Diastáza priamych brušných svalov. Máte túto diagnózu?

jabadaba
24. apr 2009

Ahojte,

je tu niekto s takouto diagnozou? Ak ano, ako cvicite na posilnenie takto rozlezenych svalov? Nemam ani najmensiu chut na abdominoplastiku a chcem sa dat do poriadku prirodzene. Brchucho mi ani tak velmi nevisi, len ho mam dost ochabnute a svaly rozidene. Nie strasne, ale diagnoza tam je. ☹ Som nestastna.

miniwa
29. apr 2019

Ahojte, je tu pls niekto, kto absolvoval kurz Moniky Srenkelovej? Chcela by som absolvovat kurz, no predtym by som sa chcela spytat este jednu otazku absolventky kurzu.

dotti
30. apr 2019

@miniwa ahoj, ja som absolvovala 🙂

zuzkaz91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dotti
30. apr 2019

@zuzkaz91 Za mňa určite áno. Ja niekedy ani necvičím, teda naučila som sa správne držať telo a používať svaly, správne dýchať, dvíhať veci, teda telo cvičí každý deň aj samo. Cvičím, keď cítim, že mi niektorá časť tela ako keby nevládala, aby som ju posilnila. Okrem toho som teraz tehotná, takže všetko s mierou. Ono je to dosť, zvládnuť časovo a verím, že aj finančne ten kurz, no Monika vie, čo robí a ako čo funguje. Ja som jej vďačná, za všetky rady a hlavne to, ako sa cítim a vyzerám 🙂 ju a ja som vždy jedla úplne všetko, čiže nie, diétu nedržím.

frick
30. apr 2019

ahoj aj ja som bola na kurze. A tiež sa chystám na jeseň na opku. Ale mám pruh aj diastazu aj previs. Ona mi povedala že toto treba zasit. Ale dobré ísť k nej ešte pred tým aby si vedela tie svaly používať. Operáciou to nekončí.

zuzkaz91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
frick
30. apr 2019

@zuzkaz91 z internetu sa zďaleka nenaučí tie cviky. Ide o spôsob prevedenia zapojenia svalov v kombinácii s dýchaním. Je to náročné a priznám sa kým som nebola na kurze nemala som ani šajnu o dýchaní. A odkiaľ si? Ja som bola priamo v Trenčíne na kurze. Teraz som videla na fb že bola prednášať v Žiline. Kurzy máva po Slovensku treba ju osloviť a opýtať sa či neplánuje blízkosti teba.

zuzkaz91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
frick
2. máj 2019

@zuzkaz91 celkovo počas dňa tým pádom sa zmení aj držanie tela všetko súvisí jedno s druhým.

zzuzanah
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzkaz91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zzuzanah
17. máj 2019

@zuzkaz91 stiahnuté na všetkých troch. Ta posledná je s bleskom

zuzkaz91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miniwa
18. máj 2019

@dotti ahoj, dakujem, ja som bohuzial tvoju spravu nasla az teraz 🙈. Dakujem za ochotu. Ale nevadi, bola som a konzultacii u Moniky Srenkelovej, diastazu uz mam vdaka Mutusystemu dobre stiahnutu, no aj tak som sa rozhodla absolvovat aj jej kurz pre rozsirenie vedomosti a prevencie pre dasie tehotenstvo. Dakujem ti 🙂

miniwa
18. máj 2019

@zuzkaz91 ja som cvicila cca 6mesacov Mutusystem.com a diastaza sa mi stiahla. Mozem ti do spavy poslat aj moje fotky pred cvicenim a po. Pretoze sa mi robi uplne ministrieska, isla som za Monikou Srenklovou na konzultaciu a ona mi povedala, ze je to dobre stiahnute, ze som spravila maximum, co sa v mojom pripade dalo. No aj tak som sa rozhodla jej kurz absolvovat pretoze ta konzultacia s nou len hodinova bola natolko prinosna, ze som si povedala, ze to stoji za to. Uz len preto, ze to nema byt o tom denne mysliet na to, ze :"Oomg vecer musim cvicit, aby sa mi navratila diastaza" , ale ma to byt o zmene stereotypov a zlych pohybovych navykov, ktore ju sposobuju. Ak zmenis toto, je to prevencia k diastaze. Ak vsak nemozes absolvovat jej kurz, je evidentne (na me), ze Mutusystem funguje. 🙂 Mozes vyskusat ten. Ja som cvicila Mutusystem a funkcny trening pod dohladom trenera zaroven. A on mi hovoril tie iste zasady, co Monika na konzultacii.

