Diabetes

2. okt 2022

Ahojte baby. V rodine zisťujeme, že čoraz viac členov má dedičnú cukrovku.
Ja som si všimla, že by som mohla mať, ale takú, že mi strašne klesá cukor.
Denne zjem aj 3 sladkostí.... Keď proste pocítim, že potrebujem cukor a nemám ho pri sebe, tak mi je zle a bola by som normálne schopná zabíjať, len pre jeden kúsok niečoho sladkého...
To sa mi stáva aj v práci a potom sa neviem sústrediť, lebo mi je zle, trasú sa mi ruky...
No a včera večer ešte pred telkou som si musela dať čokoládu.. No a dnes na lačno mi babka vzala krv z prsta a skúsila, že koľko budem mať cukru v tele a mala som iba 4,3. Čakala som, že keď som zjedla aj čokoládu večer, tak ho budem mať vyšší, alebo teda aspoň v norme.... Znamená to, že mám hypoglykémiu?
Som aj celkom chudá na to koľko sladkého zjem. To mi každý hovorí, že keby on toľko zjedol tá je najobežnejším človekom na svete😂😭

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evka64
2. okt 2022

@janai1 ty, co trepes?? Jedna sa o vrodenu predispoziciu, co je nie je dedicnost....nebud mudta, ked prd to mu rozumies

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evka64
2. okt 2022

@majamat ja to vsetko viem, mne to vysvetlovat nemusis, som doktorka, ja som len reagovala na prispevky vyssie

horalka1986
2. okt 2022

@majamat lekar, ktory mi to povedal je lekarka, ktora tieto odborne clanky pise a nebudem sa s tebou o tom dohadovat. Co ma s touto diagnozou to, ze si zdravotna sestra? Si diabetolog? Si genetik? Ja s touto diagnozou zijem a moje deti by ju mohli dostat ci ju mam, alebo nemam.

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evka64
2. okt 2022

@majamat a ake mas vzdelanie?

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evka64
2. okt 2022

@majamat tak, ked si taka mudra a vsetko vies?

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
horalka1986
2. okt 2022

@majamat hej? A to vies ako?

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
horalka1986
2. okt 2022

@majamat ze mas vacsie vzdelanie ako ja.

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
horalka1986
2. okt 2022

@majamat Vzdelanie ako vzdelanie. Pracujem s tým, žijem s tým. Kazuistiky, rozne odborné články, ale asi je dôležitejšie to, že s tým žijem a za tie roky som toho poštudovala a aj reálne preskákala toľko, že vzdelanie je na nič. Teraz mám na mysli napríklad aj tie genetické vyšetrenia, ktoré absolvujeme už niekoľko rokov. Nechcem sa hádať, evidentne máme na to každá iný názor a asi aj iné skúsenosti a vlastne ide aj tak o blbosť, len som dala svoj reálny pohľad na to, ako je to s dedičnosťou choroby, s ktorou mám skúsenosti.

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evka64
3. okt 2022

@majamat ja som pochopila z tvojho citania jednu vec...hras sa na spickovu sestru, ktora vsetkemu rozumie a je este vacsia odbornicka ako primar. Skusenosti z internetu? To nemyslis vazne....nikto o tejto diagnoze nevie viac ako diabetolog a ludia, co s tym ziju 24/7. Tak si nechaj svoje dristy a venuj sa odberu krvi. Dokonca vela lekarov ani zdr.pracovnikov nema ani sajnu, co obnasa DM1. Takze sa ukludni a nedehonestuj veci, co napisala horalka. Bud rada, ze nezijes z touto diagnozov, by si tak nevyskakovala.

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinka152
7. mar 2024

Ak môžem môj syn sa už narodil preddispoziciou na cukrovku nik ju v rodine nemá tak isto sme absolvovali genetiku kvoli chorobe už sa tak bohužiaľ detičky narodia.