Diastáza priamych brušných svalov. Máte túto diagnózu?

jabadaba
24. apr 2009

Ahojte,

je tu niekto s takouto diagnozou? Ak ano, ako cvicite na posilnenie takto rozlezenych svalov? Nemam ani najmensiu chut na abdominoplastiku a chcem sa dat do poriadku prirodzene. Brchucho mi ani tak velmi nevisi, len ho mam dost ochabnute a svaly rozidene. Nie strasne, ale diagnoza tam je. ☹ Som nestastna.

corin
3. júl 2012

@minewka: tiež som sa s dierou v bruchu este nestretla... hmmm... ked zistiš, co to je, posli info. ako pisala majamat pri diastaze by si mala brucho vypukle, lebo vnutorné organy sa vytlacaju von.
Na youtube najdes nejake videá, ako zistit, ci mas distazu...

https://www.youtube.com/watch?v=uzIrt82maws


https://www.youtube.com/watch?v=RqyGSjpt7E0
minewka
4. júl 2012

@majamat @corin Tak prikladám fotky, tú priehlbeninu sa mi nepodarilo moc odfotiť, ale na druhej foto ju trochu vidno...ona sa trošku aj stiahla - som pomaličky rok a pol po pôrode. Hlavne ju je vidno, keĎ brucho vtiahnem.
Keď odrodím všetky dzeci, chcela by som ísť na abdominoplastiku...sú s tým veľmi pekné výsledky, čo som pozerala na nete na stránkach plastickej chirurgie...

majamat
4. júl 2012

@minewka skoda, ze to lepsie nevidno. to co tam vidim mavaju asi aj ine kocky. brucho ma urcity tvar, nie je oble. mozno len tie zmeny co sa udiali - tehotenstvo, diastaza, ti to zvyraznili. co som si vsimla, pri diastaze byva dost vytahana koza a ta ked ovisa, tak to moze vselijako vypadat. na fotke, co som dala to moc nevidno, ale v strede brucha je tiez akoby priehlbina a to od pupku a z dole. aj ploche brusko je tak vytvarovane. mozno to nic nie je, ale ak planujes abdominoplastiku, tak ti to urobia urcite dobre. ja zatial cvicim na brucho, ale kedze to robim aj vonku, popri tlaceni kocika a pod a nepouzivam teraz stahujuci pas, tak zatial moc vysledky nevidim. niekto tu daval link na cviky. neviem, ci si ich skusala, ale mozno by si mohla, ak by sa ti chcelo. je to casovo narocne a kocky mali dobre vysledky. skusim to najst.

majamat
4. júl 2012

tu to je https://www.modrykonik.sk/forum/chcem-schudnut/cviky-na-rozidene-brusne-svaly/
v tejto teme su aj nejake fotky pred a po cviceni. popozeraj. treba na to stahujuci pas. najlepsi je asi original, ale ja mam klasicky z lekarne.

susul
4. júl 2012

po dlsom case sa hlasim, k cviceniu som pridala beh a brucho ide dole, ja mam diastazu nad pupkom, ono sa to brucho zlepsi aj tym, ze schudnete, len treba pevnu volu. Skuste si upravit aj drzanie tela, podsadit panvu stiahnut brucho, ramena dozadu, Ja takto sustredene kocikujem, takze z vlastnej skusenosti hovorim, ze to citite. Cvikmi brucho spevnite, ale ked je na nom bude hruba vrstva tuku, tak mensie nebude. 😖 a na to je dobra "ajrobna" cinnost, beh, bycikel/orbitrek ale i rychla chodza staci. Ja kym som sa vratila k behu som si upravila drzanie tela a davaj rychlou chodzou s kocarom cez les 🙂, drzim palce, nech sa dari, lebo je dolezite aby sme sa pacili najma same sebe! Ani u mna este brucho nie je tip top, este stale je tam tuk a prebytocna koza, ale tesi ma, ze sa to zlepsuje.

minewka
4. júl 2012

@majamat no ja som tam pred tehu nič také nemala, mala som normálne pekné brucho - nie úplne, úplne ploché, ale pevné, bez strií, bez vyťahanej kože. žiadne priehlbeninky, ani nič...

