Dobre znášajúci a krycí make up

adriannasvk
25. mar 2018

Chcela by som poradit...aky make up pouzivate??🙂 v cene do cca 20€? Ja skusam rozne,lenze mam problem,ze sa mi takmer zo vsetkych odskusanych urobia suche flaky na tvari a potom to vypada hrozne,kazdy den nechcem peeling na tvar pouzivat...a tie co ako tak moja plet zniesla zase takmer vobec nekryli....takze hladam make up,ktory dobre kryje,nevypada ako tapeta(umelo) ale je aj dobre znasany🙂 viete mi poradit?🙂

hettinka
25. mar 2018

@adriannasvk mne sa robili tiež šupinky, najmä v zime, ale súviselo to s anémiou. Odkedy mam krv v poriadku, aj pleť je zdravšia.Nemusíš mať rovnaký problém, ale treba zistiť, prečo sa ti to robí.
Momentálne užívam aj Pupalku dvojdomú, to je na hormonálnu nerovnováhu a dobre pôsobí aj na pleť. beriem 2. mesiac a pleť sa mi veľmi zlepšila. Umývam sa prírodným mydlom s kozím mliekom, pod make-up treba vhodný podkladový krém.

mirkacik
25. mar 2018

Ja pouzivam uz veeeeelmi dlho tento krem.aj pod make up..je super pre mna aj pre deti..a make ip loreal true match

zeytin
25. mar 2018

La roche posay toleriane, cca 18 eur. Vyborny je aj bourjois healthly mix. Ale mam problemy s pletou, preto ten la roche mi viac vyhovuje...

ivanamyl
25. mar 2018

@luna116 dakujem za recenzie 😉 Dermacol som mala vyhliadnuty uz skor, tak asi ho aj vyskusam.

lily246
25. mar 2018

Estee Lauder DW je top, vyskusala som vela make upov a tento stoji za kazde euro

eeffka
25. mar 2018

@adriannasvk max factor pan stick a netreba krem .je kremova tycinka.pomalujem sa ako indian rozotriem ako krem a je hotovo
Na notino ho maju za 6e v drogeriach cez 10

adriannasvk
autor
26. mar 2018

@eeffka pouzivala som ale nesadol mi,max factor mi okrem spiraly nerobi dobre.
Dakujem vsetkym za typy,nieco vhodne snad najdem,aj ked budem musiet asi do ineho mesta lebo v RK nekupim asi nic poriadne😁🙈

kvetinka75
26. mar 2018

@leren1 mary kay používam aj ja, ten mi sadol najlepšie,

zirka
26. mar 2018

Čo tak zabehnúť do Fann na Mostovej 😉? Vždy dobre poradia, prípadne vyskúšaš vzorky, kým nájdeš to pravé.

lula313
26. mar 2018

Ja používam tento a je asi najlepsi, predtým som používala la roche posay, ale par rokov dozadu ho zmenili k horšiemu, takze som potom hľadala náhradu a nasla tento. Objednávam ho z Čiech http://inglotcosmetics.cz/face/foundations/hd-p...

lubiss
26. mar 2018

Revlon- colorstay...najlepsi make up aky som kedy mala z typu drogerkovych...maju ho vo fanku za volakych 12 € alebo este catrice s tym kvapatkom CATRICE tekutý make-up HD Liquid Coverage je tiez vyborny a mam suchu plet trochu mastnejsiu na nose a cele.

katkabalon
26. mar 2018

@adriannasvk myslím že máš hlavne problém s podkladom a vyberáš si makeupy, ktoré niesu vhodné pre tvoju pleť. Máš zrejme pleť , ktorá inklinuje k suchéj a potrebuješ aj hydratačný make up . A ako už jenda pani spomínala v diskusii ,že radšej si kúp kvalitnejši budeš aj ty spokojná aj pleť aj ušetríš lebo tie drahšie majú lepšiu roztierateľnosť, obsahujú zložky ktoré vyživia tu pleť. https://www.amway.sk/product/121132,priehladni-... Ja používam tento je fantastický a vydrží cca 1rok takato fľaštička🙂

hettinka
26. mar 2018

@katkabalon ona chcela do 20€. Za tu sumu, čo si dala, si môže kúpiť aj Dior

adriannasvk
autor
26. mar 2018

@katkabalon u mna to je tazko,ked si kupim nieco hydratacne na suchu plet,vyhadzem sa,ked si kupim napr na zmiesanu tak mam suche flaky...dakujem ale za typ pokukam

adriannasvk
autor
26. mar 2018

@zirka ale jasne,ja som aj zabudla na to funko tam som sice nikdy nebola,malicke je,neviem aky vyber kozmetiky tam.maju...ale ak su tam sikovne baby tak mi snad poradia dobre a neosklbu ma tam len🙂

lula313
26. mar 2018

@adriannasvk mne tam vôbec dobre neporadili, tie make upy vôbec neboli krycie a to som skusala aj vyššie spomínaného Diora😀

adriannasvk
autor
26. mar 2018

@lula313 no vyborne🙂))) ale pojdem tam.kuk ci maju ten make up estee lauder casto sa tu spomina....

