DHEA alebo iné možnosti na zlepšenie AMH

lenka_21
1. júl 2011

Ahojte kocky, verim, ze tato diskusia sa bude pomaly naplnat. Kedze som prednedavnom obdrzala vysledok z AMH a bol dost nizky 0.38 ug/l 😢 ☹ 😢 zacala som patrat po internete 😉 😉 😉 Dostala som sa na anglicke forum a tam baby maju uz dlhsie roky diskusiu ohladom tejto temy, lebo AMH v USA a UK vysetruju uz dlhsie.
Baby mi doporucili pripravok DHEA (na prirodnej baze), vraj je vela druhov, ale treba hladat tie na prirodnej baze a tak ma zaujima ci nema niekto skusenosti s tymto pripravkom? Samozrejme su tam aj ine preparaty, ale najviac sa spomina prave tento ....

ericia
8. jún 2017

@zibi juj ďakujem za povzbudenie 😊 ja som mala prvé IVF klasické a len tri vajíčka... Jedno dobre... Druhé IVF minimalka a dve vajíčka... Dobre bolo zasa jedno.. Zistili mi, že vôbec mi nepracuje jeden vsjecnik.. Tak tam som nemala vôbec fokikul... Decko beriem..uvidim.. Mam zasa tu minimálnu stimuláciu.. V júli idem do toho 😊

zibi
8. jún 2017

@ericia a ake dečko beries? lebo nie je dečko ako dečko 🙂 drzim prsty

ericia
8. jún 2017

@zibi d3 400 iu... A jednu ráno, jednu večer... Ďakujem 😊 hádam do tretice...

zibi
8. jún 2017

@ericia no to je malo
nase dečka sa tazko vstrebavaju to mi potvrdila aj endokrinologicka
bud si kup swanson 5000 ku s magnezkom treba
alebo radsej vigantol s nejakym tukom mliekom alebo tak
z takeho maleho mnozstva ti amh nestupne
dečko ak mas nedostatok sa dostava do inych dolezitejsich veci ako je plodnost, ta pre telo nie je dolezita tak ako ine procesy kde je dečko potrebne, cize najskor si telo zobrie tam kde ho najviac potrebuje ..takze musis mat dečko aspon okolo 80 ng v tele , aby ti amh stuplo
ta 400 je strasne podprahova davka
to sa radsej teraz vela vela opaluj a to aspon 10 minut bez kremu lebo ina sa ti dečko nevstreba

ericia
8. jún 2017

@zibi tak decka zo slniečka mam určite veľa.. Ja si m tri hodinky denne na slnku.. Milujem slniečko a opaľovanie 😊

zibi
8. jún 2017

@ericia tak super
ale daj si ho odmerat
inak ono to je stale o tom vstrebavani, ci sa dokaze cez kozu takto vstrebat...robili taky prieskum, kde na floride merali ludom vitamin D 3 a aj napriek slnecnemu pocasiu v stalom teple a slnku , niektori nemali dostatok dečka...rychlo ho telo spotrebuje, zabranuju tomu kremy atd..cize treba radsej stael doplnat 🙂

hyacintka
10. jún 2017

@vycky
A venuje sa aj nizkemu amh?

hyacintka
10. jún 2017

@zibi
Ja mam 40 rokov, 14 rocnu dceru, amh 0,02.Mam v chladnicke stimulku za 500€,ale pojdem este na dovcu k moru v juli 15 dni a az potom zacnem. Berem vceliu kasicku, D,Mg,Zn,Nac,ALA,matuzalem kapsule, ovosan,C,resveratrol,B,bio macu,omega3,Q10,melatonin pol tabletky vecer, bola som si dat odmerat amh po 3 mesiacoch, ziadna zmena 0,02.Idem zacat wild yam, lebo dhea mam tiez, ale neviem ci mozem uzivat.Ze podla lekara nebudem ani reagovat na stimulku, na moju ziadost mi ju predpisal v konskych davkach gonal+merional.Nevycerpa mi to moc vajecniky? Ovulku som mavala, ale asi zle vajicka alebo ziadne.Bola som na krv v Rakusku, Krv ok, malo D iba 20,Dheas mam 67,to je dobre ci zle?norma je 60-350.Neviem, co mam este vyskusat, koncom jula chcem ist znova na krv a na odber amh. Minule som mala fsh v marci 1,18,teraz v 1.den zaciatok kramov 13.ostatne v norme. Ale to som mala pichnutu vyvolavacku pred 10 dnami, to urcite skreslilo vysledky.Teraz cakam na dovcu, mozno pride menstruacia na cas alebo az po dovci a chcem zacat stimulovat.Neviem, ci ta stimulka je mi na mieru, ked ma hodili do beznadejnych pripadov.

hyacintka
10. jún 2017

@zibi
Ano, idem vo stvrtok k Otevrelovi so vsetkymi vysledkami.Dufam, ze mi pomoze a bude sa snazit trafit mi na mieru stimulku, vyjadri sa k vysledkom, odsleduje cyklus.....V BA nikto nic, len plat za darovane kvoli biznisu. Povedala som to lekarke v AT a ona, ze v SK su lekari jedna velka katastrofa!Este ma posiela do Viedne alebo do Brna.

kakatulik
10. jún 2017

@hyacintka no teda. Na to vsetko,co ty uzivas,sa ti uz do zaludka toho velmi vela nezmesti. To FSH az take hrozne vysoke nemas na 1 den cyklu. Mavas menzes aj bez vyvolavacky?

hyacintka
10. jún 2017

@kakatulik
ano, aj ovu.Ale v centre mi tvrdili, ze to urcite bude prazdny folikul, aj ked mi gynekolog potvrdil ovu.Gynekolog mi povedal, ze on nevie co je vo folikule, ze tam ultrazvuk nevidi.Tak mi po anovulacnom cykle dali vyvolavacku, lebo mi nechodila menstruacia, ze sliznica bola uz vysoka a v prvy den som sa mala hlasit v care a zacat stimulovat. Ale necitila som sa dobre, ako keby na mna nieco liezlo, tak zacnem az o mesiac. A kolko byva fsh pocas ovu? Vsak je pusane do 9,0?

vycky
11. jún 2017

@hyacintka DHEA je dobrá aj na AMH.Mne islo hore za mesiac z 0,99, na 2,5🙂

hyacintka
11. jún 2017

A nerozbilo ti to dalsie hormony, co si mala v norme dovtedy? A kto ti meral amh znova? Dala si si sama otestovat ci v centre?

vycky
12. jún 2017

@hyacintka Aj ked rozbije, tak pri stimulke umelo vyrovnajú vsetky hormóny. AMH som si dala odmerat ja, lebo som bola prílis zvedava🙂🙂, ci zaberajú lieky. Do centra idem az 10.7.:slight_smile:

hyacintka
13. jún 2017

Tak bola som v druhom centre v BA, tam bola super doktorka, odporucala mi raz skusit stimulaciu s gonalom......, a ked nezareagujem tak 3 mesiace dhea a az potom ist na umele znova, ze najefektivnejsie je to po trich mesiacoch uzivania.Ale to dhea totalne vyzmyka vajecniky, zrejme uz dalsi ookus nebude mozny u mna potom. Ty mas ako dlho brat dhea?

vycky
14. jún 2017

@hyacintka 3 mesiace, ale tak, ze po 2,5 uz zacnem dlhy protokol. 10. 07 idem pre lieky 🙂.

lola911
22. jún 2017

@hyacintka ahoj moja od marsika ruky prec, mne znicil zivot 😖 5 ivf v brne a nic s toho,,, dhea som brala vyse roka a moje amh je 0.06 takze asi nefunguje na mne, brala som rozne vitaminy d3, zinok magnezium, omega 3.... a nic 😢 chodim k otevrelovi a chystame sa na darovane ocyty tak 👍 snad aj motyka vystreli 😉

hyacintka
22. jún 2017

@lola911
Ahoj, ja som bola pred tyzdnom v Brne u Otevrela, som velmi spokojna. V Bratislave je to strata casu a penazi. Len rychlo zarobit. V Brne mi nenavrhli vyzmykanie vajecnikov konskymi davkami Gonalu a Merionalu, ale hned pri prehliadke mi nasli dva velke folikuly, ktore mi narastli bez akejkolvek stimulacie, tie mi zajtra odoberu a preskumaju, ci tam vobec budu vajicka a akej kvality. V Bratislave ma v ten isty tyzden odpisali s tym, ze podla sliznice ziadnu menstruaciu nedostanem, ani folikuly tam nebudu. DHEA zatial neberem. Pokial mam ovulaciu a folikuly bez stimulacie je to v Brne dobra sprava , v BA ich ziadna ovulacia nezaujimala, nemate vajicka a basta! Stacilo im na to iba AMH! Zaplatte si darovane!!! Drzim ti palce!

hyacintka
23. jún 2017

@lola911
A kolko mas rokov? Nemavas folikuly? Lebo mne povedal, ze sa oplati sledovat folikuly do 43 rokov, ze z 12 cyklov sa jedno dozrete vajicko niekedy vykotula.mas uz jedno dieta?

lola911
23. jún 2017

na krku 42 a deti ziadne ☹ foliky by aj boli ale prazdne 🙄 z 5 ivf som mala len jedno jedine vajko a to sa neoplodnilo 😢 inak chodim po doktoroch uz od 1995,,, to som chodila k marsikovi do blavy na zochovu,,, ak tam on nebol tak vzdy zastupoval valky,,, potom do iscare 1999 stale k marsikovi, jedine co robil tak do mna pchal tabletky,,, otehotnela som v 2002, bolo to mimomaternicove,,, takze 14/3/2002 laparka a uuups marsik robil operaciu a prerezal mi cievu, krvacala som do brucha,, takze 14/04/2002 prijata do nemocnice, tlak 40/20 , mala som vnutorne organy zaliate krvou, ani neviem co vsetko poskodene ale jednou s toho bolo pravy roh maternice mi zaplatali hrubym crevom, tak nam navrhol adopciu,, moj uz exmanzel nechcel,, takze 2004 rozvod, stale som mala zdravotne problemy, mala som chronicku anemiu 😨 v 2006 som sa vyparila do uk hladala som nejakeho dokiho co ma da do poriadku,,, takze od 2006 do 2009 som absolvovala dalsie 4 operacie,,, takze anemik uz nie som,, v 2009 som si nasla bezdetneho priatela takze sme zacali skusat znova v 2010 v uk chodili sme do st. marys hospital, tam nas dali na poradovnik na ivf,,, povedali nam ze sa na radu dostaneme tak do 2 rokov 😨 tiez tam skusali take veci ako spriechodnit vajcovod, jediny co este mam 🙄 mno a este sme sa na radu nedostali 😲 hmmm fakt divne,,, sme si povedali ze nez sa dostaneme na radu tak skusime brno,,, tak sme tam uz 3 roky,,, posledne som mala problemy pri odbere napuchol mi vajecnik,,, 2 mesiace som ho mala napuchnuty, mno nejaky zapal v nom ci co,,, tak uz odmietam, moj drahy povedal ze nemusim to uz znasat,,, staci ked vynosim a porodim 😉 tak sme si dali ziadost na darkynu 🙂 dufam ze to do 45 zvladnem 😀

hyacintka
23. jún 2017

A ako sa vyberaju tie darovane vajicka? Vsade sa chvalia, ze maju vajicka ihned v banke zamrznute od darkyn? To si ako vyberas? Podla fotky?Ako vies, ze ako vyzerala darkyna a ci ta neoklamali?

