Diastáza priamych brušných svalov. Máte túto diagnózu?

jabadaba
24. apr 2009

Ahojte,

je tu niekto s takouto diagnozou? Ak ano, ako cvicite na posilnenie takto rozlezenych svalov? Nemam ani najmensiu chut na abdominoplastiku a chcem sa dat do poriadku prirodzene. Brchucho mi ani tak velmi nevisi, len ho mam dost ochabnute a svaly rozidene. Nie strasne, ale diagnoza tam je. ☹ Som nestastna.

lenkauh
29. nov 2011

Ahojte,
ja som schudla po oboch porodoch prave s 90 dnovou dietou. Je dobra, ale treba si uvedomit, ze ked po nej zacnes normalne jest (to u mna znamena kopec sladkosti a vyjedanie kadecoho po veceroch 😀 ), tak sa ti to vrati, ziadne zazraky to s tvojim metabolizmom nespravi.... jednoducho sa vlastne cely zivot kontrolujem, tak ale co uz, ked mam take preddispozicie proste priberat. Ak vam mozem povedat svoju prax, tak ja tuto 90 dnovku dodrziavam len par tyzdnov,5 az 7, podla toho kolko chcem schudnut (za toto obdobie mi to urobi ale 5-7 kg). A potom normalne jem, ale snazim sa vsetko s mierou, vtedy nepriberiem. A ked sa zase spustim a dzgam do seba, tak sa zase supnem na dietu a tak dokola. Cize ja ju drzim asi 2x do roka dokopy asi 10-15 tyzdnov. Nie je to nic drasticke a prinesie mi to zase na dlhe obdobie disciplinu v jedeni.
A @zopka, ten stacionarny bicykel je dobry napad. Tuk z brucha sa neda schudnut ziadnymi brusakmi, aj keby si ich mohla cvicit. Tuk schudnes len kardio cviceniami, a na to je bicykel super. No a samozrejme strava.
Tak vam drzim palce!

Inak u mna uz ziadna zmena, stale poctivo cvicim, aj nosim pas a mam stale take iste brucho ako po tych prvych 2 tyzdnoch (foky su vyssie). Ale aj tak som spokojna, verim , ze to tam vsetko spevnujem do maxima a urcite budem pokracovat celych 18 tyzdnov... len co potom? 😖

Sorry, ze som sa tak rozpisala... 🙂 .

mia.k
29. nov 2011

@lenkauh no perfektne sa ti zmenšilo brucho,paráda. 😉 Ja ešte necvičím,nemám to dvd a preto si musím spraviť sama nejaký cvičebný plán,len akosi nie je čas. Ja som nosila aj dlhší čas sťahovací pás a stále nosím buď pás,alebo sťahovacie nohavičky,ale brucho sa mi nezmenšilo. Ach jo. 😝 Ja by som sa tiež chcela zbaviť tuku na bruchu,ako aj @zopka písala,ale to sa bohužiaľ nedá,len z brucha schudnúť, celkovo totiž schudnúť nechcem.

maca_p
29. nov 2011

@lenkauh po tvojich fotkach som sa nakopla a dnes idem do posilky. to nie je mozne, aby som s bruchom nic neurobila... mam plan, ze najskor nech troska posilnim cele telo, priamy brusny sval nebudem namahat + nejaku kondicku a ked bude proces nastartovany, sa vrhnem na modelovanie brucha. myslim si, ze som to mala uz po prvom porode, ale moc ma to netankovalo a po druhom, veru nist moc.

@zopka mas tiez origos pas ako lenka?

lenkauh
29. nov 2011

Ahojte kocky, prave som si klikla na reklamu na tejto stranke a nasla som , ze na stranke e-mama.sk predavaju poporodny pas belly bendit. Paci sa mi, ze je ovela sirsi, ako tento moj od Tuplerovej, takze sa urcite dobre nosi a tiez funguje na principe zavinovania, tak by to mohlo byt dobre. Len je strasne drahy! Skuste mrknut...

