Dlhotrvajúce teploty

skvrnka14
18. dec 2016

Zdravím, mám 20rokov a uz rok aj nieco ma trapia zvysene teploty. Zacalo sa to nevinnou virozou v septembri 2015, pri ktorej som nezostala doma (ved kto by ostaval pri teplote len vecer a sopliku) , ale teplota pretrvavala 2 tyzdne.. prvy den bola 38.6 potom uz len do 38, ale vacsinou okolo 37.7 stale to prislo vecer potom pretrvalo okolo 3 hodin a odislo. Vyzdravela som sa uz sa mi ani nezdalo ze mam teplotu ale o par dni zase.. a bez priznakov choroby..takto to bolo par tyzdnov teplota bola skoro kazdy den okolo 37.5 obcas viac obcas aj okolo 38 ale vzdy odislo vecer bez liekov. Potom som bola zas nachladena a podobny scenar a tak som sla po chorobe ku lekarke lebo osoba s ktorou som bola v každodennom styku dostala mononukleozu a pila po mne v septembri ked som bola chora. Povedlaa som o tom lekarke ale urobila mi len zakladny krvny obraz crp a aslo a bolo to v pohpde, tak to neriesila. Potom neskor som dostala zapal priedusiek a preliecila som sa antibiotikami ale teplota sice uz nie skoro kazdy den ale menej casto bola aj po chorobe ale obcas skocila na cca 37.5.neskor som bola na preventivke a vzala mi krv aj moc a zas vsetko v poriadku teploty obcas vybehli ... az septembra 2016 ked som z nicoho nic mala 38.4.. teploty mi obcas vybehnú jak im pride potom napr. Tyzden nic ale to bide asintym ze nemeriam.. ked zmeriam tK mam stale vecer okolo 37.2 a niekedy to stupne.. este by som dodala ze mala som hnisavy zapal mandli brala som atb pred mesiacom a obcas mam biele bodky na mandliach odvtedy.. nemate nejake napady co by mohlo byt s tou teplotou? Moze to signalizovat nejaku vaznejsiu chorobu?'alebo tu chronicku mononukleozu?'byvam aj viac unavena a nejde mi schudnut kedze som od zaciatku tych teplot dost pribrala... :/dakujem za odpovede..🙂

danielahamar
18. dec 2016

podľa všetkého máš nejaký zápal v tele, pýtaj sa na ORL skrz tých mandlí, dala si si vyšetriť moč?

mummy01
18. dec 2016

@skvrnka14 bolesti klbov nemas?

skvrnka14
autor
18. dec 2016

@danielahamar moč este v marci a bolo to v poriadku. A tak mala som pred 2'tyzdnami biele flaky nakoniec to boli pravdepodobne le. Zvysky jedla a bakterie teraz sa obcas objavi nejaka ta biela bodka

skvrnka14
autor
18. dec 2016

@mummy01 málokedy len ked je toho vela na nejaky den alebo vela chodim ale to sa stavalo bezne

skvrnka14
autor
18. dec 2016

Este by som dodala ze mam uz od poslednej choroby zvacsene uzliny pod krkom ale neviem ci su to ony

danielahamar
18. dec 2016

@skvrnka14 vypýtaj sa na ORL, to môže byť dôvod

maria123
18. dec 2016

toto som ja s dcerou -18-r.riesila pred 2rokmi,a zvlast spominas inf.mononukleozu,tiez teploty,bez akychkolvek vacsich priznakov kazdy den sa opakovali..treba podrobnejsi krvny odber,neviem akosa tomu presne povie..aj opakovane,tam sa v nasom pripade ukazalo nizky pocet trombocytov,aj leukocytov,zvyseny pocet monocytov a j ine rozhadzane hodnoty,po opakovanom odbere a neuspokojivych vysledkoch nas poslala na hematologiu,odber krvi na sklicko...ci tam nie su patologicke zmeny,nastastie nie,ale odbery jej robila trikrat za sebou-nie tie zakladne.prisli sme na to,ze tiez bol v tiriede spoluziak s monon. a dcera ju prekonala asi skryto...potom prisli bezne priznaky virozy potom nic a potom tie opakovane teploty,neuspokoj sa s tym,daj si urobit tie krvne testy

rebellefleur
18. dec 2016

Určite to rieš, dlhodobo zvýšené teploty nie sú v žiadnom prípade v poriadku, skús začať tým orl a keď tam nič nevyjde, patraj dalej

magmolatus
19. dec 2016

@skvrnka14 Určite si daj spraviť kompletný krvný obraz, podobné príznaky som mal aj ja po prekonaní plucnych chlamídií. Teploty do 37,5, niekedy trvali par dni, niekedy par hodin. Bolesti hlavy a nechut do jedla k tym teplotam aspon u mna vzdy patrili.
Riesil som to dlho az ti nechcem napisat ako dlho.
nechal som sa zavriet aj na infekcnom ale nic mi nezistili, mal som pekny krvny obraz, akurat ked mi robili kontrolu na chlamidie, tak v krvi boli protilatky po ich prekonaní.

U mna to trvalo asi 1,5 roka kym tieto teploty zmizli. Bolo to fakt trápenie.

Ak chces cosi konkretnejsie vediet, napis SS.

erikaf7
19. dec 2016

Treba sa dať vyšetriť kde sa dá. Ja som mala takéto problémy a bola som aj na orl, u zubára, na virologických vyšetreniach. Ak by ti nič nezistili, tak ako sa to stalo mne, treba si spraviť poriadnu a dlhodobú očistu tela. Až po nej mi teploty ustúpili. Ja som mala stále do 37,5 a unavená.

nell77
19. dec 2016

Kompletny krv.obraz vratane chlamydii a mykoplazmy...navstivit
ORL a Imunoalergolog vylucit treba vsetko...pravdepodobne zapal al.mykoplazma...treba preliecit..uzliny byvaju zvacsene po infekte..dolezite je zistit z coho teplota...a najma urobit vytery a podla toho liecba nie naslepo.lebo je mozne ze sa netrafili a bakterie al.plesne prezivaju v organizme...
Chudnutie dobre ze nechudnes...
Drzim palce.

pasikavamacka
23. dec 2016

ak mas teploty a zvacsene uzliny, mozes mat aktivny virus EBV ako nasledok mononukleozy. Nech ti zoberie lekarka krv na EBV a dalej mozu byt za tym plucne chlamydie, mykoplazmy alebo borelioza a v horsom pripade aj vsetko dokopy. toto vsetko by ti mali otestovat a nielen zobrat krvny obraz a CRP, kristepane!
mam rok obcasne zvysene teploty a dalsie priznaky, mam chronicku boreliozu a EBV a trvalo mi dlho kym som sa dockala diagnozy, musela som si zaplatit testy u sukromnej lekarky. tak to ries, aby si nemala dlhodobe nasledky, cim skor sa podchyti infekcia, tym lepsie sa lieci, potom uz moze byt neskoro a mozes mat nasledky na cely zivot