Dcéra doniesla zo škôlky vši. Ja som tehotná a dostala som ich tiež

stevkabelanova
17. okt 2022

Ahojte dcéra doniesla zo škôlky vsi už sme mysleli že máme pokoj a vrátilo sa to .Ona ma len hnidy ktoré vyberám, ale ja som to ako tehotna schytala tiež. Manžel mi včera vybral 5 a dnes tiež . Včera som vlasy umyla s paranitom nastriekala s octom vyzehlila vlasy a dnes opet živé 😑😑😑tiež som umyla s gélom na vsi
ale ostali živé niektore ako sa ich zbaviť? Mam dlhé vlasy husté a neviem čo robiť 😑😑😑Všetko perie. už druhý deň obliečky vankúše ....

paciko9
17. okt 2022

@stevkabelanova ja by som skusila este pripravky na zvierata proti parazitom, tiez zaberaju.

andreablabla
17. okt 2022

@stevkabelanova Mojim dcéram pomohlo naniesť naozaj bohato.šampónu proti vsiam. Nechať pôsobiť aj 2 hodiny Umyť,dať na vlasy veľa veľa balzamu na vlasy,nechať pôsobiť a tým tenuckym hrebienkom dlho precesavat. Pekne vidíš v tom vycesanom balzame mŕtve vsi aj hnidy. Ide to lahucko vďaka tomu balzamu. Nakoniec žehličku na vlasy a dôkladne prezehlit. Po určitej dobe zopakovať( ako na šampóne píše) a hotovo. Zakaždým to zabralo.

dominikamacakova
17. okt 2022

Čo to má spoločné s tým, že si tehotná?

jaga18
17. okt 2022

My sme zvykli používať taký olej. Neviem už názov, ale natrelo sa to na vlasy, dala sa na cca pol hodinu igelitova čiapka, všetky sa pod tým podusili. Potom sa to ešte 2x opakovalo po týždni. Toto nám zaberalo na 100% keď prišli deti z tábora s "darcekom". Skúsim poguglit, mozno to ešte spoznám

elis248
17. okt 2022

Ja som to tiež tak mala. Tie šampóny a gély mi na husté dlhé vlasy nezaberali a tá malá fľaška mi nestačila na moje vlasy. Tak som ich musela skrátiť po ramená a nafarbiť ( normálne si ich nefarbím) . Vraj chémiu vši neznášajú. A až potom som použila tie šampóny a vyčesávala. Po nejakých 2 použitiach to bolo v pohode.

saxana000
17. okt 2022

@dominikamacakova ze asi to pranie vesanie a zehlenie kopy pradla uz nedava tak lahko

marika39
17. okt 2022

mne sa to stalo týždeň pred pôrodom🙈mladšia to doniesla zo školy. Vyskúšali sme viacero , pomohol nám až Liquido duo forte ale tiež asi až na druhý krát. A potom jasné vyčesávať, ja mám dlhé husté, myslela som že ma...dcéry majú tiež dlhé vlasy. Všetko som oprala, obliečky, čiapky , kde som si myslela že môžu byť , a zbavili sme sa toho .

stevkabelanova
autor
17. okt 2022

@dominikamacakova lebo nie všetko sa môže v tehotenstve

trgypadl
17. okt 2022

@stevkabelanova v prvom rade musi manzel povyberat zive a vsetky zabit prasknutim medzi nechtami, priame po prameni vycesat hnidy, a potom aplikovať pripravok, ak prve dve veci podcenite, bude to beh na dlhe trate

nikaeli
17. okt 2022

Liquido Duo Forte
moja dcéra mala vlasy pod zadok, mesiac som jej dávala na hlavu všetko možné a každý večer pučila hnidy aj hodinu 🤦🏻‍♀️ to Liquido je dvojfázové, mastné - v oleji sa "zadusia"

gajdosovci
17. okt 2022

@stevkabelanova moja sestra sa tiež nevedela u dcéry zbaviť vší. Nakoniec dala do rozprašovača alpu a vystriekala... A tie male potvory zmizli...

