikoch asi 10x5cm, na dotyk tam cítim tie semienka a ten kokos je rovná plocha, to mi pripadá ako ta slama 🙂

denaalubos
3. apr 2012

@ivka321 uz tomu chapem, vdaka za vysvetlenie 🙂

lulu_lu
5. sep 2013

@denaalubos
@ivka321
@mirka285 babulky ste spokojne s tym matracom kokosvym? Lebo ja sa chystam kupit a viete mi poradit nejaku strasnku kde je dost lacny?? DAKUJEM
@ninan2

valy
5. sep 2013

@ivka321 a nevies prosim, ako sa da ten potah cistit? Akurat som s tym dnes bola v cistiarni, ale nechceli mi to zobrat, ze sa tie casti so semienkami mozu prederavit a semienka vysypat. tak rozmyslam, ze to operiem v rukach, ale bojim sa, co to namocenie spravi so semienkami. Nemate niekto pls skusenost?

valy
5. sep 2013

na tom nasom totiz nie je ziadny listok

denaalubos
5. sep 2013

@lulu_lu neviem kde so, ho kupovala, a som asi spokojna,,,podla mna taky isty ako iny 🙂

mirka285
5. sep 2013

@valy to sa necisti nijako mala si si tam dat nejaku plachtu alebi nieco...

ninan2
5. sep 2013

@lulu_lu jasne, boli sme spokojni, dcerka ma uz teraz sice novy velky matrac (a postel), ale tiez s kokosom... Tu som kupovala ten maly matrac: http://www.perinbaba.sk/detske-matrace-a-chranice/

valy
5. sep 2013

@mirka285 ved jasne, plachty sme mali tie s tou gumenou vrstvou, ale mame ten matrac uz dlhsie a proste ho treba vycistit, teda ak ho nechcem rovno vyhodit.

valy
5. sep 2013

inak si myslim, ze ked ma ten zips na rozoberanie, tak sa asi nejako cistit moze, lenze v cistiarni si to nechcu zobrat na zodpovednost. idem ho skusit oprat a dam Vam vediet 🙂

valy
5. sep 2013

tak som to oprala, nerozpadlo sa to, ale tie semienka pustaju farbu. som zvedava, ako to bude vyzerat po ususeni.

ania4
6. dec 2013

@valy prave riesim to iste s tym pranim...kupili sme od ruky a je trosica zlty prave z tej strany ako je ta pohanka...nezacne mi to pucat alebo co ta fatrba,,,ako to u teba dopadlo? dakujem

mimisk
7. dec 2013

@ania4 treba to poriadne vysusit,ale su matrace ktore maju su spatne vyrobene aku mate zancku?

valy
8. dec 2013

@ania4 ahoj, od tej pohanky sa to zafarbilo, ale ide to vycistit benzinom, len je to piplacka. pucat to nezacalo, poriadne som to vysusila