Dostala som vši

25. aug 2023

Ahojte žienky chcela by som radu mala mi dostala vsi boli sme na chate a boli tam viac detí a mala musela od niekoho dostať má husté vlasy už mesiac si neviem dať rady aj šampón som kúpila robím jej prejdu dvá dní zase nájdem hnidu vsu čo mam robiť skúsiť iný šampón alebo poraďte nejaký domáci trik ďakujem 😪

gabriellka
25. aug 2023

nám najviac pomohol čajovnikovy olej. namocis vlasy vmasirujes do tých mokrých asi aj 30 kvapiek. zabalis do igelitu. necháš 15 minút pôsobiť. potom umyjes vlasy bežným šampónom. povycesavas. opakuje sa 3 x po sebe - vždy po týždni. ale každý deň som vycesavala. ono to funguje ze vyliahne sa. o týždeň už kladie vajíčka a o ďalší týždeň sa liahnu ďalšie. preto treba opakovať. samozrejme všetko vyprat

gabriellka
25. aug 2023

tie drahé šampóny nám nepomohli

autor
25. aug 2023

@gabriellka a to kde kúpim ?

rebrambora
25. aug 2023

My sme bojovali mesiace. Co pomohlo?
Sampon pre psy.

pinkgirl
25. aug 2023

Okrem šampónov na vši pomôže jedine pravidelné vycesavanie hustým hrebeňom na dennej báze - vyčesať a rozpučiť čo nájdeš. Jedine tak sa najefektívnejšie zbavíš vší. Môžeš skúsiť vlasy prezehlit zehlickou na vlasy, ale tá nedotiahne až ku korienkom blízko k pokožke, kde sa hnidy nachádzajú. Chce to pevné nervy a čas.

trgypadl
26. aug 2023

Ak sa ich chcea co najskor zbavit, tak jedineco pomôže je dokladnw vycesavanie hnid, ale nebavime sa o par minutach, ald niekedy su to aj hodiny ak ides pramen po prameni. Drzim palce

galioska
26. aug 2023

vyolejovat pokozku hlavy, nechat posobit. Sa postupne podusia

joesvk
26. aug 2023

Už tu bolo spomínané šampón alebo taký spray pre psy.

martul
26. aug 2023

Pod touto témou máš odkaz na kopec ďalších tém, kde sa to rieši, prečítaj si tam.
Nám pomohol šampón pre psov.

patus_2
26. aug 2023

Skús teplo. Horúcim vzduchom preceňovať vlasy a potom prameň po prameni vyžehliť žehličkou na vlasy a vycesavat. Zopakuj o 2-3 dní aj keď sa zdá, že už tam nič nieje.

simsalabim
26. aug 2023

Dolezite je aj pochopit zivotny cyklus vsi a tomu prisposobit osetrovanie. 7 dni hnida (tu nezabijes nicim okrem zehlicky, ale nie vzdy sa nou dostanes az ku pokozke), 7 dni nymfa (uz lezie a posobi na nu vsetko, co zabija dospele vsi) a 7dni dospela vos, ktora kladie vajicka. To znamena, ze osetrenie musis nutne zopakovat aspon3-4x po 7 dnoch, aby si vyhubila vsetko, co sa stihli vyliahnut. Pomedzi to mechanicky vyberat hnidy. Ja ked som do deti dostala vsi, som si zafarbila vlasy a zehlila ich, plus teda kazdych sedem dni tusim Hedrin. Mne to totiz nemal doma kto vyberat - manzel hnidy "nevidel" a deti boli moc male. Ale ja som teda stravila hodiny vycesavanim a vyberanim hnid celej rodine.

lauriik
26. aug 2023

Olej s par kvapkami tee tree napatlat na hlavu a nechat aspon hodinu posobit. Tym zabijes zive vsi (udusia sa) Druhy den zopakovat znova a potom za tyzden znova. A za tyzden kludne znova. Na hnidy odporucam zehlicku na vlasy. Prezehlit kazdy den po celej dlzke na vysoke stupne, znicis vajicka. Mozes si kupit aj hreben vsivacik a vycesavat. Dolezite je nie, ze dam jednu kuru a je hotovo ale dlhsie robit opatrenia lebo z hnidy sa vyliahne vsa az za tyzden.

zuzubb007
26. aug 2023

Vyzehlit a nafarbit vlasy a je po probleme

mima1608
26. aug 2023

Farbenie a žehlenie vlasov pomohlo u nás.

magdalenal
26. aug 2023

Ked mala dcera - asi zo 3 razy uz, vzdy pomohlo vycesavanie. Umyla som paranitom, dala kondicioner, pustila rozpravku a dve hodiny poctivo kazdy ked vycesavala speci hrebenom, rano do skoly zaplietla a nastriekala sprejom proti vsiam. Do 3 dni mala cistu hlavku

domkakvet
26. aug 2023

Ano sampon pre psy je dobra rada, alebo sampon na vsi dat igelit na hlavu a nechat posobit hodinu, potom vycesavat vsi a tiez prezehlit.

misienka123
26. aug 2023

Nám žiadne šampóny nepomohli.Tea tree olej z lekarne..po vlasoch,hlavne ku koreňom rozotrieť a zabaliť vlasy-hlavu do igelitoveho sáčku na cca pol hodinu.2x denne opakovať, ráno večer. udusia sa.samozrejme medzitým aj vyčesavat aj hnidy vyberat

asia83
28. aug 2023

Šampón na vši z lekárne (nepamätám si názov), ale každý deň si s ním vlasy umývať a každý deň poctivo vyčesávať vši malé, dospelé. Nech sa vám na to niekto podujme, sama to neviete.