DHEA alebo iné možnosti na zlepšenie AMH

lenka_21
1. júl 2011

Ahojte kocky, verim, ze tato diskusia sa bude pomaly naplnat. Kedze som prednedavnom obdrzala vysledok z AMH a bol dost nizky 0.38 ug/l 😢 ☹ 😢 zacala som patrat po internete 😉 😉 😉 Dostala som sa na anglicke forum a tam baby maju uz dlhsie roky diskusiu ohladom tejto temy, lebo AMH v USA a UK vysetruju uz dlhsie.
Baby mi doporucili pripravok DHEA (na prirodnej baze), vraj je vela druhov, ale treba hladat tie na prirodnej baze a tak ma zaujima ci nema niekto skusenosti s tymto pripravkom? Samozrejme su tam aj ine preparaty, ale najviac sa spomina prave tento ....

hyacintka
10. júl 2017

Nie, iba pri odbere.Ale ja si myslim, ze v nativ cykle ak bude folik nahodou s dobrym vajickom po sexe otehotniem.Ak nebude vajicko vo foliku neotehotniem, je mi zbytocne ho pichat a odsavat s vysledkom, ze je prazdne.

lola911
11. júl 2017

@hyacintka kolko mas rokov ak sa mozem spytat? dala si si zistit priechodnost vajickovodov? lebo takto mozes skusat aj 20 rokov

hyacintka
11. júl 2017

Ja mam 40 rokov, dceru 14 rocnu bez problemov.Stimulaciu mozem mat iba kazdy treti mesiac a preto medzi tymi mesiacmi mi vyjdu dva nativ cykly. Vajickovody mi neskusali, ze uz na to nie je cas, ani netreba, lebo ked najdu vajicko pocas stimulacie odsaju ho. Ja si myslim, ze folikuly som mala vzdy prazdne, preto som neotehotnela, lebo teraz po prvom odbere dvoch folikulov z nativ cyklu voli prazdne.Viem, ze cas uteka, vyskusam tri stimulacie.

lola911
11. júl 2017

@hyacintka mne robili Hysterosalpingogram - HSG test ked som mala 38 rokov,,, test trva maximalne 15 minut a robi sa to tak ze ti daju tekutinu do maternice a potom sleduju na rengene ci sa ta tekutina dostala do vajickovodov,,, urobia ti fotky a presne vies na com si,,, bez vysetrenia sa mozes iba domnievat,,, ja som si myslela ze mi chyba jeden vajickovod kvoli mimomaternicovemu a ze ten druhy budem mat v poriadku,,,, HSG testom sa mi potvrdilo ze ten druhy mam ucpaty,,, ze tam mam nejaku inu tekutinu pravdepodobne toxicku,,,, a potvrdilo sa mi to ze ak chcem mat deti tak to moze byt jedine ivf ,,,, ty si mohla mat pred 14 rokmi vajickovody v poriadku ale ani nevies mohla si prekonat nejaky zapal o ktorom nemusis ani vediet a mohli sa ti vajickovody ucpat,,,, preto je dobre si to zistit aby si vedela na com si,,, sa divim ze ti to tvoj gynekolog neponukol,,, je to len jednoduchy test kde prides na gyndu s plnym mocovym mechurom a hned vies aJ vysledok

hyacintka
11. júl 2017

@lola911
V centre mi povedali, ze na to uz nie je cas. Lebo ked mi zoberu vajicko a oplodnia v skumavke, nepotrebujem vajickovody priechodne. Ale je pravda, ze potom v native sa vajicko nikam nedostane☹️, mne sa nechce chodit v native na to prepichavanie a odsavanie, mam z toho horor, len raz som bola kvoli 2 folikom v narkoze, ze dva uz nepdporucaju pri vedomi. Ja som bola pred 14 rokmi na odbere plodivej vody a uz to nechcem viac zazit, ten sadizmus ako ti vrazia 15 cm ihlu hrubu do brucha☹️Nikdy viac taky stress! A pri tom skumani priechodnosti vajecnikov nie su bolesti? Ja som citala niekde, ze to boli strasne a ze je to nechutne a ze prefuk robia potom v narkoze. To ta nebolelo ta tekutina?

