Dlhotrvajúca gastritida a zápal v tráviacej sústave

27. feb 2021

ahojte,
uz 4 mesiace ma trapi gastritida, mam zapal v zaludku, nemozem nic zjest, schudla som uz ani neviem kolko kil, mam prisnu dietu, jedla som uz aj atb lebo mali podozrenie na helicobactera,ale to sa nakoniec vyvratilo, krv vyzera OK, na zapalove parametre, ale vo mne sa nieco deje, moj zaludok je uplne rozhaseny moje travenie je katatsdrofalne, nemozem nic zjest, zo vsetkeho mi je zle, nevolno, mam tazobu, odstartoval to katastrofalny stres a traumaticke udalosti v rodine, jedla som u zaj lieky na nervy nepomohlo, jedla som atb nepomohlo, kurirovala som sa mastichou aloe vera, nepomohlo, teraz jedavam omeprazol z dostupnych liekov, no ja neviem,co dalej, bolieva ma az chrbat z toho, boli ma zaludok, mam tam ako kamen, napina ma na zvracanie, v noci ma budia bolesti brucha, krce, zaludok akoby kamen tam bol, nemozno odgrgnut, nic, len plynatost, ked sa chytim zaludka uz aj ten boli. Lekár to uzavrel ako chronicka gastritida,ale nedal mi ziadnu radu, liek, ako toto prekonat, drzim prisnu dietu, vadi mi takmer vsetko okrem bylinkoveho caju,bananu, jablka, varenych zemaikov a mrkvy, nesmiem jest nic ine, holy vyvar s mrkvou a kalerabom jem, som chora z toho, na nervy ! nic mi nepomaha, co vam pomohlo?? prosim vas, lebo sa zblaznim istotne, nedokazem to uz drzat je mi na maslu. Nikdy som nemala taketo problemy s travenim, bolesti, nic...nedokazem takto dalej zit, lekarovi je to jedno.. nic mi nevie dat iba omeprazol, povedal, ze to je liek na vsetky zapaly v traviacej sustave vseliek..tento zazracny nepomaha.!!!!!!!
pankreas je ok, zlcnik tiez, celiakiu nemam, histaminovku nemam, hrube crevo ok, nemam hnacky, crohnovu chorobu nemam, tak co mam robit, to naozaj ten zaludok je tak strasne poskodeny ?:( zblaznim sa

alena0305
27. mar 2021

A sladkosti špeciálne bezlaktózové? Lebo v bežných je všade sušené mlieko, srvátko, maslo a pod. Všetky obsahujú laktózu. A aj veľmi veľa druhov liekov, vitamínov

caterine
18. apr 2021

Ahoj co ti nakoniec pomohlo? Tiez sa trapim uz dlhsie so zaludkom a neviem si dat rady.

caterine
18. apr 2021

Robili ti aj hadicu?

autor
27. apr 2021

@caterine
@alena0305
@caterine
milé dámy, ano, robili mi hadicu, prekvapivo, absolutne NIC ! vsetko ciste, absolutne nci nenasli,ani vysetrenia, biopsia nic, som zdrava uplne,cosa tyka zaludka, pazeraka, pankreasu, dvanastnika, nic nic nic, vsetko v poriadku, nic ani len kyselina, vsetko mi funguje ako ma, :(:( trapim sa hrozne ale hrozne
lebo moje priznaky a prejavy vobec neustupili,prave naopak, este sa to akoby zhorsilo, na lavi stranu lava strana od pupka nalavo asi 3-5 cm ma to boli, nalavo :( ale ta bolest sa niekedy neda, je to tam take tvrde celkom, doktor povedal, ze to moze byt aj crevo alebo histaminova intolerancia, on ma neposlal nikam, ani na magenticku ani ct nic, a ja mam bolest, najma po jedle to je, alebo hodinu dve po jedle, akomkolvek :( citim sa zubozene a zufalo, neviem, co bude dalej, asi ma bude hnat aj na kolonoskopiu, povedal, ze nechape, preco mam take bolesti nalavo, ze to moze byt crevo, nieco tam, nejaky polyp alebo nieco, ale ze to nezistime pokial nepojdem na kolnoskopiu :( ja na to nechcem ist, vobec, to uz vobec nie, ledva som nejako vydrzala tu prekliatu hadicu :( bolo to priserny zazitok, doteraz mam traumu