zopka
1. dec 2011

@maca_p áno, mám origoš. M-ko a L-ko veľkosti. Väčšinou nosím len to L-ko a niekedy si dám vyššie nad L-ko ešte M-ko, ale ja mám veľký obvod brucha a nad bruchom, tak M-ko ma ani dobre neobopne a musím si suchý zips lepiť na L-ko. Ale keď mám dva pásy, tak mi ten vyšší akokeby brucho vrátil späť do toho spodného pásu a trčí mi. 😖 Keď mám len jeden pás, tak to lepšie vyzerá.
Ale obávam sa, že ja robím všelijaké zakázané pohyby - dvíham 10kg dieťa, vstávam zo stoličky, z postele ako sa mi chce, tak mi to možno kazí účinok tých cvikov. 😒
A neurobilo Vám sťahovanie pásom a cvičenie nejaké zmeny v m.cykle? Ja som najprv len pás nosila a ten cyklus sa mi pretiahol na 30 dní miesto obvyklých 26-28 a teraz (keď už cvičím) sa zase skrátil na 23. Neviem, čo si mám o tom myslieť, lebo ešte aj kojím, ale nemala som predtým takéto zmeny. 😒

lenkauh
1. dec 2011

@zopka co sa toho menzesu tyka, podla mna to moze mat vplyv, aj tie cviky, aj ten tlak, ktory robi pas. Mne sa to tiez horsie posudzuje, lebo mam nasadenu Mirenu a pri nej sa v priebehu prveho roka cyklus meni az moze uplne menzes vymiznut. Takze ja to mam tiez take vselijake rozhadzane, a neviem ci tomu prispieva aj pas s cvikmi... tazko povedat.
Ja mam pas M, nosim len ten, obopnem ho v pohode, ale tym, ze si ho pevne zapnem, tak mi brucho vylieza aj zo spodu aj zvrchu, takze nic obtiahnute nosit nemozem. Hlavne spodne brucho mam v podstate cele vonku (od pupka dole) Mne by vyhovovalo, keby bol ten pas sirsi.... tak ale dufam, ze to nevadi a nosim ho aj tak.
Inak , ja tiez zdviham 12 kilove dieta a robim kadeco zle, ale aspon pri vstavani z postele sa snazim davat pozor. Ja chodim aj na cvicenie (taky aerobik spojeny s bodybuildingom) a cvicim vsetko, ale pocas viacerych cvikov, kde citim, ze zapajam brucho, sa snazim stahovat ho do toho 5.poschodia a samozrejme klasicke brucho s nimi necvicim...

katakata
2. dec 2011

ahojte baby, tak ja som zatcala s tupler technikou niekedyv polke septembra , brucho som mala obvod nad pupkom 88 cm, ked mi dosiel pas s dvd tak som do toho vkladala obrovske nadjeje. bola som odhodlana cvicit a dodrzat vsetko podůa planu..pas mi za jedne den stiahol to brucho na 82 cm....bola som uplne nadsena a vsetko som cvicila, kazdy den zaskrtavala v tej knizocke...no proste poctivo...lenze presli 4 tyzdne a cvikov neustale pribudalo, respektive tych serii..neviem ako sa vy stym vyrovnavate, ale ja nie len ze nevladzem tolko toho pocvicit, niekedy mi pride az na vracanie z toho stahovania, ale proste na to NEMAM CAS...keby som chela cvicit to co by som mala podla planu teraz tak potrebujem cvicit 8 serii rano naobed a vecer..proste ot sa neda stihat pri dvoch detoch...navyse maly mi prestal v noci spat, lezu zuby, teraz zase choroba cele noci prekasle...ja proste nevladzem...tak som si po niekolkodnovom necviceni pvedala ze zhodim \aj pas ze zatial mi staci brucho ako mam (diastazu stale hmatam, podla mna je to rovnako siroke ako pred cvicenim) a neskor sa na to zase vrhnem..zeny ale po dni nenosenia som zostala zhorzena...ROVNAKE BRUCHIO ako rped tym...normalen som dnes hodinu prerevala...ja nechcem byt navzdy uvaznena v tom hroznom pase a to cvicenie níkdy nezvaldnem,...to sa proste pri detoch neda...ja som uz zufala, normalnew ma chytila depresia...