No, úprimne si myslím, že cvičením sa brucho trochu stiahne - ale tú vyťahanú, nazberanú, zvráskavenú kožu nedá nič do pôvodného stavu už nikdy - myslím, že tam pomôže jedine tá abdominoplastika... 😒

Ja mám pohybu dosť, celé dni vonku, malá začala práve chodiť, neposedí, má 1 rok a 3 mesiace a váži 12kg - čo je dosť, navláčim sa riadne...plus mám popri tom robotu... snažím sa podsadiť panvu, vtiahnuť brucho - ale vydržím pár minút, potom prídu nenormálne bolesti krížov, tak zase panvu uvoľním...ja už neverím, že cvičenie trvalo pomôže...idem pozrieť tie linky, čo si dala

susul
4. júl 2012

nepotesim vas, ale 70% uspechu pri chudnuti je strava.....

majamat
4. júl 2012

@minewka to mas pravdu, ze tu vytahanu kozu len operaciou odstranis. je to narocne, to cvicenie a asi treba svaly cvicit uz stale, aby boli pevne. take jednoduche stahovanie brucha je dobre aj tak. myslim si, ze ked budu pevne svaly, tak sa lepsie zvladne aj operacia a budu lepsie vysledky. t sa da robit pri hocicom. ja tiez mozno v buducnosti podstupim operaciu, ale pokial planujes este dieta, asi to nema vyznam. mna teraz obmedzuju financie. RP je mizerny. tak zatial sa pokusam cvicit.
v albume mas krasne fotky. mala je krasna. vcera som pozerala. moja uz beha ako raketa, ale teraz chodime aj menej von, lebo je strasne teplo a my tu teda nemame ani moc stromov. mala mi nechce nic na hlavu. mame na balkone bazenik a tak si tam uziva.

majamat
4. júl 2012

ozaj a aj mna niekedy boli chrbat. mozno by nebolo zle, cvicit aj na krize, lebo vacsina bolesti chrbtice je z neprimeranej zataze a svaly na chrbte nie su rovnomerne zatazene a chrbtica trpi. pevne svaly spevnuju aj klby a to aj chrbticove. len neviem nijake take cviky. to je hrozne, aby sme cely den len cvicili. kedysi to nepotrebovali. sme nejak moc pokazeny 😀

susul
4. júl 2012

inak mne gynekolog hovoril, ze chirurgova to neradi siju kvoli tomu, ze ked zena neskor priberie, tak predsalen sa to inak sprava. No a s tym cvicenim je to tak, ze ked chcem nejako vyzerat musim preto cosi robit, nepatrim k zenam, co mozu jest vsetko a vyzeraju ako vily....nastastie pre mna je cvicenie relax a dobija mi baterky, aby som mohla na MD fungovat a nezblaznit sa 😀

susul
4. júl 2012

@majamat ja ked sa stazujem, ze ma boli chrbat tak muz mi povie, treba cvicit brucho 😎 , nerada priznavam, ale ma pravdu 😠

majamat
4. júl 2012

@susul to ano. teraz sme vacsinou vsetci nerovnomerne zatazeni a mame viacere svaly oslabene a niektore priliz namahane. mne sa moc cvicit nechce. neviem ako by sa to dalo dosiahnut beznym pohybom. kedysi ludia taketo problemy nemali.

majamat
4. júl 2012

@susul pre mna je relax napr. jazdit na bicykli, chodila som na aerobic. celkom fajn je, doma si pri upratovani a pod. pustit hudbu a zatancovat si pri tom. to sa hybe cele telo.

minewka
4. júl 2012

@majamat tak teraz určite na plastiku peniaze nemám a jasné, že až po poslednom odrodenom bejby 😀
Ja som si už predtým čítavala túto tému, takže keĎ si na to spomeniem - tak to brucho zaťahujem, panvu podsadím...

