DHEA alebo iné možnosti na zlepšenie AMH

lenka_21
1. júl 2011

Ahojte kocky, verim, ze tato diskusia sa bude pomaly naplnat. Kedze som prednedavnom obdrzala vysledok z AMH a bol dost nizky 0.38 ug/l 😢 ☹ 😢 zacala som patrat po internete 😉 😉 😉 Dostala som sa na anglicke forum a tam baby maju uz dlhsie roky diskusiu ohladom tejto temy, lebo AMH v USA a UK vysetruju uz dlhsie.
Baby mi doporucili pripravok DHEA (na prirodnej baze), vraj je vela druhov, ale treba hladat tie na prirodnej baze a tak ma zaujima ci nema niekto skusenosti s tymto pripravkom? Samozrejme su tam aj ine preparaty, ale najviac sa spomina prave tento ....

vycky
29. jún 2017

Ahoj baby. Berem Dhea od 6.5 a meska mi menzes uz 5. den.Bohuzial tehotna nie som, na ultrazvuku je vsetko ok. Asi je to od dhea. Mali ste taky problem niektora? Dakujem🙂

ericia
29. jún 2017

Dievčatá brali ste DHEU aj počas stimulácie? A aj vitamíny? Ja som včera začala pichať puregon a neviem ako s vitamínmi.. Ide o E, Melatonin, materská kasicka, magnézium.. Ďakujem 😊

hyacintka
6. júl 2017

@lola911
Ahoj, a ako teraz postupujes v Brne? Uz mas darkynu? Ako rychlo to prebieha? Mozes doniest aj vajicka z ineho centra som citala za poplatok. Mozes si vybrat podla skupiny, ci maju malo darkyn? Ja skusim este tri stimulacie a ked nic, tak asi aj ja darovane.a este otazka, ako ti pomohol melatonin? Ja to berem pol tabletky vecer, mam to iba od bab z fora. To je na spanie ci nie?!

lola911
6. júl 2017

@hyacintka Ahoj, ano ideme do dalsieho kola 27.9 je odber vajicok darkine a planovany vklad je na 2.10. 🙂 neviem ci si mozes priniest vajka z ineho centra, nic take sme neskusali ale darkinu si vyberas podla dotaznika, hlavne podla krvnej skupiny 😉
ano, melatonin je na spanie ale nemusis sa bat nie je to tak ze si das tabletku a zaspis 😉 ja som mala krasne velke foliky vdaka melatoninu ale co s toho ked boli prazdne ☹

hyacintka
6. júl 2017

@lola911
A kolko mam jest toho melatoninu? Lebo pisu, ze pol tabletky vecer a tabletka ma 3 mg. Mam jest celu?Co sposobuje rast folikulov od Melatoninu?

lola911
6. júl 2017

@hyacintka treba ho brat 20 minut pred spanim a to 3mg, cize 1tabletka. Melatonin je hormon ktory sa nachadza v epifyze (pineal gland). Epifyza je sa nachadza v strede mozgu a vdaka nej mame sny.
Melatonin nie len ze reguluje nas spanok ale reguluje aj menstruacny cyklus a aj ine zenske hormony. Tym ze budes brat 3mg denne mozes zosilniet ovulaciu alebo ak ovulaciu nemas tak ju mozes obnovit, tak isto zvysis nie len ze rast folikul ale aj kvalitu vajicok.
Ale ak mas problem z thyroidmi a beries thyroidne lieky tak sa melatonin nedoporucuje lebo ti moze zmenit hodnotu thyroidnych hormonov.
Ja som ovulku nemala a z melatoninom sa mi vratila, no nie kazdy cyklus. Okrem toho s Amh 0,06 vela nenarobim tak pre nas je najlepsia cesta s darovanymi vajickami. Inak ja beriem melatonin stale lebo som brala dost dlho dhea (viac ako rok v kuse) a potrebujem si upravit Fsh a estradiol.
Inak Melaton vseobecne obnovuje bunky tak preto to tak je, pouziva sa aj na rast vlasov a pre zvierata na rast srsti a na zvysenie kvality srsti ale to je ina forma melatoninu, vodicka alebo kremy obsahujuce melatonin sa nanasaju priamo na srst.
Dufam ze to dava zmysel 😉