lenkauh
2. dec 2011

@katakata ahoj, no presne tohto sa obavam aj ja!!! Ja som tiez v priebehu par dni mala brucho o pat cm mensie a teraz som spokojna. Lenze pas stale nosim a cvicim - teraz som v 6.tyzdni. planujem cvicit dalej aj ked mozno nie tolko serii, kolko pise, ale zatial zvladam a zle mi pri tom nie je. ALE! Presne tohto sa obavam, ze ked dam dole pas, tak za dva tri dni som tam, kde na zaciatku. Takze si ma teda vobec nepotesila.... jedine, v co dufam je, ze sa mi to spevni pocas tych 18 tyzdnov, chcem to vydrzat!
Kati, ved skus cvicit aspon trebars 3 serie rano , naobed a vecer a vydrz dlhsiu dobu. Mozno je to len kratka doba, tie svaly a vazivo potrebuju dlhsie na regeneraciu.... rada by som ta povzbudila, ale sama mam pochybnosti. Podla mna je to celozivotne cvicenie, ak vobec to bez pasu pojde udrzat 😖

este pomocka: podla Tuplerovej mas vazivo spevnene vtedy, ak pri lahu na chrbte, ked das roku na brucho necitis tep. Ja ho teda citim 😖

katakata
2. dec 2011

@lenkauh ja v lahu normalne citim dieru...kolko mas v pase? a kolko si mala pred tym..mne to bolo hned podozrive ze dva dni po tom co som mala pas mi brucho splaslo...a potom tri tyzdne intenzivneho cvicenia ale uz ziaden centimeter dole..mna demotivoavlo to mnozstvo serii..ty mometnalne kolko cvicis? a kolko sasu ti to zaberie rano naobed a vecer? ja neviem...keby to bolo ze staci kazdy den vecer cvicit hodinu..tak to by som mozno zvladla, ale takto..rano sami vyslovene zle cvici..ten velky zhon, malu chystam do skolky, maly vresti, vacsinou spim v noci tak tri styri hodiny, poste som unavena na smrt na to aby som isla hned cvicit a do toho pocuvala vreskot dietata...skusim asi zase pomaly cvicit vyskusam rozne sposoby, mozno viac serii ale len vecer... kazdopadne dnes som absolutne znechutena a mam chut tym pasom prastit..mne teda v istych momentoch hrozne vadi...aj v nom desne vyzeram..lebo tuk hore aj dole mi z toho vyskakuje...ked si sadnem som jak jaternica...fuj...kazdopadne ta obdivujem ze si uz na 6 tyzdni ja som vydrzala do 4 presne podla rozpisu...ty cvicis fakt ze pocitvo tak ako kaze?

lenkauh
2. dec 2011

momentalne mam v pase 76. Zacinala som pri 81. Na predchadzajucej strane mam fotky pred zacatim cvicenia a po dvoch tyzdnoch. Odvtedy sa mi brucho vobec nezmenilo, to je fakt. Tiez mam v bruchu dieru a je mi uplne jasne, ze ak teraz prestanem, som hned tam, kde som bola na zaciatku. Takze nevzdavam.
Cvicenie mi trva teraz asi 12-15 minut rano, na obed a vecer, teraz cvicim 3 serie rano a vecer a 4 na obed. Ja nemam ani stres, ani sa pri tom necitim zle, takze to je moja vyhoda. Rano vyprevadim dcerku do skoly a moj 1 a pol rocny Denisko (krasne meno, vsak? 🙂 sa pri mne hra a ja si cvicim. Na obed cvicim, ked spi a vecer je uz doma manzel, vecer decka spia a ja si v klude odcvicim. My spime celu noc... verim ti, ze v strese , pri unave a zhone je to vycerpavajuce, neviem, ci by som to zvladala....
Ja v tom vyzeram tiez otrasne, ten pas sa mi zosuchne jeden na druhy, zvrchu aj zospodu mi preteka hromada tuku, pricom, ked ho nemam , som celkom stihla, ked ho mam, vyzeram tucno. Ale ja som v podstate stale doma a vonku v bunde, svetri, nosim volne veci, aby to nebolo vidiet. No na jar ho zhodim definitivne. Potom uvidim.

Rozmyslala som, ze pri najhorsom, ak to fakt ani po 18 tyzdnoch nebude trvale, tak ho budem nosit na noc (teraz ho v noci nenosim) a hadam cez den budem vyzerat k svetu. A skusim si zvyknut na to, ze kazdy vecer si dam zopar serii a budem sa udrzovat... neviem, ci to nie je len utopia, ale ak nevyskusam, nezistim...

