Dlhodobé pískanie v uchu - máte s tým skúsenosti?

lamadea
9. jún 2020

Dobrý deň. Veľmi by som sa chcela poradiť s ľuďmi, ktorí majú, alebo niekdey v minulosti mali pískanie/ hučanie v uchu.
Bola som s tým aj na ORL, tam je vraj všetko v poriadku. Začalo mi to pri ťažkej fyzickej námahe, hneď večer som spozorovala pískanie a hučanie v ľavom uchu. Začala ma bolieť krčná chrbtica a tá bolesť mi vyráža až do zadnej časti hlavy. Bola som aj na masáž niekoľko krát, nepomohlo. Prosím Vás, stretol sa s tým niekto?

katulienkax
18. nov 2020

@katttniss skoro každý človek vo vyššom veku má niečo s chrbticou a väčšinou sa s tým nedá nič robiť to je len lacholenie máte to od chrbtice cvičte. Bohužiaľ pokial už niekto dostane tinnitus z hociakej príčiny máloktorému niečo pomoze. Aj ja to mám už niekoľko rokov a tiež nemám ok chrbticu ale ja to mám od ucha

katka2505
18. nov 2020

@katulienkax
Aj ste na to niečo brala?

jajasofinka
29. dec 2020

Dobrý deň aj mne v uchu sumi a nedá sa mi spať myslíte že fyzioterapeut pomôže, to je hrozne druhu noc nespím a s krcnou mam problémy dá sa tomu pomôcť ten spánok ma nici

jajasofinka
29. dec 2020

@lamadea aj ste niečo zistila ja msm presne ten istý problém druhý deň spánok mi chýba nie a nie spat

katttniss
30. dec 2020

@jajasofinka dobry den, ja mam piskanie, zistili mi svalove spazmy a trigger pointy na krku, treba masaze makke techniky a cvicenie.

katulienkax
30. dec 2020

S tou chrbticou je to väčšinou blbosť nepomôže nič ako môžte cvičiť ale to je taká planá nádej čo dávajú lekári pacientom s tinnitusom, je to už na furt

velvet9
30. dec 2020

@katttniss aj mate len v jednom piskanie ?

jajasofinka
31. dec 2020

@velvet9 áno v pravom len a s krcnou mam problémy MR ukázala vysunuté platničky ale len teraz 3 deň mi to písanie robí

timetotime
19. máj 2021

vyskusam tu 🙂 uz dlhsiu dobu mam problem, najprv ma zacalo svrbiet vnutry v uchu, no teraz sa to uz stupnilo, ze mi piska v uchu a neviem si s tym rady. mate s tym niekto skusenost? ako sa toho zbavit?

mlpj
19. máj 2021

@timetotime tak toto sa nazyva tinitus, tiez mi to zacalo nevinne a mam to uz rok.Najprv som bola z toho na nervy no postupom casu sa zvykne, ale je to tazke...hlavne v tichu ...ja osobne mam cvrlikanie a to 24 hod. denne..niekedy to nevnimam,napr. teraz je to katastrofa...myslim ze na to nepomaha nic, ja som vyskusala vsetko aj som sa naplakala...zatial mi nic nepomohlo ale nevzdavam sa....dufam ze to mate docasne a prejde vam to...drzim palce...

velvet9
19. máj 2021

@mlpj presne aj tak v juli bude rok. Zacalo mi aj v druhom pistat aj zalahnute tam mam. A tiez aj som sa naplakala a zufala ale horsie veci sa stavaju. Inak sestre to zacalo teraz po kovide. Dost mozne ze k nam piskajucim pribudne vela ludi🥺

timetotime
24. máj 2021

@mlpj to naozaj 😲 to dufam nie, ja to mam sice len obcas no aj tak ma to vytaca a hlavne to znizuje moju sustredenost. neviem si predstavit mat to cely den ☹ a riesila si to aj s doktorom?
@velvet9 aj ja som mala covid, ze by bol to spustac?

velvet9
24. máj 2021

@timetotime dost mozne…ja som s tym
inak lezala v nemocnici.

timetotime
25. máj 2021

@velvet9 a v nemocici si lezala s covidom alebo s piskanim v usiach? ak s piskanim, tak ti tam aj nieco povedali alebo pomohli? vedia vobec co to sposobuje? ja som si vsimla, ze ako nahle je iny tlak vonku a mne klesne tlak, tak to zacne :/

velvet9
25. máj 2021

@timetotime s piskanim a nic mi nepovedali. Pochodila som kade tade a nic mi nepomohlo.