siu04
6. júl 2017

Ahojte.Ak by ste potrebovali nahodou dhea, tak mam v bazare od swansonu 🙂

hyacintka
7. júl 2017

@lola911
Dakujem, budem brat teda 3 mg. Teraz zacinam stimulku v nedelu merionalom a clostylbegytom a v nedelu o tyzden idem na ultrazvuk do brna.Ja mam amh 0,02 a dufam, ze este jedno vajko sa v priebehu roka vykotula. Doktor povedal, ze do 43 odporuca skusat, ak mam svoj cyklus a ovulacie aj ked s prazdnymi folikulmi. Ze vajecniky este pracuju, aj ked nemaju dost vajicok. Uvidim tuto prvu soft stimulaciu, kolko bude folikulov a ci vobec nejaky s vajickom a potom sa rozhodnem. Mne sa nepaci, ze to ma musia stale uspavat pri odbere po stimulke. Je to skodlive celkovo a na srdce tiez, toho sa bojim.minuly mesiac som zacala s odverom dvoch folikulov z natur cyklu, boli 2 rovnako velke folikuly, tak odber bol v narkoze. Doktor hovoril, ze to bude boj ziskat to jedno vajicko a ked bude, ci bude dobre a ze prazdne folikuly su po 40 bezna vec.neviem, ci to nie je strata casu a roky utekaju.....

kakatulik
7. júl 2017

@hyacintka ahoj,
len taka otazocka. Boli tie dva folikuly prazdne co ti odobrali?

kakatulik
7. júl 2017

ja len tak nahlas uvazujem,ze ak pri prazdnom folikule dojde k prasknutiu a nie je tam vajko,ci stupne BT. ASi nie,ci?

hyacintka
7. júl 2017

@kakatulik
Oba boli prazdne. A zrejme aj ovulky predtym, co som nevedela otehotniet. Bolo mi to zvlastne, lebo mam 14 rocnu dceru a vtedy som otehotnela hned. Teraz, este ked som nechodila do brna som si robievala ovu testy, asi 4 mesiace. Aj ked je prazdny folikul je ovu test pozitivny. BT neviem ako stupne, niekde som citala, ze ked nie je vajko, tak sa to da z teploty zistit, ci ovu bola ok. Mne bolo hned podozrive, ze kam idu tie miliony spermii, ked nenajdu to vajko. A utvrdila som si to, co som si myslela, vajicko tam nikdy nebolo pocas ovu pozitivnych testov. Aj spermiogram sme si dali urobit, hodnoty vsetky velmi dobre.

kakatulik
7. júl 2017

@hyacintka dakujem za odpoved. A nechcela by si skusit merat BT? Je fakt,ze LH stupne,praskne folikul,ale ci tam bolo vajko z toho nevies.
Podla mudrych knih by to malo by tak,ze iba ak je vajko,tak zlte teliesko sposobi vzostup progesteronu a estrogenu a tym ak BT.....
V kazdom pripade zelam aby z tych hlbin este nejake to vajko vykotulalo.🙏

hyacintka
8. júl 2017

@kakatulik
Dakujem, asi zacnem merat BT pri nativ cykle po tejto stimulacii,lebo z nativ cyklu nechcem ist na odber vajicka. Podla mna je to zbytocne, odsavat tejutinu a hladat vajicko, ked viem, ze folikul bol prazdny. Ak bude plny, otehotniem aj bez odberu si myslim. Skor ma zaujima to meranie BT. Vela som o tom citala, ale co je dolezite? Merat to v rovnakom case? Aku stupnicu ma mat teplomer, dve desatinne miesta?

kakatulik
8. júl 2017

@hyacintka ano treba merat rano,priblizne tu istu hodinu este pred tym ako vstanes z postele. Najlepsie vaginalne. Digitalnych teplomerov je na trhu dost. Tie digitalne su väcsinou na dve desatinne miesta. Zapisuj si tie hodnoty do nejakeho grafu.

lola911
9. júl 2017

@hyacintka mne tiez doki povedal ze to je boj o jedno vajko ale ide o to ze roky utekaju a nechcem dalsie dva tri roky bojovat,,, inak v nativ cykle mozes mat tiez vajko,, kazda zena je ina a nikdy nevies ako sa ti zadari 🙂 a to ci pojdes pod narkozou alebo nie je len tvoje rozhodnutie,,, musis len dokimu povedat ze chces ist bez narkozy,,, ja som bola v narkoze len dva krat,, dalsie pokusy boli bez,,, mozem povedat ze vydrzat sa to da,,, ak sa rozhodnes bez tak oni ti to budu vsetko komentovat,,, presne vsetko co budu robit a vsetko pekne uvidis na monitore,,, ci tam vajko je alebo nie ti povedia hned,,, nemusis cakat 🙂 ak budes mat 3-4 foliky tak by som z narkozou nesla,,, ak ich je 5 a viac tak uz je to dost dobry zaber,,, ak uz ides do stimulky tak by som pridala k tomu melatoninu aj matersku kasicku a kyselinu listovu alebo aspon femibion1 🙂
zelam krasne velke foliky s vajkami 😉

hyacintka
9. júl 2017

Dakujem, pozerala som tie fotky, co si poslala, to s tou krvou je cela veda.A ako vedia, ze ta darkyna, co este len pride darovat pre teba vajicka je pre teba ok? Oni ju uz mali v databaze, ze uz v minulosti darovala vajicka?