Ty si v nom aj spavala tie prve tyzdne?

zopka
2. dec 2011

@katakata no moja, to nie je ktoviečo. 😒 Tak si daj nazad pás a nos ho spolu tých 18 týždňov aj bez cvičenia, keď nestíhaš. Po 18 týždňoch daj pás dolu a uvidíš, čo bude. Ak bude zle, tak napíš Tuplerovej reklamáciu. 😉 Ja som pozerala do tej knižočky, že tých sťahov je fakt strašne veľa (500,600,700) v ďalších týždňoch. Tiež neviem, ako to budem stíhať. Zatiaľ sa mi to dá zhruba stíhať (som v 3.týždni, čo je asi najľahší). Deti si ma tiež vyžadujú, tak snáď s cvičením predčasne neskončím. Ale ja niekedy obedné cviky robím večer a večerné o polnoci 😅 , čo buď zabudnem alebo skôr nestihnem. A inak ešte dobre, že nie sú teraz také horúčavy a nie je mi nepríjemné nosiť stále pás na bruchu. V lete by som to asi nevydržala.

@lenkauh Ďakujem za informácie. Ty si riadne cieľavedomá, keď ešte aj ďalšie cviky cvičíš. Tebe sa určite podarí mať vysnívanú postavu. 🙂

zopka
2. dec 2011

No, ja kým som napísala jeden príspevok, vy ste ďalšie tri dali. Idem si ich prečítať...

lenkauh
2. dec 2011

@zopka ahoj, no neviem, neviem 😉 bodaj by si mala pravdu. Je pravda, ze momentalne bojujem, ale tie dalsie cviky su taky moj relax dvakrat do tyzdna uz niekolko rokov, to neratam. Inak cvicim len to, co kaze pani Tuplerova. Inak, ja si myslim, ze len samotne nosenie pasa nepomoze , aj keby ho nosila katka aj rok. Urcite treba cvicit, v tom je ten grif... len nakolko je to trvale a ucinne, to je asi velmi individualne podla velkosti tej diastazy a schopnosti vaziva znovu sa zregenerovat... je to hop alebo trop, pri jednej tak, pri druhej onak. Tebe zopka, drzim palce, nech si uspesna 🙂

Rada by som vedela ako je na tom @neli2 , alebo @tereza35, skoda, ze sa uz dlhsie neozvali...

katakata
2. dec 2011

@lenkauh
@zopka
no baby veru, nosenie pasu nepomoze, treba cvicit, mna len sklamalo ze 4 tyzdne cvicenia a ziaden vysledok...aspon podla toho ako som si merala diera v bruchu stale rovnaka..leni a t y si az doteraz mala take to tehotenske brusko? od porodu sa ti same nic neupravilo? ja som teda pol roka po porode, pri Ninke mi tiez ostalo a podla mna vtedy mi tiez vznikla diastaza ale nie az taka velka a nejako sa to dalo dokopy same, ale ploche som uz to brucho nemala..no ale teraz je to katastrofa...moj denis mal 4,5 kila, Nina 4 a ja meriam 1,63 takze prilis velke deti na moju konstrukciu

lenkauh
2. dec 2011

Ano, ja som mala take tehotenske brusko az doteraz, vobec mi nesplaslo, aj ked som schudla asi 15 kil od porodu. Ale po prvom dietati som diastazu nemala, az teraz po druhom 😒
A deti velke neboli (obidve 3600g), tak velkostou babatka to asi nie je, neviem.

Inak, verim, ze si sklamana, ale 4 tyzdne nie su vela. Si zober, ze ked niekto cvici trebars v posilke na rysovani tela, trva mu niekolko mesiacov, kym je vymakany a tie nase brusne svaly su uplne vytahane, znicene, oslabene... potrebuju viac ako styri tyzdne. Tuplerova aj sama hovori, ze u niekoho staci 6 tyzdnovy program, u ineho 18 a u niekoho aj rok 😠
Viem, ze sa to zle cita, ale asi si ten pripad, co potrebuje dlhsi cas, a ja tiez, aj po 5 tyzdnoch mam v bruchu dieru...

