Diastáza priamych brušných svalov. Máte túto diagnózu?

jabadaba
24. apr 2009

Ahojte,

je tu niekto s takouto diagnozou? Ak ano, ako cvicite na posilnenie takto rozlezenych svalov? Nemam ani najmensiu chut na abdominoplastiku a chcem sa dat do poriadku prirodzene. Brchucho mi ani tak velmi nevisi, len ho mam dost ochabnute a svaly rozidene. Nie strasne, ale diagnoza tam je. ☹ Som nestastna.

ikissedagirl
1. jún 2018

@janamexico Nedavno som absolvovala inspirativny kurz Spoznaj svoje panvove dno. Mozno to by trosku pomohlo. Ale ak je ovisnuta len koza, tak to asi cviky neviem ci pomozu. Skus si zajst za nejakou fyzioterapeutkou, ta ti isto poradi namieru 🙂

janamexico
4. jún 2018

@ikissedagirl ahoj dakujem za odpoved citim sa stale nafuknuta naozaj mam brucho ako keby som bola tehotna kam chodim len pocuvam ci niedom tehotna mam take brucho teraz ako ked som bola tehu s malou v 4 mesiaci 😑 a to musim ist najprv k obvodnej 😐

janamexico
4. jún 2018

@abigael ahoj prosim ta ako si dopadla co ti zistila a navrhli

miniwa
4. jún 2018

@janamexico Ahoj, neviem ci si si vsimla prispevky vyssie, ale je niekolko stranok s navodmi ako pomoct s diastazou. Tvoje brucho vyzera, ze mas urcite diastazu (ale zdiagnostikuj sa) a brusaky su to najhorsie, co mozes robit (nieco o spravnom cviceni, ak by si nahodou mala zaujem 🙂 https://www.facebook.com/notes/peter-tibensky-s...). Aj na chrbticu aj na brucho. Ale tu je par stranok:
http://fyziofamily.sk/zivot-s-diastazou/, https://mutusystem.com/, http://www.tuplertechnika.cz/diastaza, https://www.facebook.com/Rehab-WomenDiastasis-r... . Ja osobne robim MUTU system a posielam aj fotky, ako vyzeralo moje brucho pred 10 tyzdnami a ako dnes. Uz si len vyber, co tebe najviac vyhovuje. Drzim palce!

janamexico
4. jún 2018

@miniwa super vysledok len ty si chudulinka ja musim zhodi to co ovisa

abigael
5. jún 2018

@janamexico jja uz ma po opke uz je to 4 mesiac

tinika
5. jún 2018

@abigael ja dnes presne 10 tyzdnov :D

zuzanka883710
6. jún 2018

@abigael ahoj... kde si bola na operáciu? A mala si aj ten pruh? Či len diastazu? Dakujem

zuzanka883710
6. jún 2018

@tinika jej ty si z Prešova.. prosim Ta kde si bola ty na operáciu?

tinika
6. jún 2018

@zuzanka883710 v šaci

abigael
6. jún 2018

@zuzanka883710 v saci som bola diastazu som.mala

zuzanka883710
6. jún 2018

@tinika a je to lepsie, myslím brucho😉? A ako si sa tam dostala? Teda ako keď tiež chcem tuto operáciu, čo je prvým krokom? Dakujem

tinika
6. jún 2018

@zuzanka883710 bola som aj v PO na konzultaciu aj v saci, potom som sla na chirurgiu, ti ma poslali na utz, kde mi potvrdili diastazu 9cm a odporučili operaciu, s tym som sla znova do šace a tam sa dala žiadosť do poisťovne a čakala som na schvalenie a brucho je ovela lepsie, mozem ti poslat foto do spravy

zuzanka883710
7. jún 2018

@tinika áno bola by som rada... neviem kde mám začať, ku komu prvému ísť 😉

abigael
7. jún 2018

@zuzanka883710 najprv treba ist za obvodnym da ti vymenny listok k chirurgovy on ti povie ci mas diastazu a potom do sace k lengyelovi

nikolkatamarka
13. jún 2018

Lpl.

danka_111
16. júl 2018

Dobry..dievcata, chcem sa opytat, ci pri diastaze, sa naozaj daju nahmatat creva? Ja si na pravej strane vyhmatam nieco ako valec, take pevnejsie, dlhsie..Riesim to, hladam co to je po temach a nic. Len sa tym trapim..:( Dakujem. Danka

miniwa
16. júl 2018

@danka_111 Vies vo ja by som ti doporucovala sa dat urcite vysetrit doktorom, moze to byt pruh. Pri diastaze casto byva aj pruh. Niekto ma len malu dierku v brusnej stene, to nie je nebezpecne, ale ak ti lezie crevo, to uz sranda nie je. Mosno to vobec nie je ono. Neplas sa, ale rozhodne by som si to dala skotrolovat.