lola911
11. júl 2017

@hyacintka neviem preco by na to nemal byt cas ale je to ako obycajna gynekologicka prehliadka, idu do teba presne tak isto ako ked ides k gynousovi s tym ze ti daju na krcok maternice taky balonik cez ktory vstreknu tu tekutinu,,, tu tekutinu necitis,,, ani to ked ju tam vstreknu,,, pozeras pri tom monitor a vidis najprv tvar tvojej maternice a potom vajecniky,,, to bolestive nie je,,, mno ale mas pri tom plny mocovy mechur,,, a oni ti s tym rengenom jazdia po plnom, nafuknutom bruchu,,,, som sa skoro pocikala,,, to ze nesmies ist pred tym na zachod je to najhorsie na tom,,, liter vody som vypila pred tym a bola som ako balon 🙄
mne brali tri foliky bez narkozy ale styri by som nesla,,, a aj tak boli vsetky prazdne ☹

hyacintka
12. júl 2017

Dakujem, ked to neboli, budem na tom trvat,lebo nechcem odbery v nativ cykle, ak budu priechodne a bude vajicko. Este sa ta chcem spytat, ci medzi tymi dvoma darkynami si vedela, co maju rozdielne, napriklad presnu vysku ti povedali? Ci len rozmedzie 160-170?!a hmotnost? Kolko mali rokov?

lola911
12. júl 2017

@hyacintka presnu vysku,vahu a vek ti povedia ale ja si myslim ze to nie je az take dolezite aspon pre mna nie

hyacintka
17. júl 2017

@dena22
Ahoj,ako sa da znerat inak ovarialna rezerva okrem amh? Kolko ta to stalo a kde si si to dala zistovat?Ja mam amh 0,02.skusam stimulaciu, ake iba jeden folikul a z nativ cyklu 2 folikuly prazdne.

ericia
17. júl 2017

@hyacintka ahoj.. Prosím ťa ty ešte skúšas so svojimi vajíčkami? Ja mam amh 0,12.. A teraz pri treťom IVF som mala dva prázdne folikuly... A veľmi som tomu veríla... Brala som aj dheu, Melatonin a veľa iných vitamínov... A dopadla som horšie, ako keď som nič nebrala.. Neviem co ďalej 🙁 ci skúsim ešte vyskúšať natív...

dena22
18. júl 2017

@hyacintka ahoj, zistila mi to doktorka Černáková z Reprogen v BA, zo sterov zo sliznice. Ja som ale mala AMH na zaciatku pred branim DHEA 0,89. PO DHEA sa zvysilo, teraz uz to nesledujem...mne sa podarilo naprodukovat aj pri 4 stimulacii dost vajicok, aj zrelych, aj sme mali 7 embryjí, ale napriek tomu len jedno zamlknute tehu z toho, predsa len, aj vek zohrava rolu, a ked uz je cytoplazma alebo jadro poskodene, tak sa to nebude dalej vyvijat, preto uz len darovane.Odporucam v dobrom a s laskou, zvazit aj tuto alternativu, ja lutujem, ze sme stratili tri roky, uz sme mohli mat mozno deculo. Takto sme stale na zaciatku a ja kus starsia.

hyacintka
18. júl 2017

@ericia
Ahoj, ano skusam, oplati sa skusat do 43 rokov, ak mas este cyklus a ovu. Ja som z nativu mala dva prazdne a teraz na stimulaciu merionalom a clostylom som nezareagovala.ale mam nieco v maternici, tak ma vylakali, zajtra mam vysledok z krvi, aby vylucili tehu. Potom ti napisem ako som dopadla. Stimulaciu uz nechcem, nicit sa hormonmi, ak mam este jedno zdrave vajicko vykotula sa. Inak to amh v amerike vobec neuznavaju, pozerala som viacero vyskumov na toutube, len u nas s tym strasia zeny, aby zarobili. Mam kamaratku s amh 0,03 a otehotnela prirodzene tesne ored stimulkou, injekcie ma v chladnicke a v januari 2018 dvojicky😍

kakatulik
18. júl 2017

@hyacintka a merias tu BT?
Aj ja si myslim,ze to amh sa vsetkym velmi dobre hodi na zhananie kseftov.
Aj tu na MK je jedna zena,ktora ma tiez po 40.tke a otehotnela prirodzene s AMH 0,01. Snad dobre pokracuje.