romea
2. dec 2011

ahojte dievčatá,
tiež mám diagnozu diastázu, trošku sa to po pôrode upravilo, sa zmenišila ale stále tam je ☹ najprv som nevedela čo mi je, normálne som po pôrode cítila ako sa mi zdúvajú črevá, brucho mám stále plné, už mi tak neovísa (nikdo mi nepovedal v pôrodnici čo mi je, až zhodou okolností v šestonedelí na pohotovosti - zápal močových ciest mi to doktor vysvetli) ale keď si dám nejaké tesnejšie nohavice alebo tepláky, tak ma začnú bolieť svaly. Chcem sa vás opýtať na to vstávanie zo stoličky, z postele, ako dvíhať bábätko. Stránky som si uložila a keď budem mať čas vyskúšam si čo to preložiť, ale moja angličtina je už poslabšia. A kedy by som mohla začať cvičiť po cisárskom reze? inak normálne aj cítim niekedy, že tie svaly sa mi tam nejako zle uložia a mám uplne iné bruško, a potom sa zas uložia inak a je to celkom v pohode. Ani by mi nevadil tvar bruška, ale skôr ten objem, nemám tam ani veľa tuku, ale aj dosť ochabnutú kožu. Cez pás okolo 97 cm, ale pod pupkom až 104 (čo robí problém pri oblečení). Zo začiatku mi bolo z toho zle, nemohla som ani dýchať, doktor mi povedal, že to je tými svalmi,, teraz som sa tým už zmierila a trošku sa to zlepšilo. A môžem namiesto pásu nosiť sťahujúce popôrodné a pooperačné nohavičky, vtedy ma bruško nebolí a aj sa stiahne, ale ako ich prestanem nosiť vracia sa to do pôvodného stavu.

lenkauh
2. dec 2011

Ahoj @romea , vitaj v klube 😀
Ja si myslim, ze uz mozes cvicit, 4 mesiace od porodu je dost, Tuplerova to aj na dvd hovorila, ako to je pri cisarskom, ale moc som tomu nevenovala pozornost, lebo som rodila normalne.

Vstavat z postele mas nasledovne: z polohy na chrbte sa prevalis nabok, potom sa nadvihnes na lakte, spustis nohy a rukami sa dvihnes do sedu. Nesmies napinat brusne svaly. babatko alebo hocico tazke dvihas tak, ze si cupnes a zdvihnes, nie zohybat sa s rovnymi nohami. Podstata pri kazdej cinnosti je taka, ze musis v momente, ked by si mala napnut brucho, zatiahnut brusne svaly smerom k chrbtici a drzat ich tak , napriklad aj pri kychnuti, kaslani, zohybani sa, cviceni, dokonca ona hovori aj o sexe, no ale to uz co by bolo za sex, keby sme sa takto kontrolovali 😝

A tie stahujuce nohavicky namiesto pasu.... Tuplerova tvrdi, ze je to ine, lebo ten pas funguje na principe zavinovania, svaly si tym prisunies k sebe a netlacis ich dovnutra smerom k chrbtici... ale co ja viem, mne sa to tak ani nezda 😖

A na to pochopenie cvikov myslim, ze staci bezna stredoskolska anglictina. Ale tu v tejto diskusii tusim hned na prvej strane ich jedna kocka prelozila, tak si skus pomoct s tym. Ak by si nieco nevedela, kludne sa pytaj.
Drzim palce!

romea
2. dec 2011

@lenkauh ďakujem, tak doteraz som teda vstávala poriadne zle, zozačiatku bokom kvôli jazve, ale teraz už normálnejšie, musím sa odhodlať na cvičenie a ešte by som chcela aj dietku, ktorá mi vždy pomáhala, ale zatiaľ našťastie kojím, tak ešte trošku vydržím 🙂

