Diastáza priamych brušných svalov. Máte túto diagnózu?

jabadaba
24. apr 2009

Ahojte,

je tu niekto s takouto diagnozou? Ak ano, ako cvicite na posilnenie takto rozlezenych svalov? Nemam ani najmensiu chut na abdominoplastiku a chcem sa dat do poriadku prirodzene. Brchucho mi ani tak velmi nevisi, len ho mam dost ochabnute a svaly rozidene. Nie strasne, ale diagnoza tam je. ☹ Som nestastna.

romanka93
1. okt 2018

@tinika vsak toto..ja by som tu diasztazu asi nechcela riesit vobec, lebo jeden prst nie je katastrofa a pekne sa mi stahuje cvicenim a plavanim..a ten pruh tiez ak sa bude dat a nebude robit komplikacie pocas dalsieho tehu, tak by som rada riesila az potom

tinika
1. okt 2018

@romanka93 myslim ze to v pohode vycvičiš :D ja som mala 9cm tak to uz horsie

tinika
1. okt 2018

a od prs az dole čize veeelka. drzim ti prsty

mirkaleo
16. okt 2018

@evkaivanicova ahoj.. A aku veľkú si mala diastazu? A ako si sa cítila po operacii a prvé týždne... A koľko ta to stalo? Ďakujem za odpoved

bozkavatko
31. okt 2018

@evkaivanicova ahoj kludne mozes napisat do ip aku si mala diastazu a kolko si sa mala setrit a vsetko okolo 😁 dakujem

ikissedagirl
1. nov 2018

Ahojte. Je tu niekto po operacii, komu operacia pomohla s drzanim tela, rovnovahou, bolestami krizov/ chrbta, skoliozou atd. ?

matamk
10. nov 2018

@bobana99 ahoj. Viem ze operáciu si mala pred 3 rokmi, mňa to čaká teraz a pozerám ze si podobný prípad ako ja. Prosím ťa ako ta jazva vyzerá teraz? A celkové bolesti po operácii boli v porovnaní so sekciou ake? Ďakujem že si nájdeš čas. Ja už stresujem, o 2 mesiace idem do Ružinova na chirurgiu.

bobana99
10. nov 2018

@matamk ahojky...vôbec sa toho nemusíš báť, ja som bola na jednodňovke a na druhý deň som už bola doma a normálne som fungovala...Jazvu mi takmer nevidieť, je to už len tenučká bledá čiarka...Aj ja som mala cisársky a nedá sa to vôbec zrovnávať pretože po diastáze to nič nebolo...budem možno smiešna ale odstupom času to môžem prirovnať "sekciu k trhaniu alebo diastázu k vŕtaniu zubov"....čo menej bolí???netreba sa báť...Určite veľká pomoc bol sťahovací pás...ten bol fakt super...mne ho dali po operácií v nemocnici, neviem ako je to niekde inde či si ho už nemusia doniesť zo sebou..drž sa a neboj sa!!!

matamk
10. nov 2018

@bobana99 s máš jazvu z hora dole? Ci bikinovy rez?

bobana99
11. nov 2018

z hora dole

frick
11. nov 2018

@matamk ahoj ak ti to pomôže v tejto skupine si baby radia ohľadne operácie diastazy aj abdomino. https://www.modrykonik.sk/group/2410/

mariamedvecka
13. nov 2018

@miniwa Ahoj, prosím ťa mohla by si viac napísať o tom systéme cvičenia? Kludne aj do správy. Hlavne ako sa k tomu dostať, to si si objednala a cvičíš online , denne v nejakom programe? Aká je cena a podobné informácie. Ďakujem veľmi pekne 🙂

zuzkaz91
25. nov 2018

@tinika
@bobana99 ahojte, ako sa správa vaše brucho s odstupom času? Vidno ešte tehu bruško?aké je keď sa poriadne najete? A keď sa prehnete vypukne sa vám?

tinika
25. nov 2018

@zuzkaz91 no časom sa pouvolnovali troška svaly tak je vypukle ale nie ako bolo, musim cvičit na spevnenie, kedze oni zosili priame brusne ale ten vnutorny stabilizačny system treba maknut

zuzkaz91
25. nov 2018

@tinika tak ma to vôbec význam urobiť? Neviem sa rozhodnúť,keď čítam druhé že treba aj tak každý deň cvičiť na diastazu.😑

tinika
27. nov 2018

@zuzkaz91 no ma, lebo potom človek bude lepsie vyzerat :D ked cviči tak to prospieva aj zdraviu :D ale viem je to tazke ja som teraz sama s 3 detmi+praca+moja skola+2 skolaci, dom je toho vela ale musim si čas najst

zuzkaz91
27. nov 2018

@tinika a čo cvicis,cviky na diastazu? Zvažujem aj opku aj kurz u srenekovej.

