Dlhotrvajúca gastritida a zápal v tráviacej sústave

27. feb 2021

ahojte,
uz 4 mesiace ma trapi gastritida, mam zapal v zaludku, nemozem nic zjest, schudla som uz ani neviem kolko kil, mam prisnu dietu, jedla som uz aj atb lebo mali podozrenie na helicobactera,ale to sa nakoniec vyvratilo, krv vyzera OK, na zapalove parametre, ale vo mne sa nieco deje, moj zaludok je uplne rozhaseny moje travenie je katatsdrofalne, nemozem nic zjest, zo vsetkeho mi je zle, nevolno, mam tazobu, odstartoval to katastrofalny stres a traumaticke udalosti v rodine, jedla som u zaj lieky na nervy nepomohlo, jedla som atb nepomohlo, kurirovala som sa mastichou aloe vera, nepomohlo, teraz jedavam omeprazol z dostupnych liekov, no ja neviem,co dalej, bolieva ma az chrbat z toho, boli ma zaludok, mam tam ako kamen, napina ma na zvracanie, v noci ma budia bolesti brucha, krce, zaludok akoby kamen tam bol, nemozno odgrgnut, nic, len plynatost, ked sa chytim zaludka uz aj ten boli. Lekár to uzavrel ako chronicka gastritida,ale nedal mi ziadnu radu, liek, ako toto prekonat, drzim prisnu dietu, vadi mi takmer vsetko okrem bylinkoveho caju,bananu, jablka, varenych zemaikov a mrkvy, nesmiem jest nic ine, holy vyvar s mrkvou a kalerabom jem, som chora z toho, na nervy ! nic mi nepomaha, co vam pomohlo?? prosim vas, lebo sa zblaznim istotne, nedokazem to uz drzat je mi na maslu. Nikdy som nemala taketo problemy s travenim, bolesti, nic...nedokazem takto dalej zit, lekarovi je to jedno.. nic mi nevie dat iba omeprazol, povedal, ze to je liek na vsetky zapaly v traviacej sustave vseliek..tento zazracny nepomaha.!!!!!!!
pankreas je ok, zlcnik tiez, celiakiu nemam, histaminovku nemam, hrube crevo ok, nemam hnacky, crohnovu chorobu nemam, tak co mam robit, to naozaj ten zaludok je tak strasne poskodeny ?:( zblaznim sa

denisssa1
21. okt 2022

@zuba1987
Ahoj. Užívaš niečo na gastritidu? A ako dlho ju máš? Mne sa len 1 mesiac darilo byť na tej diéte... 🤨 Ináč v podstate som dlho na diéte, len nie na takej striktnej ako radi on...

zuba1987
22. okt 2022

@denisssa1 ja mám tieto problémy asi mesiac, asi týždeň je to hoorsie

djpetricius
21. jan 2023

Dobrý večer, mám chronycky zápal žalúdka beriem lieky costi 10 mg a ozzion 40 mg,,,najlepšie sa zatial necítim ale cvičenie vo fitku mi začína napriek krčom a bolesti chýbať takže môžem pri tejto chorobe cvičiť posylňovať alebo plávať alebo nie dakujem za odpoved

peene
21. dec 2023

Ahoj mozem sa spytat ako sa to u teba vyliecilo s tym zaludkom ?

agon1111
4. jan 2024

Mám podobne problémy dlhodobé , chronická gastritida a helicobakter ,antibitika som užívala trochu to prešlo ma dva mesiace a teraz opäť ,už som zúfalá ,beriem mastichu a nepomáha nejako .Vam sa ako dari je to iz lepšie ?

agon1111
4. jan 2024

@ajwettss prosim aké sú to enzýmy ?funguju aj na chronickú gastroridu a helicobaktera ?

agon1111
22. jan 2024

@ajwettss naozaj vám pomohol gastroval a probitoka ? Nič ine ste nebrali ? A mali ste zaoal žalúdka plus helicobaktera ?ja už neviem čo jesť a aké lieky mám chronickú gastritidu helicobaktera zaludok mám roztrasena ako ma vode celkovo pocit na zvracanie časté grganie aj po vypití vody .mozete mi poslať prosim soravu ?viem že je to starší príspevok možno už aj neaktuálny budem rada ak mi odpisete

ajwettss
22. jan 2024

@agon1111 písala som správu

sofia1979
22. jan 2024

A stolica je aká? Máš hnačky ci stolica je v poriadku?

kasonka
4. feb 2024

Ahojte, ja mám chronickú bolesť žalúdka už 14 rokov. Nikdy to nebolo také zlé ako uvádza autorka, je to skôr také vleklé, sú to obdobia s problémami a obdobia kedy mi je fajn. V priemere mám 100 dní do roka kedy mi je zle alebo nie úplne dobre. Za tie roky som bola 2x na gastroskopii, nič mi nenašli. Absolvovala som aj neurológa a psychiatra. Bez výsledkov. U psychiatra som vyskúšala asi 3 druhy antidepresív, vždy na 2 mesiace, ale vôbec to nepomohlo. Ešte by som dodala že žalúdok som od detstva mala slabší ale pred tými 14 rokmi sa mi problémy spustili veľkým asi 2-mesačným stresom kedy som mala žalúdok ako kameň. Bolo to sprevádzané aj migrénou. Čo sa stravy týka, vylúčenia rôznych druhov jedál (skúšala som to postupne) nijako nepomohli. Inými slovami, je úplne jedno čo jem. Aj kávu pijem, len keď mi je fakt zle kávu vynechám - preto lebo na ňu ani nemám chuť. Dôležité je nejesť veľa, ale po troche viackrát denne. Alkohol len výnimočne. Gastroenterológ po poslednej gastroskopii odporúča: Relax. Zaujímalo by ma ako dopadla autorka ?

karolanna
2. jún 2024

@puszomuszo dobrý deň môžte mi napísať prosím co sa týka tých prírodných produktov ďakujem pekne