alaguema
26. mar 2018

@adriannasvk suchá pleť potrebuje make up bez púdrovej zložky, takže žiadny z tých, ktoré sľubujú matný efekt. Ten navyše aktuálne ani nie je v móde a suchej pokožke pridáva hneď pár rokov navyše. A to nie len opticky, ale skutočne ju vysušuje. Ak si neskúšala oleje, tak odporúčam. Možno ich bude tvoja pleť tolerovať lepšie, ako krémy. Argánový, jojobový, mandľový, pupalkový (ten aj vnútorne). Suchá pokožka ale potrebuje aj hydratáciu a pod make up zvlášť. Takže jeden krém, ktorý ti bude vyhovovať si nájdi. Možno skús bio kozmetiku, ale čítaj zloženie, lebo niektorá sa iba tak tvári. A na prekrvenie a odstránenie šupiniek používaj masky s obsahom červeného marockého ílu, alebo kaolínu. Vieš si ich aj doma namiešať z kvalitných olejov, ílov, pridáš vit.E a pod. To naozaj dobre funguje na suchú a citlivú pleť, mám to odskúšané, dávam si masku na tejto báze takmer denne a výsledok je viditeľný. Stiahne nečistoty, zjemní pokožku a naozaj ju nechá vláčnu a hydratovanú. Potom nanesieš krém a na to make up a malo by to byť ok. A ako bolo spomenuté, treba sa zamyslieť aj nad stravou. Stav kože sa odvíja od kvality stravy.

littleslovak
26. mar 2018

@adriannasvk v tej cene by som ozaj skusila Mary Kay. Su dva typy ale v prvom rade ho kupujes vzdy cez poradkynu a ta by ti pomohla aj vyriesit pricinu problemu.
To co popisujes je problem zvnutra a nie problem len produktov. Ked budes pouzivat spravnu starostlivost potom budes mat krasnu plet a make up budes mat ako doplnok nie ako krytie.
Ak nepoznas ziadnu v okoli napis mi spravu dam ti tip na dobru poradkynu.

adriannasvk
autor
26. mar 2018

@littleslovak ja som uz spominala,z ked si na plet nedavam nic vtedy mam plet najlepsii,oleje,vitamin E a podobne zalezitosti mi robia na plet zle....make up ked pouzijem.obcas tak je to ok,akonahle ho pouzijem denne urobia sa mi flaky....a nemam problem s akne aby som potrebovala nejak moc prekryvat,ale mam kruhy pod ocami lebo mam dve male ratolesti doma😁😁😁a za tu poradkynu budem velmi vdacna ak vies poradit🙂

littleslovak
26. mar 2018

@adriannasvk ako som uz pisala zacina sa to zvnutra, cize strava a pitny rezim. samozrejme ked ti produkty robia zle tak tie nepouzivaj. hladanie spravnej kozmetiky moze byt beh na dlhu trat ked ti nema kto poradit.
v profile mas ze si z RK, to plati?

veronika12356789
26. mar 2018

@adriannasvk Ahoj prosím o vyplnenie krátkeho dotazníka k mojej bakalárskej práci. Za vyplnenie vopred ďakujem . https://www.survio.com/survey/d/S1N3C7N6P8W3I6H6O

adriannasvk
autor
26. mar 2018

@littleslovak ano som z rk,plati to. Vim,ze strava je zaklad,snazime sa stravovat zdravo,pitny rezim obcas u mna pokryvkava to je pravda🙂 ale niekto kto sa rozumie a vie poradit by mi velmi pomohlo.

s0a0n0i
26. mar 2018

@ivanamyl ak nechcete mat tapetu dermacol nie . Este k tomu axtrěmne vysušuje a ostanú ako keby suché exzemy . Používala som ho rok a používam ho už minimálne na časti ktoré chcem úplne zakryť ako je vyrážka atd .

adriannasvk
autor
26. mar 2018

@s0a0n0i suhlasim aj ja,za mna dermacol nie,ostavaju mi tie suche flaky po nom,mala som ten caviar,ale moja mam napr ten chvali,ale pre suchsiu alebo problemovu plet nie,neda sa s nim pekne nalicit....

leren1
26. mar 2018

@kvetinka75 veru ten je topka 🙂

hettinka
26. mar 2018

@adriannasvk na kruhy pod očami si kúp concealer a daj skontrolovať pečeňové testy a obličky.

adriannasvk
autor
26. mar 2018

@hettinka bola som v novembri na komplet vysetreniach,sono,krv atd...vsetko ok,ja som len nevyspata🙂

simca06022011
26. mar 2018

vzorky si skus zohnat 🙂 ja mam napr. makeupy dva.. lebo moja plet potrebuje taky podla "datumu", raz kryci, raz masny, raz nemasny... la rocher toleriane fluid pouzivam teraz par mesiacov, ale mam este jeden "lacny" Affinitone od maybelinne.. streidam.. jeden prekryje, co treba... druhy tiez.. rozdiel je v tom, ze mybelinne je taky mastnejsi (?), skoro az tekuty ked si ho dam na ruku...a ked sa mi robia hlavne teraz v zime supiny, tak z tohoto nie :D Nasla som ho prave vdaka vzorkam.. lebo uz som mala vsetko doma. Clinique, Dior, MaxFactory aj Loreally... kamoska napr. neda so zmiesanou na ten loreal s "puzzle" obrazkom dopustit :D treba si vyskusat. Vela spravi aj to , co dam na plet pred tym makeupom... nasla som si olej pletovy hydratacny, hydratacnz fluid a to je moja dennodenna rutina rano.

diuska86
26. mar 2018

U mna tiez mary kay vyhrava, budem robit v aprili objednavku ak bt mal niekto zaujem. Nic lepsie som v tej cene zatial nenasla bohuzial