Ale na nejaké priame cvičenie, sústredené, už fakt nemám energiu - napríklad môj deň doteraz - spať som išla o 02:00 - dokončovala som fotky na jednu zákazku, malá zle spala - zaspala som až o 03:00, o 6:00 som už vstávala, lebo o 06:45 som mala DVD s fotkami doručiť (kočka prišla zo zahraničia na SR, ráno odchádzala), potom do obchodu, domov, varila som (muž teraz nemá obedy v robote), o 10:15 som musela ísť odubytovať hostí (moja brigáda), potom zase späť domov dokončiť obed, nachystať mužovi (on bol doma), potom spoločne zase späť do mesta, lebo o 12:00 prišli noví hostia, potom troška prechádzka s malou, zase späť domov, nakŕmila som ju, dala spať, teraz ja obedujem, chvíľu pauza, potom poriadok - pranie prádla do apartmánov, bežné upratanie domácnosti, spratať po rannom varení, potom je malá hore - musím ísť do banky podpísať jeden papier, potom s malou vonku, domov, kúpanie, uloženie spať, úprava fotiek...môj spánok, zajtra skoro ráno zase hore - upratovanie apartmánov, atď, atď, atď...

Takže ak mám chvíľu voľna a malá spí - vyložím nohy a pozerám do blba alebo píšem na koňovi...akože nejaké cvičenie o 05:00 ráno, alebo 10 večer nehrozí. Nemám ani silu, ani energiu, nehovoriac o tom, že mi cvičenie žiadne endorfíny nikdy neprinieslo 😀

Ďakujem za pochvalu fotiek, veru, malá je riadne šidlo , je veľmi svojhlavá, všetko ju zaujíma, má kopec energie, zúri, keĎ sa jej niečo nedarí...chúďatku jej teraz lezú pravé trojky, hore aj dole, ľavé vyšli minulý týždeň - tak je v tom teple a boliestke dosť nervózna.

minewka
4. júl 2012

@susul veľmi dobre sa cvičí, ak človek vidí výsledky - ak však má hormonálne ochorenie - málokto má silu na nič neprinášajúce cvičenie - moja skúsenosť. Ja musím cvičiť 3x viac, ako bežný človek a schudnem 3x menej.

Strava je pravda, úpravou stravy sa mi podarilo zhodiť 10kg. Ale sa to zaseklo a ani hore ani dole.

susul
4. júl 2012

@minewka mas tolko starosti, ze sa ani necudujem, ze nemas uz ani chut ani energiu riest nejake cvicenie... Ked robis tak dlho do noci nie si nevyspata? Lebo pri takomto rezime musis tvoje telo fungovat na 300perc. ja by som uz bola asi mrtva... ja ked nespim a som unavena mam stale chut na sladke t.j. cokoladu a to vo veeelmi velkych mnozstvach.

minewka
4. júl 2012

@susul tak jasné, že som nevyspatá. Čiastočne som si na to zvykla - ale ak má 3 dni také za sebou, že hostia odchádzajú skoro ráno - sa mi zatvárajú oči pri chôdzi a to doslova - tlačím kočiar a zatváram oči na také mikrospánky akože. Ale nie je to pravidlo - občas sa to tak nakopí, že odchádzajú tak skoro - hlavne tí, čo prišli vlakom, majú odlet z Budapešti, Prahy - tak idú prvým ranným ICčkom.
Sladké mám veľmi rada aj ja - ale v rámci zmeny stravovania som ho obmedzila na minimum - väčšinou si dávam niečo sladké na raňajky - napr. croassant s nutelou...snažím sa dodržať - že ak sladké, tak len doobedu...
Mávam také stavy - pri poklese energie, že musím na pumpe zastaviť a kúpiť si nejakú sladkú tyčinku - ale už viem, že je lepšie si kúpiť nejaké celozrnné pečivo, jogurt, atď - hlavne zdravšie...ale občas zhreším.

susul
4. júl 2012

@minewka klobuk dole, moc casu pre seba nemas. Ja sa inak operacii bojim, som mala 2x sekciu, tak pre mna plastika nebude, koza aj mne ostala natiahnuta, ale s tym som uz vyzrozumena, ze to nebude akko pred detvakmi.

minewka
4. júl 2012

@susul tak ja uvidím podľa stavu po Ďalších deťoch...malá mala 4050g a 53cm pri narodení, nenormálne mi počas pôrodu tlačili na brucho - podľa mňa mi to vzniklo vtedy, ja som rodila normálne.

