Diastáza priamych brušných svalov. Máte túto diagnózu?

jabadaba
24. apr 2009

Ahojte,

je tu niekto s takouto diagnozou? Ak ano, ako cvicite na posilnenie takto rozlezenych svalov? Nemam ani najmensiu chut na abdominoplastiku a chcem sa dat do poriadku prirodzene. Brchucho mi ani tak velmi nevisi, len ho mam dost ochabnute a svaly rozidene. Nie strasne, ale diagnoza tam je. ☹ Som nestastna.

tinika
3. apr 2015

ahojte, neviem zistit z vysetrenia sama sebe či ju mam, ale ked vam ukazem foto brucha :(( skusala som si lahnut na chrbat a urobit brusak ale necitim tam rukami či je medzela bude je obrovska alebo neviem :( ale moje brucho vyzera presne ako na tejto foto. som po 3 sc, po druhej som cvičila .( a aj normalne brusaky, čim som si mozno viac uskodila .( to ovisnute slo troska hore ale len minimalne: ( mam strasne depky z toho ako vyzeram, lebo fakt vyzeram ako pred porodom, nemam uz čo na seba vo vsetkom vyzeram otrasne, je mi jasne ze musim aj cvičit, upravit stravu ale ak mam tu diagnozu zazraky to asi nespravi čo?

tinika
3. apr 2015

nikdy som ploche brucho nemala, v kazdom tehu som pribrala cca 10kg ale brucho mam obrovske :(

tinika
3. apr 2015

@zuzulik27 aky rozdiel je operovat len diastazu a tou abdominoplastiku.

tinika
3. apr 2015

@iwesska ja mam 3sc a operaciu zlčnika laparoskopicka, tak tiez sa bojim .(( je to velky zasah ale vyzeram hrozne

tinika
3. apr 2015

@kika1981 super da sa crosfit cvičit? cvičila som bootcamp akurat som nevedela ze mozno mam tu diagnozu tak aj obyčko brusaky :(

tinika
3. apr 2015

@gembird heh urpimne, po 2sc som mala operaciu laparoskopicku a to mi povedali ze pohoda, to je ako svalovka, ale mne tak zle prislo ked som sa posadila, kedze sme nejedli tri dni a nepili dva dni ze konec a mala som pocit ze je to horsie ako po sc, a tak este tretia sc

tinika
3. apr 2015

a po tretej sekcii mi lekar povedal, ze uz som mala jazvu ako papier, keby sa mala nenarodila skor... neviem neviem :(( takze je vobec sanca ze dačo take absolvujem? viem, povie chirurg :D nie vy :D ale nemate s tym skusenosti?

tinika
3. apr 2015

@marikac aj ja som mala velke brucho pri kazdom tehu nikto neveril ze som eln v 5m pravda ze som mala brucho aj pred tehotenstvom ale aj tak,

teraz sa mi asi podarilo nahmatat nad pupokom na dva prsty ale pod neviem zistit mam este tuk + mlandrave brucho a cele take tvrde da sa to zistit este nejako inač?

tinika
3. apr 2015

a ked čitam ako dlho je človek mimo po operacii ... mam tri deti, pracujem, manzel mi chodi na sluzobky mimo SR aj na dva mesiace :((( a či by mohol tak byt dlho so mnou doma netusim a babky nepomozu lebo pracuje jedna a druha ma ine povinnosti. joj ale veru ani mne brucho velmi neslo dole a cvičila som skoro rok .(

kika1981
4. apr 2015

@tinika da sa ale veľa cvikov na mna tréner prispôsobil Hej obyčajné brušaky nemôžeš my potrebujeme skrátiť ten sval nie natiahnuť ani rovno nohy dvíhať nesmieme v ľahu na chrbte

tinika
4. apr 2015

@kika1981 ja len neviem ci to mam sle nad pupkom ss mi zdslo ze som nahmatala na 2 prsty pod neviem ako vyssie pisem nan tske necitlive brucho a tuk na nom estd

kika1981
4. apr 2015

@tinika no tak sa to ťažko zisťuje ja som chuda aj to bolo vidno nie len cítit

tinika
4. apr 2015

@kika1981 ja som sa furt smiala ze ked sa zaklonim ysk nad pupkom mam hrb

zuzulik27
4. apr 2015

@tinika ak by ti to robil klasicky chirurg tak ti pri diastaze zosije tie rozidene svaly a hotovo. pri abdominoplastike ktora sa robi na plastickej chirurgii ti to zosiju, odstrania tuk a prebytocnu kozu a esteticyo to pekne vsetko upravia. no ta abdom. sa plati ak nie je indikovana zo zdravotnych dovodov ktorymi su pruh a diastaza.

tinika
4. apr 2015

ale ak mam diastazu tak to nestači na toa by mi robili abdominoplatsiku? aj tak neviem či u nas niekde je na chirurgii aj plasticky chiriurg

vedorka
4. apr 2015

No baby iba pre info, ja som asi pred pol rokom bola na chirurgii ohladom diastazy, poslala ma obvodna ked mi ju nasla a chirurg sa vyjadril, ze mam iba cvicit.... Proste nejak mi povedal, ze sa to neoperuje a to nebyvam kdesi v malom meste. Vtedy som ju mala na 4 prsty, obvodna povedala, ze taku este nevidela, od hora az dole, aj velmi dlha bola. Tak fakt neviem ci je to taka vynimocna operacia ci co. Zatial sa na nu nechystam, uvidim este..