hyacintka
18. júl 2017

@kakatulikpresne tak,amh je len neprskumane cislo

lola911
18. júl 2017

u nas je vyzkum amh este v plienkach,,, v amerike sa zaoberaju amh uz niekolko desiatky rokov,,, tvrdia ze je to najpresnejsi test kde dokazu zistit diminished ovarian reserve (DOR) alebo polycystic ovary syndrome (PCOS) ,,, pozrite tento odkaz,,, je to reprodukcna klinika new york usa,, tak tiez maju lepsie preskumane dhea,,, predpisu ho tam priamo v klinike a urcia aj davky,,, u nas sa vsetko robi na vlastne riziko ,,, nikto vam dhea nepredpise,,, mne doki povedal ze vyskusajte,,, skusila som a nefunguje,, stupol mi oestrogen a nikto nevie co s tym,,, vsetci na mna pozeraju s otvorenou pusou ze to este nevideli,,, tato klinika vam da odpoved aj na dhea,,,

https://www.centerforhumanreprod.com/infertilit...

https://www.youtube.com/watch?v=kSk1ycZakDg


https://www.youtube.com/watch?v=fhY-1-BmJDw

pozrite tieto vyskumy,,, tiez z ameriky
https://fibroids.com/wp-content/uploads/2017/04...

tiez velmi zaujimave chicago usa
http://slideplayer.com/slide/4337181/

vysvetlenie,,,velmi zaujimave,,,co je to amh?

https://www.youtube.com/watch?v=ijsuSgF2gdU

este by som chcela dotat to ze v amerike doktori tvrdia to ze amh test je test ktory vam povie kolko vajicok zostava vo vajecnikoch,,, neznamena to ze zena z nizkou rezervou nemoze mat deti,,, znamena to len to ze ma nenej vajicok
pozrite video

https://www.youtube.com/watch?v=pSXbXLSwqzU
ericia
18. júl 2017

@hyacintka juj ďakujem ti za povzbudenie.. Skúsim natív a uvidím... Ja mam 36 rokov... A endokrinológicka mi zistila z krvi že mám úplne nízky progesteron.. Čiže vôbec som nemala ovuláciu.. To bolo mesiac pred IVF... Tiež som pri tomto treťom vôbec nezareagovala na stimuláciu... Mala som puregon a Clostilbegyt..

ericia
18. júl 2017

@hyacintka a držím ti palčeky, aby všetko dobre dopadlo... 😊

lola911
18. júl 2017

@ericia ja som tiez na puregon nereagovala dobre,,,, menopur bol lepsi 😉

ericia
18. júl 2017

@lola911 áno predtým som mala dvakrat menopur a mala som aspoň jedno dobre vajíčko.. Musím si dat teraz pokoj chvíľu od tých injekcii... .

hyacintka
19. júl 2017

Baby, aky je rozdiel medzi stimulaciou merionalom a gonalom?Co je lepsie?

hyacintka
19. júl 2017

@ericia
Zvysilo sa ti amh po brani DHEA?

lola911
19. júl 2017

@hyacintka kazdemu pasuje nieco ine,,, to zalezi na zene samotnej ale merional je lacnejsi ako gonal 😉

hyacintka
19. júl 2017

@ericia
Tak ze vraj je to bud zrazenina ( asi po odbere vajicka) alebo cysta zo stimulacie, mam pockat na menstruaciu aby to odislo. Nepaci sa mi to, na merional som nereagovala a este mam z toho nieco v maternici. To bola prva soft stimulacia, nemam chut dalej skusat ako zareagujem. Teraz mi odporucaju dhea tri mesiace aby som lepsie zareagovala na soft stimulaciu, potom uz len nativny cyklus alebo darovane vajicka. Bojim sa dhea, vela zien pise, ze ma ekzem na chrbte, vypadane vlasy......k comu mi to pomoze, nie u kazdej zvysi amh. Urcite chcem teraz cakat na svoj cyklus a ovu, budem merat aj teplotu.Neviem, ci mam vyskusat Dheu.

leelloo
19. júl 2017

@hyacintka ahoj, za seba mozem povedat, ze mne dhea pomohlo s AMH, po prvom IVF mi kleslo z 0,46 na 0,19, po 3 mesiacoch dhea mi znovu stúplo na 0,57 a FSH mi výrazne kleslo, nemala som ziadne negatívne účinky. Ale popri tom som brala vela dalsich vitaminov. A nakoniec sa mi podarilo otehu prirodzene, ked mi hematologicka naordinovala aspirin. Ale súhlasím, ze AMH nie je velmi smerodajne cislo, da sa otehotniet aj nízkym. A na dhea reaguje kazdy inak. U niekoho nezaberá vobec. Drzim palce, viem, ze je to ťažký boj.