tinika
28. nov 2018

@zuzkaz91 chodim k fyzioterapeutke na dychacie cvičenia presne ako robi ta čo ju spominas, len to mam lacnejsie a chodim 1x tyzdenne nemozem kazdy den

nataliaondrejkova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janulik38
19. feb 2019

Ahojte, ja mam zajtra termin operacie na diastazu. Tak vam napisem ako som dopadla. Pred rokom mi robili herniu pupka a snazili sa cez otvor pupocny zasit aj stenu brucha, ale nepodarilo sa to, roztrhlo sa to, doktor povedal, ze tam bola velka diera ale uz nemal priestor davat sietku, tak teraz po roku ma idu rozrezat durch a idu davat sietku. Cvikmi sa moja nedala urobit a chirurg mi povedal ,ze to je mytus, ze cvikmi sa diastaza neda jednoducho odstranit.

zuzkaz91
26. feb 2019

@janulik38 ahoj,ako to dopadlo? Ako vyzerá na prvý dojem po opke brucho?

janulik38
26. feb 2019

@zuzkaz91 dopadlo to fajn, davala som foto 3 ti den po operke sem do diskusie,vela sa toho nezmenilo iba ak drenaze mam von a trosku dierky z toho ako su vybrate ale to sa coskoro snad zarastie🤗 dam potom foto, ked mi daku von stehy 4.3.

lady6161
28. feb 2019

@medek
@medek ahooj..som objednana na operaciu diastazy + hernia,tiez mi budu davat sietku..idem na jednodnovu kliniku a citam ze aj ty si bola na jednodnovke..prosim,mohla by si dat foto jazvy ako to robili? strasne sa bojim ze mi spravia ten hnusny rez od bedra k bedru..radsej by so bola keby je pozdlz...a vazne ta na druhy den pustili domov? lebo ine zeny vraj 5 -6 dni po operacii...ze museli mat minimalne dva dni zavedene dreny a 3 dni im davali infuzie od bolesti,tak vazne neviem uz co mam ocakavat.mam doma male deti,preto som riesila jednodnovu cirurgiu

medek
28. feb 2019

@lady6161 na strane 67 su moje fotky pred a po operacii. A ano na druhy den som isla domov,dostala som taky stahujuci pas na brucho, vdaka comu som sa vedela hybat lahsie. A ten rez od bedra k bedru sa robi pri abdominoplastike, ked sa odreze aj brusny previs, to mi nerobili, a to je uz plasticka operacia, ktoru si treba aj zaplatit (od 1500-2500,- eur), vtedy asi fakt treba byt v nemocnici dlhsie, tam sa odpreparuje cela koza na bruchu. Ja mam zvisly rez, dren som mala jeden (aj sietku mi dali), a mne to platila poistovna, stalo ma to okolo 100,- eur. A tesim sa, ze som si to dala urobit, len skoda, ze az po 7 rokoch po porode a nie skor.

niba0717
7. mar 2019

Ahojte, bol by tu aj niekto ochotny zhodnotit ci ide o diastazu, ci aj, pruh ?( rok a pol po porode brucho ako v 5. Mesiaci :((( )

lady6161
8. mar 2019

@niba0717 foto ????

niba0717
8. mar 2019

Skusim potom este spravit lepsiu no je to fakthrozne :(

janulik38
8. mar 2019

@niba0717 skuste si lahnut na zem na chrbat a dvihajte pomaly vystrete nohy, skuste pozriet ci sa Vam na bruchu robi kohut.

medek
8. mar 2019

@niba0717 podľa mňa tam bude diastáza, aj ja som to mala vyklenuté nad pupkom viac, ale naozaj sa do dá ľahko zistiť, treba si ľahnúť na zem, pokrčiť nohy v kolenách a trocha dvíhať hlavu pri čom sa napne brušná stena a pri diastáze sa dajú prsty vnoriť do brucha tesne nad pupkom, a tak sa zisťuje na koľko prstov je široká.... ja som si prstami celkom jasne cítila kraje napnutej brušnej steny okolo tej "diery". Najväčšia "diera" je vždy nad pupkom a šíri oboma smermi a postupne sa zužuje, a najdôležitejšie je fakt napnúť brucho pri tom samo vyšetrení.

matamk
31. mar 2019

Ženy je tu niektorá ktorá má recidivu po operácii diastazy?