Diastáza priamych brušných svalov. Máte túto diagnózu?

jabadaba
24. apr 2009

Ahojte,

je tu niekto s takouto diagnozou? Ak ano, ako cvicite na posilnenie takto rozlezenych svalov? Nemam ani najmensiu chut na abdominoplastiku a chcem sa dat do poriadku prirodzene. Brchucho mi ani tak velmi nevisi, len ho mam dost ochabnute a svaly rozidene. Nie strasne, ale diagnoza tam je. ☹ Som nestastna.

henika40
29. júl 2015

@moon123 pas pomoze... ked ja uz za par dni vidim zlepsenie…. koza neviem, myslim, ked sa bude pomaly vracat, stiahne sa pekne, natahovala sa 9 mesiacov, postupne sa musi vratit….

kosicanka3
3. aug 2015

Ahojte. V piatok mi na chirurgii potvrdili tuto diagnozu. Dlho som otalala ist tam, ani som nemyslela, ze mam tuto dg., no nejako sa mi zacali vyduvat creva a nakoniec, ze to z toho. Mate aj vy tento problem? Pozorujem to,ked si lahnem na chrbat, pripadne,ked lezim na boku a potom sa dam na chrbat,tak vidim, ako sa mi tam creva akokeby ukladali.. no asi je to aj tym,ze mam 172cm a 52kg, ani nejake brucho nemam, tak mi ta dg.velmi nenapadla predtym. Vdaka za odpovede.

palculienka123
3. aug 2015

Žienky mám na predaj dvojo sťahujúcich nohavičiek -odporučené lekárom, určených na sťahovanie brušných svalov po tejto operácii vo veľkosti M ( nosené výhradne na spodnom prádle)...... ak má niekto záujem, kontaktujte ma. Neskôr hodím aj do inzerátov

kosicanka3
3. aug 2015

@lenkauh ahoj. Citam tuto temu o diastaze a mam rovnaky problem ako ty pred rokmi..tiez citim pohyb criev, niekedy sa mi aj vyduvaju (nie rovnomerne, na lavej viac), aj tep si citim pri pupku..v piatok mi na chirurgii povedali, ze je to diastazou..upravilo sa ti to? Dakujem za odpoved

anicka12345
3. aug 2015

@kosicanka3 AHoj, ked mozes prezradit, v ktorej nemocnici si bola? Ja som totiz minuly tyzden bola vo vojenskej, no tam boli zo mna vyhukani, vobec o tejto diagnoze nevedeli, a ani nevedeli, co s tym. Vraj nech idem este za dalsim chirurgom sa poradit.

kosicanka3
3. aug 2015

@anicka12345 bola som na juhu..a cakala som, co povie, nepodsuvala som mu tuto dg..tiez sa ti to robi?

lenkauh
4. aug 2015

@kosicanka3 ahoj, no ja som dopadla nakoniec tak, ze po niekolkotyzdnovom cviceni tuplerovej metodou a noseni pasa som sice mala pekne brusko, ale po par dnoch, ked som nadobro zlozila pas, sa mi brucho naspat vratilo takmer do povodneho stavu. Takze som nakoniec skoncila na operacnom stole u plastickeho chirurga a uz to budu styri roky, co mam pokoj. Nemam sice idealne brucho, ale uz sa ma aspon znami na ulici nepytaju, ci som zase tehotna 🙂
Cize zhodnotenie - pocas cvicenia a nosenia pasu - fajn, ale treba to asi veelmi dlhodobo (mozno navzdy?)...

kosicanka3
4. aug 2015

@lenkauh dakujem za odpoved.. ja to brucho ani nemam nejako velke.. skor by ma zaujimalo, ci si citila vnutornosti, pohyby criev, a ci si aj videla ich pohyb

lenkauh
4. aug 2015

Ano, citila aj videla. Presne ako pises. Ale dr. mi povedali, ze to nevadi. Ale kedze som mala aj maly pruh pri pupku, tak som si to dala uz urobit cele...

kosicanka3
4. aug 2015

@lenkauh aj sa ti akoby vyduvali? Ja nemam ani tuk na bruchu, tak asi aj preto.. pytam sa na to preto, lebo mam ist aj na gastro.. ale chirurg povedal, ze to mam z toho

lenkauh
5. aug 2015

Ano, aj sa mi vyduvali, ked tade isla potrava, hlavne, ked som lezala na chrbte a brucho sa mi akoby prepadlo, tak som videla aj citila pohyb vlastne potravy posuvajucej sa v crevach 😝 , Podla mna to je tak, ako tvrdi chirurg - otvorene svaly, nic ti brusnu dutinu nekryje. Ja ich mam teraz zosite spolu na pevno od vrchu zaludka az po pupok a uz to necitim.