autor
27. apr 2021

takze zase som na nule, boli ma ako predtym, nic sa mi nelepsi, citim sa nanic, nemozem nic jest, dietujem uz pol roka takmer a nic stale bolesti nalavo, nechape doktor ani ja, akoby az rezanie, alebo pichanie,alebo aj tlmena tala ostra kruta bolest, nie je furt, ale je, najma rano,
stolicu mam uplne OK, nic vynimocne, ale nechuti mi moc jest uprimne,povedal, ze to moze byt plyny medzi organmi,ale ze to nijako nevysetri , ze to nevie vysetrit. takze som tam kde som bola - nikde
uprimne neviem codalej vobec

caterine
27. apr 2021

Kolonoskopie sa vobec neboj. Ja som bola tiez z toho nestastna, ze tam musim ist ked som citala na nete tie komentare, ale nic absolutne to nebolo. Dala som si pichnut oblbujucu injekciu a za par minut bolo po vsetkom. Mne tam nezistili nic. Ja sa chcem pytat este na ct brucha, dufam, ze ma posle. Tiez sa trapim uz od januara a stale sa to zhorsuje. Preco ti nezobral aspom krv na histaminovu intoleranciu?

autor
27. apr 2021

@caterine lebo je blby ? asi preto..:/
nechapem co to moze byt, som uz vystrasena, este aby som cosi nmala v tenkom alebo hrubom creve, ty mas ake problemy ???ja sa bojim kolonoskopie, nechcem ju moc absolvovat, preco mi hned nedal ct brucha neviem

pragmaticka
27. apr 2021

Som natom podobne. Problémy od decembra. Teraz trosku ustúpili. Najviac som sa obávala ctcka. Všetko čisté. Mam za sebou gastroskopiu, koloskopiu, 2xsono,ct,testy na intoleranciu. Z toho mi vyšla akurát laktoza. 2tyzdne som bez laktózy a akútne bolesti ustúpili. Avšak príznaky gastritidy cisatocne zostali(pocit plnosti, tlak na žalúdok, kyselina). Nehovoriac o tom ze od decembra som úplne vylúčila kávu, alkohol, cukor, pečivo atď. Pečivo a cukor opäť jedávam. Dosť mi pomohlo liečivé bahno (Heilerde) pijem ráno a večer už vyše mesiaca. Na 80%mi je dobre. Ak však zjem niečo ťažšie ci nezdravé, ťažkosti sa vrátia.

caterine
27. apr 2021

@pragmaticka ja mam vysadenu aj laktozu uz od januara. Mne zistili aj helico aj zapal zaludka a bojim sa brat antibiotika lebo tie mi spustili histaminovu intoleranciu.

autor
27. apr 2021

@caterine ja som mala ATB. bez nich sa nepohneš..:/ mne je ale po atb este horsie a to som mala le hranicnu tu svinu helico..nemam slov..:( je mi otrasne uplne, nechapem, ja uz neviem comam jest, co mam robit, neviem kto co mi pomoze, ja na kolono zas nechcem ist, zase uspavat a neviem co , mam vsekeho pokrk..naozaj :( neviem co spravit naozaj, som uplne v prdeli..nepomohlo mi nic, ani masticha ani nic, ani aloe vera nic nic ni gaviscon nic nic nic...este troska gaviscon, kebyze ma aspon poslu na magneticku,ale ani to

caterine
16. máj 2021

Ahoj ako sa mas, nezlepsilo sa ti to?

mnamko
23. júl 2021

Zdravim,ako sa máte? Pomohlo niečo?

megica33
7. dec 2021

@pragmaticka ahoj. Pomohlo ti nieco? Trapim sa s tym istym a uz som zifala :(

majinecko
29. jan 2022

Je to hrozne, ale pri zapale zaludka mozes mat alergiu aj na lepok, mlieko..... moze ti
To este viac drazdit zaludok, mozno
Treba aj obmedzit cukor, mozes mat aj kvasinky v crevach a cukrom ich vykrmujes.
Velmi dobra je brokolica,nryza, mrkva, med. Moj syn to teraz ma a je tiez slaby, nema energiu, bledy, prisne treba dodrziavat dietu a nam po pol roku zoberu krv a ked bude mat dobre vysledky, postupne bude naspat pridavat potraviny....