zuzulik27
4. apr 2015

@tinika neviem lebo diastaza je len esteticky problem ale pruh uz je zdravotny problem

vedorka
4. apr 2015

@zuzulik27 diastaza nie je len esteticky problem, ja mam z nej dieru v bruchu, lebo uz na nom nemam tuk, iba kozu, rano si normalne hmatam v pohode creva 🙂 obvodna vravela, ze je to zdravotny problem a nie maly. ved si prestav ze brucho nemas prekryte svalmi a mas tam dieru. Moj syn mi bezne skacka po bruchu ked ho drzim a nechtiac ma tam kope..

tinika
4. apr 2015

@zuzulik27 aha akoze diastaza nie je nebezpečna? lebo toho som sa bala :D si predstav ze sa porezes a mas brucho ako @vedodrka sak si poskodi vnutorne organy inač baby teraz ma napada ked mam diastatzu mozem nosit malu v nosiči alebo satke? ked ma 8kg? dufam ze ano

tinika
4. apr 2015

podla mna esteticky problem je ta previsajuca koza, ale tak ked uz riesia diastazu tak to spravia spolu nie? to potom rozlisuju čo preplati poistovna? inač nasla som u nas je sukr. klinika čo to robi ale maju zmluvy so vsetkymi poistovnami, teda by to postovna preplatila? to by potesilo D: ale nechystam sa na to vobec teraz mam drobne skvrna doma a musim schudnut potom sa uvidi, mam z toho boja, ja včera som len o tom čitala a prislo mi tak zle, ako ked som po zlčnikovej operacii na druhy den sadla a dolslo mi fest plano :D

vedorka
4. apr 2015

@tinika Esteticky problem je ovisajuca koza, ale to ti podla mna len tak nikto nebude robit. Proste zosiju svaly a koniec. Ani sa nebudu snazit urobit mensiu jazvu, ani kozu, naco, to zaplatene nemaju. Ak ktosi najdete niekoho, kto to vie urobit aby mi to hradila poistovna, nemusi kozu, ale nech nemam jazvu cez cele brucho, ale kdesi dole, tak mi pls napiste.
no nemala by si nic tazke dvihat, ja som dlho nosila stahujuci pas, ked som musela maleho dvihat. Uz nan nemam nervy, liezol mi na nervy. Nestiahol mi ho tak, ze by sa mi vracala diastaza spat, ale bol super oporou. Nechce sa mi ho uz nosit.. Momentalne cakam kym konecne prestanem byt chora, som uz skoro mesiac a nemozem cvicit. Predtym za mesiac intenzivneho cvicenia som mala super vysledky, ale akonahle som prestala, vsetko sa vracia spat a brucho mam coraz vacsie...

tinika
4. apr 2015

@vedorka ja nemam problem tuto čast doplatit :D:D ja mam problem vobec na taku operaciu ist keby to bolo potrebne .D

vedorka
4. apr 2015

@tinika ja by som tiez mozno doplatila, ale nie cele hradila. klasicky chirurg to asi vediet nebude a plastickemu to asi nepreplati poistovna. ja sa hlavne bojim akejkolvek operacie, dalsej narkozy, ze sa nepreberiem a tak...

tinika
4. apr 2015

@vedorka ja by to cvakla aj cele keby musim ja sa bojim komplikacii a hlavne toho ze mam tri sc a zlčnik vybraty kopu zrastov na maternici neviem ako by toto sa liečilo ale to musim riesit s lekarom čo a ako a budem mudrejsia :D hlavne zistit na tom ako som :D

mamaveronika
14. apr 2015

Ahojte baby, úplne nahodne som sa dostala na tuto temu a zistila som že aj ja mám diastázu, mala som dva cisárske hned za sebou, a všetci sa ma pýtali rok po porode kedy idem rodiť? Bolo to hrozné...makala som na sebe,ale po porode su 3 roky a brucho stále oničom...bude to znieť možno hlúpo ale som taká šťastná že niesom sama s takýmto problémom, a hlavne že je na to riešenie, a že Vám to funguje...Prosím vás čo mám robiť mám dalej chodiť do posilky a popritom robiť aj tie cviky čo tu píšete? chodím aj na box žensky...čo vlastne možem , nemožem??? dakujem krasne za rady...

tinika
14. apr 2015

@mamaveronika ja idem za jednym rehabilitačnym čo robi aj vo fitku aby na mna kukol v akom to mam stave a čo mozem cvičit :D tak som tiez zvedava len sa musim vyliečit bo som chora

tinika
14. apr 2015

@mamaveronika inač sa troska utesujem ze to moje brudcho je obrovske prave z toho len potom sa dostavam do bodu ze čo s tym :( operacie sa bojim :( aj ked vidiet ploche bruska je velka motivacia hoci som ho ploche nikdy nemala :D uvidime čo sa podari cvičenim a potom čo dalej

dana_l
15. apr 2015

@mamaveronika porozpravaj sa s trenerom na boxe, ze ake brusne svaly pri boxovani pouzivas. podla mojho laickeho nazoru su to prevazne priame brusne svaly. a tie praveze situaciu zhorsuju. lebo ty by si mala posilnovat sikme brusne svaly. pozri na nete, co sa pise ohladom cvikov. a potom si to "pozri" na seba, ze kolko tie pouzivas pri cviceniach. lebo teraz ked vies, ze preco mas take brucho, tak vies ze brusaky ti to len cele zhorsuju.

anicka12345
5. máj 2015

prosim vas, kto mate skusenosti s touto diagnozou, nevedeli by ste mi prosim poradit nejakeho chirurga v Kosiciach, ktory pozna tuto diagnozu? Chcela by som sa vyhnut zbytocnym navstevam lekarov a sklamaniam z ich vyjadreni. Dakujem za odpovede.

raffaella
26. máj 2015

kocky, prosim vas, ktory chirurg je v BA dobre co sa tyka diagnostikovania diastazy?