lola911
9. júl 2017

@hyacintka darkina sa vybera ciste podla typu krvi, kedze ja mam B negativ tak darkina musi mat B negativ alebo 0 negativ,,, inak by moje telo neprijalo vajicko,,, ja by som nemohla mat vajicko od mojej sestri lebo jedna moja segra ma AB pozitiv a druha ma 0 pozitiv,,, mno a musi to byt anonymne takze od segri to aj tak nemoze byt 😉 to ze je darkina blond z modrymi ocami je ciste nasa poziadavka ,,, lebo chceme aby sa co najviac podobala na mna 🙂

hyacintka
9. júl 2017

A nasla sa taka v Brne v Reprofite? Aj vaha ti presne sadla aj vyska, aku si chcela?A vzdelanie ti nepovedia, iba si mozes vybrat vysoku skolu alebo strednu?

lola911
9. júl 2017

@hyacintka ano, nasli sa v brne take dve,,, mohli sme si vybrat ktoru chceme ale fotku nam neukazali,,, jedine co ti povedia je vaha, vyska, vzdelanie, farba oci a vlasov,,, v podstate nam nasli dve skoro rovnake darkine a my sme sa potom rozhodli podla terminu odberu,,, neviem sice ako to mozu tak vypocitat presne na den ale termin odberu vajicok darkine mame na 27.09 a predpokladany vklad by mal byt 2.10. 🙄 mam predpisanych kopec liekov,,, zacinam uz teraz hned ako sa mi dostavi ms s antikocepciou Marvelon 🙂 vzdelanie ti povedia iba stredne alebo vysoke ale myslim ze to nie je ani take dolezite,,, poznam rodiny co rodicia maju iba zakladnu skolu a ich deti chodia na vysoku,,, takze asi to zalezi od jedinca a od pristupu rodicov 🙂

hyacintka
9. júl 2017

Drzim ti palce, ja idem o tyzden do brna na sono a odber.

kakatulik
9. júl 2017

@lola911 akoze nechapem,naco ta antikoncecia...😨

lola911
9. júl 2017

@kakatulik je to na to ze mi musia nastavit ms presne tak isto ako bude mat moja darkina, cize musia mi ju najprv zastavit a potom budem brat lieky na spustenie,,, takze budem potrebovat estrogeny (estrofem, estrimax, estraderm alebo estrahexal) gastregeny (utrogestan, crinone, agolutin) GnRH depotne injekcie (decapeptyl depot, diphereline depot) dalej budem brat prednison, aspirin protect, kyselina listova, nizkomolekularni heparin 🙂

kakatulik
9. júl 2017

@lola911 ja odpadneeeeem!!!!😵

lola911
9. júl 2017

@kakatulik ja este sama neviem ako budem brat lieky lebo to skusame prvy krat 🙂 zatial viem len to ze hned ako sa dostavi ms nasadim antikoncepciu a potom mi povedia ze co dalej 😉

catherinah
9. júl 2017

@kakatulik dakujem za tuto info. Takze ak teplota stupne, folikul nebol prazdny? Toto presne som chcela vediet.

kakatulik
9. júl 2017

@catherinah malo by to tak byt,lebo ak vo folikule nie je vajko,nie je zlte teliesko ,ktore sposobi nastup hormonov,na ktore telo reaguje zvysenou teplotou,ale mozno som to len cele zle pochopila.😝

hyacintka
10. júl 2017

@kakatulik
Ano, malo by to byt tak. Ja idem merat BT dalsie dva cykly, vzdy som mala prazdne folikuly, hoci na testoch som mala ovu.Preto som neotehotnela.

kakatulik
10. júl 2017

@hyacintka a ides na IVF teraz.

hyacintka
10. júl 2017

Nejdem, lebo stale nemam vajicko.teraz mam prvu soft stimulaciu, aj ked mi lekari nedavaju velku sancu. Ze mozem mat aj rok prazdne folikuly, kym sa tomu poslednemu vajicku bude chciet dozriet. Az potom mozem ist na ivf.Ten dalsi cyklus bude nativ a budem si aj merat BT,aby som vedela, ci bolo vajicko, ani nepojdem na odber.Si myslim, ze z nativu mam vzdy prazdne foliky, naco ich odsavat a pichat. Ak dozrie vajko, otehotniem v nativ cykle prirodzene.

kakatulik
10. júl 2017

@hyacintka lenze ci je folik plny,alebo prazdny sa nemaju ako dozvediet ci?