Tak ja som zažila len jednu operáciu - na krku - celá štítka plus ešte dáke veci tam vyberali, tak mám väčší rez - no, po prebratí ťažko, merali mi tlak, kyslíková maska, meranie srdcovej činnosti, v rane Redon drén, ktorý ústil do takej nádobky, ten bol asi najnepríjemnejší..vôbec prvá noc na jiske bola dosť bolestivá, tažko sa mi jedlo, pilo, atď...ale inak sa dalo - úprimne bol môj prirodzený pôrod 100 horší, ako táto operácia, aspoň ja som to tak pociťovala, čo sa bolestí týka..ale mala som ťažký pôrod, tak to dosť zaváži 😅

Uvažuješ aj nad 3 bábom?

susul
4. júl 2012

@minewka neplanujeme, ale ked sa pritrafi, tak sa nan budeme tesit 🙂

majamat
4. júl 2012

@susul juj, no mas toho dost. ja toho tolko nemam. mam len domacnost a malu. snazim sa hybat aspon tak, ze castejsie poupratujem, ale zas nebudem utierat prach kazde 2 hod. mala sa doma prehra sama, ale ked mi tiez vie poriadne nervacit. a tiez nam idu trojky. neviem ci vsetky, ale dole urcite. ledva vybehli stolicky konecne po 6m a uz zad dalsie zubky. hroza. a len nervacime a nervacime koli blbostiam a niekedy ani netusim preco.
ani ja som operaciu nezazila, ale sekcia by bola pre ma lepsia sko porod. mala mala len 3150g a 50cm, ale brucho som mala poriadne. pytali sa, ci cakam dvojicky a pocas tehu ma strasne tahalo v okoli pupka - na roznych miestach, ked rastlo. porod nic moc. kontrakcie nenormalne po 4 vyvolavackach a mala isla von s rucickou pri hlave. takze som bola komplet potrhana. mala som potrhany krcok, hradzu - 4 stupen a zasivali ma v narkoze. po porode som este krvacala do maternice, takze sa o tom nevedelo. len mi bolo blbo stale, bolelo ma brucho a zacal mi klesat tlak. tak ma este museli zachranovat. ak by som mala 2 dieta, tak tie kontrakcie este prezijem, ked som prezila aj teraz, aj ked to bolo pre mna to najhorsie z porodu, ale bojim sa zas toho potrhania. aby sme neboli na plienkach obaja. ja a aj dieta. to by som nerada, keby sa mi poskodil konecnik. mam to tam dost zjazvene.

marcellka32
5. júl 2012

Diastaza je diagnoza s ktorou žena(a aj ja) nedokaze vytlačiť dieťa von brušnými svalmi,ja som netušila že ju mám,prvy pôrod bol des,a druhy bol cisár kvôli diastaze.Z druhého mám krásny zážitok.

majamat
5. júl 2012

@marcellka32 tak toto som netusila.

marcellka32
5. júl 2012

@majamat ja mám velky rozostup brušných svalov,chirurg mi dal v tehu diagnózu diastaza a šla som cisárom,chvalabohu.

majamat
5. júl 2012

@marcellka32 kedy to hodnotia ako velky rozostup?to podla medzery? moc sa v tomto neorientujem.

marcellka32
6. júl 2012

@majamat asi podla veľkej medzery,na mňa sa chirurg pozrel a povedal,že dieťa bruchom urcite nevytlacim,tak ako pri prvom pôrode som nemohla,ale to sme este nevedeli,sestrička mi ľahla na brucho aby dieťa vyšlo,nakoniec vakuom :(

majamat
6. júl 2012

@marcellka32 a nevies aku si mala medzeru? neviem, co sa poklada za velku medzeru. mne tiez pomohla sestricka a nastastie to slo aj bez nastrojov.

marcellka32
7. júl 2012

@majamat neviem akú veľkú mám diastazu ale podla mňa dosť.neviem podľa čoho sa to meria

majamat
7. júl 2012

@marcellka32 to sa da zistit, ako daleko mas svaly od seba. ked lezis a napnes brucho, tak si uprostred brucha, niekde v okoli pupku skus nahmatat svaly. ucitis ich, lebo su napnute a tak zistis,aku mas medzeru.

poleva
25. júl 2012

mám asi diastázu,teda určite a chcem ísť na kryolipolizu,myslíte že môžem?? hm