lola911
23. jún 2017

@hyacintka vsetko je to na dovere 😉 fotku ti nedaju je to anonymne ale daju ti zakladne info farba vlasov, oci, vaha, vyska, a vzdelanie,,, mozno aj vek a vlastnosti darkine 😉 a musi ti sadnut hlavne krvna skupina

hyacintka
23. jún 2017

A v Brne musis teraz dlho cakat na vajicka? Je z coho vyberat? Ja som pocula, ze sa to robi aj tak, ze ti vajicka daruje niekto z rodiny alebo si tam doneses niekoho, co si si uz vybrala, len to verejne nemozu hovorit, lebo darcovstvo je anonymne. Mlade pekne vysokoskolacky rady daruju vajicka, najma ak im das dobru odmenu a mozu si uzit drahu dovolenku. v mkadom veku su peniaze dost motivujuci faktor spolu aj s dobrym skutkom pre nas starsie🙂

lola911
23. jún 2017

@hyacintka to som skusala, ze by mi darovala segra ale nejde to lebo reprofit neporusi zakon,,,, povedali mi ze mozem priviest segru ale jej vajicka by som nedostala, len by to urychlilo cely proces,,, ale aj tak by som nemohla mat jej vajicka,,, moja segra ma krv A+ a ja mam B- 😕 takze ona aj tak nie je vhodna darkina pre mna 😒 ja mozem prijat od darkine B- alebo 0- 🙂 robia to hlavne podla typu krvi a poziadavok zakaznika,,, nie vzdy je to tak ze ked povies ze chces aby darkina bola blondina ze bude blondina,,,, moze byt aj hnedovlasa ale povedia ti to a ty musis s tym suhlasit 😉

hyacintka
24. jún 2017

@lola911
A to jedno jedine vajkovvtedy malo zlu kvalitu? Preco sa neoplodnilo? Robili tam aj genetiku na vyvojove vady dietata? Ked mas amh 0,06 nejake vajko tam este bude. Ako ti to jedno vlastne ziskali? Silnou alebo soft stimulaciou? Bola si pri odberoch v narkoze vzdy ci nie?

lola911
28. jún 2017

@hyacintka neviem preco sa neoplodnilo,,, hned na druhy den mi povedali len to ze sa neoplodnilo,, tak neviem preco by robili gynetiku a amh mi stuplo po roku uzivania dhea z 0,01 na 0,06 a aj keby som nejake to vajko mala tak uz nechcem ist na odber a nechcem ani brat ziadne hormony,,, pribrala som pri nich 20kg a nemozem ich zhodit,,, mno a mam s tych hormonov nejake flaky po tele,, a tiez sa ich nemozem zbavit alebo to skor vyzera ako vyrazky 🙄 to jedno vajko som mala z prveho softu pod narkozou,,, druhy soft bol tiez pod narkozou a dalsie bez,,, inak som mala krasne foliky asi z melatoninu ale co z toho ked boli prazsne 😠

kakatulik
28. jún 2017

@lola911 taka otazka,merala si si BT?....ci ti ta potvrdzovala ovulku....

lola911
28. jún 2017

@kakatulik pouzivala som ovu testy 😉 tie su lepsie ako bt

kakatulik
28. jún 2017

@lola911 ni hej,pytam sa len preto,lebo LH sice stupne,ale napriek tomu k ovulacii prist nemusi, zatial co BT ti nestupne ked nemas vajko....alebo sa mylim?

lola911
28. jún 2017

@kakatulik ano, to je to iste s tymi testami, ja som mala dve ciarky presne na 12dc,,, odber bol tiez na 12dc,, takze stacilo si urobit rano pred odberom test a vedela som ze ked nie je ovulka tak nebude vajko a ked sme dali pauzu tak bola ovulka 😒 lenze to sa predpovedat nedalo tyzden pred tym,,, musela by si to robit tak ze rano vstanes a ked su dve ciarky tak utekat na odber aby sa foliky nepraskli,,, ale uz je to jedno ideme do darovanych 😉 a som tomu rada,,, musim teraz dat do kopy moje telo,,, hlavne tie vyrazky 🙂