prdelkamm
18. máj 2019

@miniwa ahoj, prosím Ťa a ten mutusystem je niečo podobné ako má Monika?
Ked budeš taka zlata, pošleš aj mne foto?
Ďakujem

zuzkaz91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kiak0
11. júl 2019

Ahojte prosím neviete mi poradiť? Vo februári 2017 som porodila synceka. Chodila som na nejaké skupinové cvičenia do Neonky a tak no to nepravidelne. A tento rok asi od februára do fitka s trénerom všetko sa zdalo v poriadku no pred 3 týždňami keď som bola tak po ma strašne bolelo v podbrušku asi tak 3dni, prestalo dala som si menšiu pauzu a teraz v pondelok som bola znova vo fitku a odvtedy bolesť, pri sadnúťi ľahnúťi a aj pri dotyku s pupkom,.. Zistila som ze mam diastazu
Co teraz? Ublížila som si nejak? Vôbec neviem co ďalej

janulik38
11. júl 2019

@kiak0 ja by som odporucala ist k obvodnemu po listok k chirurgovi a ten by mal zhodnotit pripadne poslat na uzv. S cvikmi v posilke velmi opatrne, ziadne skracovacky, idealny je skor pilates v takomto pripade aby sa brusne svaly dali dokopy a natiahli, ale to az po vysetreni chirurgom podla toho co tam bude. Odporucam vyhladat fyzioterapiu kde sa zaoberaju aj diastazou.

kiak0
11. júl 2019

@janulik38 ano teraz uz viem ze do fitka nie... Bohuzial nevedela som ze mam diastazu a robila som všetky cviky ktore sa nesmú... Ďakujem zajtra pôjdem ku obvodnej

janulik38
12. júl 2019

@kiak0 drzim palce

miniwa
12. júl 2019

@kiak0 ahoj, vysetril ta niekto, ci sa ti z fiastazy nespravil uz pruh? Vtedy to byva bolestive...

miniwa
12. júl 2019

@prdelkamm Ahoj, zatial ti neviem odpovedat na tuto otazku, pretoze na kurz k Monike Srenkelovej idem v septembri. Potom sa mi pripomen a rada ti odpovien. Mne sa diastaza zatiahla (potvrdila mi to Monika na diagnostike) a kedze som cvicila MuTu, je to takmer urcite vdaka tomu. No aj tak som sa rozhodla ist k Monike ako prevenciu na dalsie pripadne tehotenstvo, zmenu zlych pohybovych navykov a prevenciu pre moje deti, kedze aj moj rok a pol rocny syn ma diastazu. Ak by si chcela, mozem ti niekam poslat ukazku MuTu cviklv, ked sa vratim na SVK. Mutu cviky su c anglictine.

miniwa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miniwa
12. júl 2019

@zuzka91 a @prdelkamm. Prva fotka je z dna, ked som zistila, ze mam diastazu (minuly rok februar) druha je z augusta po 3 mesiacoch cvicenia, no stale som nebola na konci MuTu kurzu, kedze som mala este ine zdravotne problemy, musela som cvicenie prerusit. No aj tak myslim, ze posun tam bol velky. MuTu som dokoncila potom na jesen. A stale to cvicievam. Bavi ma to.

superholka77
21. aug 2019

@maximma dobrý deň prosím vás mate aj miestnosť kde sa robia cvicenia na tu poporodnu diastazu potrebovala by som poradit mam dost bolesti krizov az do boku mi to ide a brucho 4 roky po porode stale velke chcela by som sa obratit na fyzioterapeuta ďakujem pekne vopred Zuzana

zoy3
15. jan 2020

Ahojte prosim riesil niekto cvicenie diastazy v Martine? U koho?

zuzkaz91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
romanka93
15. jan 2020

@zuzkaz91 zaklad je byt vyrovnana a nie zhrbena, uz to vela spravi..a potom spravne dychanie, ale to je tazke vysvetlit..prave to na kurze Monika uci pri roznych cinnostiach