pragmaticka
29. jan 2022

@caterine ahoj. Tiež som sa dlho trápila s gastritidou. Lieky nepomohli. O strave není ani reči keďže keď nezazijes nepochopia že proste človek ani jest nedokáže... Jedine co mi pomohlo bola Heilerde 1, ráno a večer do pohára s vodou. Neviem ci to na svk mate. Brala som to dlhodobo, asi 3mesiace.teraz si dam len občas ked cítim ze som to prehnala s jedením a je mi tazko

8611
29. jan 2022

Ahoj ako sa mas?aj ja tak trpim😢

radacak
6. máj 2022

@8611 ahoj už je lepšie?ja mám rovnaký problem

radacak
6. máj 2022

Ahoj
Tak ako?polepšilo sa?čo pomohlo? ďakujem

denisssa1
6. jún 2022

@radacak
Ahoj. A ty máš čo? Máš tiež gastritidu?

radacak
6. jún 2022

@denisssa1 áno

denisssa1
7. jún 2022

@radacak
Užívaš na to niečo? Máš aj z histologie nález? Ja užívam emanera, blokator kyseliny, mam pocit, že mi to nepomáha, tak som 7. den na silnej diete ako ryža, zemiaky a mrkva. Ja mam z histologie chemickú gastritidu vyvolanu liekmi a zlcou. Trápim sa pol roka, je to hrozne...

radacak
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denisssa1
7. jún 2022

@radacak
A pocitujes zlepšenie po užití lieku proti kyseline? Ja mam asi vyše 10 rokov, keď som bola na gastre iba reflux zlce a podráždenie, lekár nenapísal do papierov ani gastritidu, pretože histologia nepotvrdila zapal. A vždy ma zlahcoval, že to je iba podráždenie sliznice zaludka. Takže toľké roky mam problém so žalúdkom, že som sa naučila žiť diétne, ale nejaké veľké bolesti som nemala, ale teraz už vyše pol roka mam gastritidu podľa histologie a už naozaj trpím bolesťami nonstop. U mňa je to už na celý život - dieta a zákaz väčšinu jedál. Ja len bojujem s tým, dokedy uzivat tie lieky proti kyseline. Ako dlho si brala vkuse ten liek proti kyseline?

denisssa1
7. jún 2022

@radacak
Vieš anglicky? Nasla som na nete 1 knihu o gastritide, ktorá je veľmi dobra, sú tam veci, ktoré som doteraz nevedela. Ten autor radi 3 mesačnú diétu, napísal zoznam potravín, ktoré majú pH vyššie ako 5, ktoré sa mozu jest pocas tých 3 mesiacov. Pise o chybach, ktoré nevedomky robíme a tým spomaľujeme proces uzdravenia gastritidy. Keď chceš, pošlem názov alebo odkaz na ňu.

kvetinka75
7. jún 2022

@asia83 myslím, že v prvom rade by si si mala dať do kopy psychiku. Ty si rozhodená stále a aj z tohto. a ani sa nečudujem. Pokiaľ si nedáš dokopy psychiku, žalúdok bude stále robiť problémy + samozrejme diéta. Je to beh na dlhé trate ale dá sa to

radacak
7. jún 2022

@denisssa1 vieš čo zo začiatku sa mi uľavilo po ňom...Ale potom mi už nolpaza nerobila dobre asi 3tyzdne som užívala.Mali sme doma helicid tak som si dala ten ..Tiež bolo chvíľku dobre a potom zas nie Tak som vysadila...A teraz si občas dám keď si myslím že by to mohlo byť kyselinou a pomôže ako tak..Ale neuzivam už previdelne.. Pošli mi link do správy..Dakujem

asia83
7. jún 2022

@kvetinka75 Toto asi nebolo mne, ale autorke.

kvetinka75
8. jún 2022

@asia83 áno autorke. Ospravedlňujem sa, niekedy človek zle odklikne

zuba1987
20. okt 2022

@denisssa1 ahoj, poslali by ste mi ten link na knihu?