mlpj
25. máj 2021

@timetotime jasne u lekara som bola, ORL, predpisala betahistin, ja to jest nebudem, ale viem ze aj tak to nepomaha, verim a drzim vam palce ze to mate iba docasne....ja neprestavam verit ze to neakym zazrakom prejde...vela sil prajem 🙂

timetotime
27. máj 2021

@velvet9 to je teda svinstvo :/ a neskusala si nejake prirodne produkty?
@mlpj to je nejaky liek?ja som este u doktora s tym nebola. nejake prirodne veci si neskusala? alebo nieco ine ako lieky? mne kamoska poradila jeden produkt, no neviem ci ho mam skusit. mozno to casom same prejde ako pises

katka2505
27. máj 2021

@timetotime
Prosím a ako sa volá ten liek, čo ti poradila kamoška?

lululucy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mlpj
27. máj 2021

@timetotime betahistin su tabletky, akoze na prekrvenie, ale ja to neuzivam, ani nebudem, snad to prejde, ale nechcem strasit ja to mam skoro rok takze......ale je mozne ze to u vas je ine, kedze to mate iba ked klesne tlak...priciny mozu byt rozne....ak by to neprechadzalo zasla by som s tym lekarovi....

timetotime
28. máj 2021

@katka2505 neviem si spomenut na nazov 😕 malo taky dlhy nazov 😒 ak si spomeniem napisem.
@mlpj ja som vcera citala taky post od jedneho ORL doktora, ze aj zla usna hygiena to moze sposobovat, ze ked pouziva clovek vatove tycinky, ze si ten maz zatlaca do ucha a to neskor moze sposobit zalahnutie v uchu a aj piskanie.

mlpj
29. máj 2021

@timetotime to si nemyslim, je to skor neurologicky problem, aj lekari su v tomto bezradny, odbiju pacienta, predpisu lieky a je to...myslim ze este nikto na to nic nevynasiel...dajte sa do skupiny na fb tinitus a uvidite kolko ludi tym trpi... su na to take metody ktore to zjemnuju ja si obcas s tym pomozem, su to take akoby treenie okolo usi je to tazko vysvetlit, pomoze to ale iba na chvilku...hlavne sa clovek s tym musi psychicky vyrovnat, teraz momentalne mam asi tisic crvckov v usiach...a dobre je si pustat potichucky hudbu na sluchadlach aj to trocha pomaha....

timetotime
2. jún 2021

@mlpj to co opisujes mi pride ako zo zleho sna. ja stale verim, ze to prejde a bude to len post kovidovy stav :( urcite chcem vyskusat nejake produkty,bude ma to sice cosi stat, ale vidim, ze ked to zacne som z toho nervozna a odnasa si to moje dieta a to rozhodnenie je dobre a mna to velmi trapi ☹☹

mlpj
2. jún 2021

@timetotime to akoze som nechcela strasit, vobec nie , budem velmi rada ak ti to prejde , urcite je tu ta moznost...no mne bohuzial tak ako som popisala a je nas strasne vela, vela...urcite nieco vyskusaj , ja som napr. skusala skalnu ruzu,to bez uspechu ale tiez to nevzdavam a verim ze mi to prejde...tak drzim palce a ozvi sa ako to dopadlo....

nelinka888
4. jún 2021

@timetotime ahoj, mala som podobné problémy ako ty. Mne, ale nepískalo v ušiach, no mala som v nich stále zalahnuté. Bola som aj na prefukovanie uší a to veru neželám ani najhoršiemu nepriateľovi, riadna bolesť a museli mi to robiť 2x no aj tak to nepomohlo. Zmenila som aj doktora, lebo tento mi pomôcť nevedel. Dala som sa teda na inú cestu,doplnila som do teľa potrebné vitamíny a moje teľo to zjavne potrebovalo, lebo uši sa dávajú postupne doporiadku.

katka2505
4. jún 2021

@nelinka888
Prosím a aké vitamíny si nasadila?

timetotime
7. jún 2021

@nelinka888 a ktore su to? lebo ja som sa radila s jednou doktorkou a ta mi povedala nech skusim najprv doplnit do tela vitaminy hlavne vitamin B a selen, ze to moze mat vplyv na to ze mi piska v uchu a ked ze to nie je stale ale iba obcas moze to byt sposobene nerovnovahou v tele. @mlpj rozhodne sa nehodlam vzdat aby mi to preslo 🙂

nelinka888
8. jún 2021

@timetotime áno tieto obsahujú Bcka aj selen a ginko + nejaku kyselinu, volá sa to revitanerv strong, mne pomohol, nestojí veľa a vydrží mesiac. poraď sa v lekárni a uvidíš čo ti povedia 🙂
@katka2505

timetotime
9. jún 2021

@nelinka888 je to produkt z lekarne? alebo od nejakeho dilera? ty to uzivas ako dlho?