danka_111
16. júl 2018

@miniwa Bola som..na chirurgii mi vysetrovali brucho, ale ziadny pruh ani diastazu nespominali...som po dvoch cisarskych a diastazu mam, lebo mam medzeru na bruchu. Len neviem co to je na tej pravej strane, ze ked su tie svaly oslabene, ci je mozne nahmatat crevo. Som velmi chuda, ziaden tuk, ale brusko mi trci. A tu som nasla, ze zeny pisali, ze to je mozne, len ci to je tak aj u mna...konecne pre pokoj duse🙂 Sono a ct brucha nic neukazalo. Nejake zmeny na organoch.

evkaivanicova
10. aug 2018

Ahojte tak ja mam po operaii mala som diastazu a herniu dnes rano ma operpvali ak daco chcete vdiet piste do spravy kludne☺

prdelkamm
10. aug 2018

@danka_111 ja som po druhej sekcií teraz a črevo si nahmatam normálne. Mám rozostup 8 cm, brucho ako v 6 mesiaci a ešte aj herniu pupočnú

danka_111
11. aug 2018

@prdelkamm Ahoj. Tak mne nakoniec povedali, ze si v bruchu nahmatavam spodny okraj oblicky...ja som si myslela, ze je to crevo, co mi nejak nepasovalo a pri poslednom vysetreni mi chirurg (skuseny) povedal, ze oblicka. V lahu si to necitim, len ked stojim. Neviem, no doteraz som o tom nepocula. Myslela som, ze mam diastazu a ze je to crevo. No je to v urovni pasu, presne na mieste kde su oblicky, len mne je to citit viac v bruchu.

adusska
21. aug 2018

Ahojte dievčatá, mám takú otázku. Začala som cvičiť, no nech robím čo robím neviem z brucha moc zhodiť. A drela som brusaky o sto-dvesto no nikdy som necítila svalovicu. Neviem ci mam diastazu, nemerala som si to a popravde ani moc nerozumiem tomu ako ju mam zmerať. Som už vyše 6 rokov po pôrode no až teraz mi začala vadiť moja postava. A už fakt neviem co mam urobiť aby som to brucho dala do poriadku. A začala som mať aj problémy s chrbticou. Čo som nikdy nemala. Neporadite alebo neopisete mi ako pre blbecka 😀, prosím ten postup ako si mam zmerať diastazu? Ďakujem krásne 🙂

adusska
21. aug 2018

@pieksamaki ďakujem

romanka93
30. sep 2018

Ahojte dievcata. Ste tu niektora/ Mali ste niektora tuto diagnozu + pupocny pruh? Mam vymenny poukaz chirurgovi, ale obvodacka mi hovorila, ze pravdepodobne tym, ze planujem dalsie deti, operaciu posunu az potom. Zaujimalo by ma, ci sa da pruh zoperovat a nasledne otehotniet znova..ci to nejak neublizi ked brusko znovu narastie?

kvietok173
1. okt 2018

@romanka93 pruh kludne aj teraz ale zasivat diastazu neodporucaju ak chces este deti aj ked boli aj take co mali a mali deti ale ci im to drzi netusim?

romanka93
1. okt 2018

@kvietok173 dakujem za odpoved. Diastazu mam nastastie minimalnu (1-1.5 prsta skor hore nad pupkom iba) a vdaka tomu mu vybieha pruh sem tam von..zatial hp viem zatlacit naspat, tak som zvedava, co mi povie chirurg..snad ak to bude treba zoperovat, tak to nebudem musiet riesit hned..uvidime...

kvietok173
1. okt 2018

@romanka93 ja som nevedela ze disataza exzistuje a ma ju ☹ ale mala som pripuh a stastie na trulka saterho chirurga ktory ked mi zoperaoval disatazu mi povedal ze aku blanu mam v bruchu natiahnutu 🙂 takze da sa 😉 lebo ja mam 🙂 zasitu herniu a diastazu nie

tinika
1. okt 2018

@romanka93 poznam jednu kočku čo si dala zosit diastazu ta, mala este dieta a musela ist znova