ericia
19. júl 2017

@hyacintka to je dobre, že to nie je nič horšie... Aj keď toto by sa nemalo stať... Ja som mala minulú stimuláciu cystu... Ale len ju odsali pri odbere a viac to nikto neriešil... Ale teraz už nebola pri tejto stimulácii... Len teda tiež som nezareagovala na injekcie vôbec... Tak vyzerá ze mame rovnaký problém, kvôli tomu hlúpemu AMH 🙁 a co sa týka DHEI po jej užívaní dopadla moja stimulácia najhoršie 🙁 tak ozaj neviem... Nedala som si zmerať amh, tak netuším, či sa zvýšilo... Ja som tej DHEI verila... Ani vo sne by ma nenapadlo, že budú obidva folikuly prázdne... Som pozerala na doktorku, že čo to hovorí... Ja som sa bála, že neprežije embryo PK... Lebo som ju teraz chcela... Kam chodíš do Caru?

hyacintka
19. júl 2017

@leelloo
A ake si brala vitaminy a kolko dhea denne?A na co bol dobry aspirin? Myslis, ze ti pomohol v niecom?

leelloo
19. júl 2017

@hyacintka dhea som brala 75 mg denne, k tomu melatonin, matersku kasicku, zinok, zelený jačmeň. Aspirin na urážanie krvi, zistili mi Leidensku mutáciu a este nieco. Zacala som ho brat tyzden pred stimulaciou, potom som mala soft stimulku, ale pri odbere uz nebolo ziadne vajko(boli tam 3 foliky), vraj ovulacia bola skor, no a o 2 tyzdne sok a pozitívny test 🙂

leelloo
19. júl 2017

@hyacintka teda na zrazanie krvi, nie urážanie 🙂 a ked som to vravela hematologicke, povedala, ze ten mesiac som uz tretia, co jej tak otehotnela, takze myslim, ze ten aspirin mi pomohol

hyacintka
19. júl 2017

@leelloo
A z tej dhea ti nic nebolo? Nejake vedlajsie ucinky?Takze ten aspirin si mala kvoli zrazanlivosti krvi? Mne je zvlastne, ze teraz som nereagovala na stimulaciu vobec, v minulom nativ cykle som mala dva folikuly, pred odberom hlien, myskela som ze ovu, na odbere dva prazdne folikuly, potom kramy o dva tyzdne.stimulacia bez reakcie a v nedelu v brne mi tvrdili , ze folikul 8 mm pokracovat merional a v utorok o 48 hodin mi moj doktor v Bratislave na sone povedal, ze vajecniky bez folikulov, ale v mayernici nieco vidi, ze ako tehotnost. Ale krv mi to nepotvrdila dnes rano. Teraz je 4 tyzdbe od toho hlienu. Ked si mala ovulaciu pred odberom, tak oni vidia na sone, ze ten folikul je uz prasknuty a nerobia odber?Teraz sa bojim, co mam v maternici. V centre tvrdia, ze zrejme hematom alebo cystu zo stimulacie,.......Nechapem, ako mohli v nedelu vidiet folikul, ktory tam vobec nebol v utorok a este v nedelu mi kazali pichat merional, ale potom ako som im poslala foto a vysledkt v urork, hned skoncit stimulaciu.co je v maternici to nikoho netrapilo.

hyacintka
19. júl 2017

@ericia
Chodim do caru v brne Reprofit.Inak som z BA.Ja som bola pripravena na to, ze za rok budu v cykloch prazdne folikuly. V native mavam folikul, ale na stimulku som nereagovala. Nechapem ako sa mohli v care v Brne tak seknut, ked mi na kontrolnom ultrazvuku tvrdil, ze je tam iba 8 mm folikul, ktory uz v utorok v BA doktor nevidel, ale videl nieco v maternici, hned pivedal, ze zvlastne ako tehotnost. Krv mi to nepotvrdila, teraz neviem co tam mam. V care nevedia, ze mam cakat do kramov, ze asi hematom. Preto uz nemam chut na stimulacie, len problemy su z toho.Idem skusat prirodnu medicinu, jedine este tu Dheu zvazujem.Len o skodlivych ucinkoch ti nikto nepovie, sme ako pokusne kraliky v labaku.Urcite bojuj, skusaj nativ, urcite sa jedno vajicko vykotula!!!