Divná zapálená chrasta, čo to môže byť?

sarahhhh
10. jan 2019

Prosím neviete čo to je? Vytlačila som to lebo tam bol hnis a bolo to celkom priesvitné ako pľuzgier len tam začala byť chrasta a neskutočne to svrbí! Neviem čo to je a u doktora som ešte nebola.....

nika82
10. jan 2019

dezinfikujes ?

jeemima
10. jan 2019

no sladka chrasta /impetigo/ by to mohla byt i ked tych byva viac resp sa to zvykne rozsirovat, ale ak to hnisa tak moze byt aj kozna infekcia stafylokok alebo nejaka ina bakteria / lekar vie zobrat z toho ster/

sarahhhh
autor
10. jan 2019

@jeemima ďakujem za info lebo neviem čo mám robiť a áno snažím sa dezinfikovat

ukulela
10. jan 2019

ja by som zajtra klusala k doktorovi.

19nikuska95
10. jan 2019

Bratovi takto začal pásový opar.... Smer lekár nech ti dá lieky ci už to bude len niečo neškodné alebo vaznejsie

sarahhhh
autor
10. jan 2019

@19nikuska95 ono to bolo najskôr ako akné normálne tak som to vytlačila a ono sa to takto zapálilo a vzniklo toto, pľuzgier a hnis

prevenar
10. jan 2019

@sarahhhh chod na kozne 🙂

jumama
10. jan 2019

Nasa mala takto dost velku hrcku. Zapaleny vlasovy vacok. Najprv pod kozou a potom jej to vyhnisalo na povrch. Ale to az ked sme na radu koznej, natierali bactroban alebo ichtiol ale pozor to sa nenatiera priamo na kozu, ale na gazu sa da krem, na to znovu gaza a tak prilozi, obviaze. Ten krem je asi prilis silny priamo na kozu. Dala jej hned aj antibiotika kozna. Brali jej aj krv, ci to nema safylokoka, ale podla krvi nemala. Tam nas poslali aj na sono - a zistili, ze to ma zapaleny vlasovy vacok. Mala tu hrcku pod kozou riadne velku, chodili sme kazdy druhy den na kontrolu, ci jej to uz vyhnisa smerom von. Ked sa ukazal hnis, tak nam kazali prist na kontrolu a vycistili jej to. Isla by som ku koznej na tvojom mieste, lebo my sme sa fakt natrapili aj mesiac a este aj potom sme asi dva krat po mesiaci mali ist na kontrolu, ci sa jej to nezapalauje pod tou kozou znovu. Lebo jej tam zostala akoby taka dutinka po tom hnise, tak jej to znovu kontrolovali sonom, ci sa to zmensilo.

19nikuska95
10. jan 2019

@sarahhhh to isté mal brat, rozskrabal to, svrbelo ho to ako pri ustipniti komárom len viac a neskôr sa mu objavili ďalšie fľaky na pokožke... Nemusí to byť samozrejme ono, ale to bolo prvé čo mňa napadlo keď som to uvidela