zopka
3. dec 2011

Tak som si vás dočítala až teraz. 😀
@lenkauh Ty si riadne štíhla! 🙂 Ja považujem za úspech, že si viem už vôbec zmerať pás. Pred tým som žiadny nemala a teda som ani nevedela, kde si ho mám odmerať. Teraz si už odmeriam: 94cm. Strašné, ale dúfam, že sa to číslo niekedy zmenší.
Mne ten jeden sťahujúci pás vyformuje postavu k lepšiemu. Keď mám dva pásy, tak mám zase veľké brucho, takže málokedy nosím dva. A aj ja nosím voľné veci.
Aj ja málokedy hneď ráno cvičím. Ak sa starší syn skôr zobudí, tak ten „cvičí“ so mnou – hlavne ním sa musím zaoberať a nestihnem hneď ráno cvičiť. Obe deti mám doma, starší do škôlky nechodí a tak je režim dňa hocijaký a podľa toho aj moje cvičenia sú hocikedy. Ale hlavne, že sú. 🙂 Inak, tento starší syn, keď som začínala cvičiť, tiež akože so mnou cvičil: držal si ruky na bruchu a vzdychal nejaké číslovky, tak som sa viac smiala ako cvičila. 😀
Myslím, že sme všetky ( @katakata @lenkauh @romea ) mali celkom slušne veľké bábätká, takže podľa mňa aj to malo vplyv na diastázu. Ja som mala prvého 4,65kg a58cm (obvod brucha pred pôrodom 112cm) a druhého 3,8kg a 52cm (obvod brucha pred pôrodom asi 120cm) – a obaja cisárskym. A ja mám výšku 167cm.
@romea – ja som tiež nosila sťahujúce nohavičky, ale ono je to asi len na efekt, aby človek na pohľad mal trochu menšie brucho, no nespraví to s bruchom nič trvalé. A ani mne po prvom tehotenstve nik nepovedal diagnózu – diastáza. Ja som si už myslela, že či sa mi maternica nezavinula, keď mi tak brucho von trčalo, ale keď žiaden doktor nič nevravel (ja som sa nič nespýtala), tak som myslela, že som len tučná, ale inak OK, zdravotné problémy som z toho nemala žiadne. O takejto diagnóze som ani nepočula, až kým mi jedna MUDr. po druhom cisárskom nepovedala, že to mám. A že keby mali čas, tak by mi to aj operačne hneď tam na stole napravili. Tak škoda, že nemohli. ☹ Mali na začiatku nejaké problémy s mojim uspaním a aj syn potom z toho na začiatku nedýchal, tak mali iné priority.
No, rozpísala som sa, tak aj stačilo.
Majte sa pekne. 🙂

zopka
5. dec 2011

@xlucia Prečítala som si článok v tom Zdraví a teda nič potešujúce tam nenapísali. Plastickí chirurgovia tvrdia, že cvičením sa to neodstráni a nejaká cvičiteľka pilates to isté. Tuplerovú nespomínajú, tak taký článok u mňa nestál za veľa. 😖

lenkauh
5. dec 2011

Ten clanok pisala redaktorka, ktoru som oslovila ja asi pred dvoma mesiacmi. Opisala som jej nas problem a poprosila, aby sa venovali obsirnejsie tejto teme. Cakala som od toho viacej... a to som ju na Tuplerovej metodu upozornila, to bolo prave v case, ked som na nu narazila tu na MK. Myslim, ze my sme uz nabite vedomostami, nam uz len tak nejaky clanok v casopise nic nove neponukne, nie? 😀 A skutocnu pravdu o tuplerovej technike si musime odskusat len sami na sebe 😖, no co uz....

zopka
5. dec 2011

@lenkauh takže vlastne kvôli tebe vznikol ten článok. 🙂 Ale aspoň ľudia budú vedieť o tomto, lebo je to dosť neznáma téma...
No, idem hodiť už aj ja fotku toho môjho strašného brušiska. Dala som ich opačne, najprv je aktuálna fotka a potom fotka spred 6 týždňov, ale cvičiť som začala len 15.11, takže je to výsledok len 3 týždňov cvičenia. Dúfam, že to pôjde ešte viac preč. Zatiaľ som odhodlaná cvičiť to aj rok (však som doma, na rodičovskej dovolenke), len nech sa nebudem musieť hanbiť za brucho. Dúfam, že sa doma dožijem aj stacionárneho bicykla, aby aj tuk zmizol a zase to bude o kus lepšie. 🙂

zopka
5. dec 2011

A ešte pre zaujímavosť - aké som mala brucho asi 2 týždne pred pôrodom. Tiež som tam mala brucho riadne dole.

romea
6. dec 2011

@zopka vidím výsledok 🙂)) super, ja som po pôrode tiež malá také bruško (škoda že som sa neodfotila), teraz je také ako máš ty, občas mám ale pocit že zájde dole, ale už málokedy, ale stále tam je, a býva aj tvrdé. Po pôrode aj teraz cítim niekedy ako ma to tlačí dole - to je asi tými svalmi. K tehu brušku, niečo na tom bude, ja som mala bruško tak dole a prevísalo mi už od 6-teho mesiaca, každí mi hovoril, že či neporodím. A baby ja som cítila každý pohyb našej malinkej aj mama sa čudovala, že mi je na brušku vidieť každí pohyb (t.j. každú hodinu aj 30 pohybov, minimálne). Aj manželovi som spomínala, že asi mám tenšie svaly, tak je to viac cítiť.

lenkauh
6. dec 2011

Podla mna tie tehotenske bruska uz napovedaju, ze bude nejaky problem... take brusko som este nevidela @zopka! Neskutocne ti dole previsalo. A vidis, mas problem prave tam dole. Ale vysledok je vidno po tom cviceni, vydrz , prosim , cvicit aj dlhodobo. Ja som tiez odhodlana cvicit dlho, tak nech mam sparingpartnerku 😉
Ja sem hodim moju fotku, ked som bola v piatom mesiaci - mne zas je teraz jasne, ze som mala neprirodzene vystupene brucho hore od pupka a teraz mam problem s diastazou prave v tej vrchnej casti. Takze tiez to o niecom napovedalo.... aj s tymi tensimi svalmi to asi bude tak, ako hovoris ty, @romea.

lenkauh
6. dec 2011
neli2
6. dec 2011

Ahojte dievcata,
trosku neskor, ale predsa (mali sme hnacky, nachladnutie, anginu, skratka sa to na nas vyvalilo). Takze ja som momentalne 9 tyzden tuplerovej techniky. Z brucha som zhodila 7.5 cm a trochu som schudla (cca 3.5 kg - chyba mi cca 1.5 kg do povodnej vahy). Naozaj odporucam. Jedine, co mi prekaza, je "pokrcena" koza na bruchu, kedze som s dvojcatami pribrala 23 kg a takmer vsetko islo do brucha (bolo fakt enormne). Bohuzial, nestiahlo sa to ani po 8 mesiacoch od porodu a vyzera tot ak, ze jedine riesenie je plastika. Ale to sa asi radsej zmierim s tou pokrcenou a skaredou kozou (nie je toho az tak vela, cca 5x5 cm v oblasti pupka).
Ako sa dari Vam, ostatnym?

lenkauh
6. dec 2011

Ahoj @neli2, som rada, ze si sa ozvala. Ja som na 6 tyzdni a som tiez spokojna - 6cm v pase. Pokrcenu kozu mam aj ja, ale je to vidiet len ked som v predklone, nad plastikou vobec neuvazujem.
Neli, aky mas pocit, ked das dole pas? neviem sice, ako si bola na tom na zaciatku, ci si si citila vnutornosti, pohyb criev a tep v oblasti pupka... ak ano, upravilo sa to? Mas pocit , ze je to vazivo pevnejsie? Lebo ja aj napriek tomu, ze mam skoro ploche brucho (u mna islo hlavne o oblast zaludka), tak ked lezim na chrbte, stale mam brucho prepadnute , proste diera a pochody v nom si stale citim.... to ma trocha zervoznuje.
A pas nosis stale, aj v noci? Kolko najdlhsie si ho mala dole?

neli2
6. dec 2011

no, aby som pravdu povedala, citim sa uz bez pasu ako "naha" 🙂 velmi som si nan zvykla, nosim ho aj v noci a najdlhsie som bola bez neho asi 4 hodiny. Kazdy den si ho zlozim asi na pol hodiny, kym si nakremujem brucho. Tiez som si citila vnutornosti, pohyb criev, bolo to hrozne, pretoze som v lahu videla cez saty ako sa mi pohybuju creva. Zmizlo mi to vsak velmi rychlo, mozno v priebehu jedneho tyzdna. Tiez mam v lahu uplne prepadnute brucho a k ed sa postavim, je uplne ploche (preto nechapem, kde mam este to 1.5 kg navyse).
Tiez neuvazujem nad plastikou, len ma to brucho trochu mrzi 😒 Kolko si po porode a ako "zle" to mas?

maca_p
6. dec 2011

@zopka teraz som si pozrela moje foto v den porodu a malo tvar detto ako tvoje. kocky a v akom stave mate pupok? ja ho mam vypadnuty, uz sa mi nestiahol. prave toto by malo indikovat na herniu. ale dieru v bruchu mam, takze aj diastaza. musim sa uz vybrat k dokimu, nemam cas ...