kosicanka3
5. aug 2015

@lenkauh no presne, hlavne, ked lezim na chrbte..niekedy mam normalne taky kopcek na lavej strane akoby to aj stvrdlo..stalo sa ti to?

lenkauh
5. aug 2015

Ano, presne tak 🙂

kosicanka3
5. aug 2015

@lenkauh ja som po 2 sekciach..a diastazu mam az po jazvu..

kosicanka3
5. aug 2015

@lenkauh dakujem.. trosku si ma ukludnila..zajtra mam ist totiz na kolono na gastro kvoli tomu..

lenkauh
5. aug 2015

A nechces si to dat urobit?
Ci uvidis, co ti odporuci lekar?

kosicanka3
5. aug 2015

Myslis kolono? Keby som sla v opacnom poradi,ze najprv chirurgia, tak na gastro sa ani nedostanem.. no nanestastie som sla v opacnom poradi, tak teraz uz musim ist na kolono a uz stresujem, co mi tam najdu..ci je to len tou diastazou..

lenkauh
5. aug 2015

Myslela so tu diastazu... no ale teraz mi je uz jasne, ze najprv cakas, co sa vlastne z toho vykluje, ze...

kosicanka3
5. aug 2015

@lenkauh chirurg mi odporucil plavat a cvicit.. myslis, ze to moze byt z niecoho ineho?

lenkauh
5. aug 2015

Nie, ja si myslim, ze to je diastaza, podla tvojho popisu, ale pre pokoj duse je dobre, ze ides aj na tie vysetrenia. Ja som si tiez diagnozu stanovila najprv sama, ale potom mi ju potvrdili este 3 chirurgovia nezavisle od seba. Statny dr. mi poradil, aby som sa na to vykaslala, ze aj tak sa to neda napravit a plasticky mi povedal, ze to ide, len si to musim zaplatit a naozaj to islo. Mam od operacie uz tri roky a zosite svaly drzia pokope uplne pevne 😉

moon123
5. aug 2015

Lenkauh prosim ta kolko stoji taka operacia? A ako dlho si sa zotavovala? Dakuuem

kosicanka3
5. aug 2015

Tak moj popis zhrniem - prisla som na to tak, ze raz rano som sa zobudila na chrbte a na lavej strane pod pupkom som mala kopcek, ktory bol tvrdsi, no po par minutach zmizol..citim pohyby criev a aj sa mi robia vlny a kopceky na bruchu, ked lezim na chrbte,aj si viem nahmatat niekedy akoby tvrdsie crevo..a citim aj taky tlak, ked to crevo sa ide vydut..sedi to na to? Asi keby som mala normalne svaly a tuk, tak to necitim tak

kosicanka3
5. aug 2015

@lenkauh predosla sprava bola pre teba

lenkauh
5. aug 2015

@kosicanka3 ano sedi to presne 🙂
@moon123 mna stala 1300 eur, ale to bolo pred 4 rokmi. Zotavovala som sa 2-3 tyzdne doma, potom uz som isla aj do roboty, ale ja sedim pri PC. Celkovo tak 3 mesiace, nez som zacala naplno aj cvicit a podobne.

kosicanka3
5. aug 2015

@lenkauh aj to tvrdsie crevo a vyduvanie napr.na lavej strane? Myslela som, ze to sa len v strede vyduje, ked tam su tie svaly rozidene

lenkauh
5. aug 2015

No ja som mala rozidene svaly na sirku 6 cm po celej dlzke brucha od vrchu zaludka az po pupok, takze ten otvor bol dost velky. Citila som to v tejto oblasti, uz si presne nepamatam, ci aj mimo....

kosicanka3
5. aug 2015

@lenkauh ja to nemam az take.. skoda, ze si nepamatas..ale ked su tie svaly rozidene tak su vlastne oslabene aj tie mimo medzeru..ci sa len zbytocne utesujem?

lenkauh
5. aug 2015

Asi ano. Ja mam pocit, ze som to citila hocikde, aj mimo tej medzery. Cela ta brusna stena je asi dost oslabena, tak je to mozne. Neboj sa, bude to "len" diastaza 🙂

kosicanka3
5. aug 2015

@lenkauh vdaka..dufam, ze to bude "len" to..

kvietok173
5. aug 2015

@palculienka123 no mne teda odporucili nisit stahujuci pas 😊