jeennyv
17. okt 2022

@stevkabelanova nafarbi si normalne vlasy pouzi napr loreal casting creme tie su bez amoniaku pokapu urcite dnes si zeny normalne farbia vlasy aj tehu a vsetko

stevkabelanova
autor
17. okt 2022

@trgypadl áno robí mi to už dva dni vyberá a vycesuje uvidíme ako to bude zajtra kedze prípravok už nemôžem použiť už som ho použila dvandni zasebou

trgypadl
17. okt 2022

@stevkabelanova 👍
Ja som potom este po kure pouzivala tento sprej. Vzdy ked som umyla vlasy nastriekala som..síce pise, ze ako prevencia, ale ja mam dobru skúsenosť
https://www.pilulka.sk/hedrin-protect-go-spray-...

lucik194
17. okt 2022

kupit sampon na vlasy pre psy (ortosan), predtym sa vyrabal aj pre ludi, ale uz sa nevyraba

povyberat zive

prezehlit vlasy

zafarbit vlasy

kombinacia tychto 4 bodov zabrala vzdy

kvietok173
17. okt 2022

@stevkabelanova Nemusis chemiu, staci ked si budes davat na vlasy nieco olejnate. Bud velke mnozstvo kondicioneru ci znama pouzila majonezu a zabalis do folie a polhodku nechaj potom oplachnut a vycesat a navrhujem ak nie kazdy den tak kazdy druhy den, malo by to zadusit liahnuce sa hnidy ktore nevyceses. Takze zabaly aj napr z kokosoveho oleja a nechat a umyt a vycesat a dookola cez tyzden lebo tolko ma inkubacu dobu na vyliahnutie hnida.

kvietok173
17. okt 2022

Medzitym vsetko vyprat na 60 a ozehlit

kvietok173
18. okt 2022

@lucik194 nech zbytocne nefarbi vlasy to zarucene nepomaha

kvietok173
18. okt 2022

A dcerke potom ked pojde do skolky a bude uzcista tak cajovnikovym olejom urob bodky za uskami na tyle a na vrch hlavicky, to vsi nemaju radi.

lucik194
18. okt 2022

@kvietok173 mne pomohlo spolu so zehlenim, v tehotenstve si mozes farbit vlasy, to nie je zakazane, opatrne v prvom trimestri, ale potom uz pohodicka.....

ibrunova
18. okt 2022

Vie sa v škôlke, že sú vši? Lebo ak ich všetci naraz nezničíte, budete ich mať donekonečna. My sme raz mali celý rok s malými prestávkami, lebo niektoré mamy ani za svet priznať a umyť hlavu. Až kým tej, čo mala najviac rečí, tak jej dcére spadla z vlasov voš na lavicu. Tak ich poslali domov a odvtedy bol pokoj.

simca06022011
18. okt 2022

Okrem.ošetrenia vlasov treba aj veci prat/zehlit. Inak paranit s tym hrebienkom nam zabral hned. Ale treba to dôkladne urobit. A nedala by som ju do škôlky, kym sa tam toho nezbavia.

stevkabelanova
autor
18. okt 2022

@ibrunova áno vedia súrodenec doniesol zo školy tak už sú aj v škôlke ale dcéra chvalabohu nemá toho veľa živé už niesu tak ceseme ceseme a perieme všetko okolo toho ešte vyskúšam ten cajovnikovt olej

stevkabelanova
autor
18. okt 2022

@lucik194 áno ja som sa išla farbiť ale kaderníčka má už nezobrala takže musím mať čistú hlavu a tak ma zafarbi

simca06022011
18. okt 2022

@stevkabelanova inak ked som bola v taliansku v kadernictve, tak tam vsi vyberali, mali na to aj pripravky aj taku masinku :D

monro
18. okt 2022

Hedrin nič netreba vyberať, udusia sa a vypadnú samé. Zopakovať o 7 dní a vybavené.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre