Dostavil sa vám po sterilizácii ozajstný prechod?

reny1
10. feb 2017

Ahojte, prosím o osobnú skúsenosť žien po sterilizácii do cca 30 rokov. Dostavil sa u vás ozajstný prechod? Alebo ste mali len príznaky, ktoré prešli? Ďakujem za odpovede 🙂

bodka70
10. feb 2017

ahoj, ja som síce mala sterilizáciu neskôr, v 42 rokoch, ale prechod ešte nemám - budem mať 47 rokov a mám ešte normálny cyklus 🙂. Predčasný prechod nastáva pri odobraní vaječníkov, poprípade maternice. Pri sterilizácii ti vaječníky ostávajú, len sa prerušia vajcovody , t.j. vajíčka sa nedostanú do maternice. Ale kým máš funkčné vaječníky, ktoré tvoria vajíčka a nemáš nejakú hormonálnu poruchu, tak nie je dôvod, aby si mala predčasný prechod. Ten súvisí s vyhasínaním funkcie vaječníkov.
@reny1

reny1
autor
10. feb 2017

@bodka70 Ajoj, ďakujem za odpoveď, problém má známa a má obavy, lebo má 28 rokov, nedostala poslednú menštruáciu a vraj sa dosť potí a to viem, že doteraz ani deodoranty nemusela používať. Je polroka po sterilizácii...

bodka70
10. feb 2017

@reny1 , určite by mala ísť za svojím lekárom - gynekológom a hlavne endokrinológom - môže to byť všeličo - od problémov so štítnou žľazou, cez problémy so ženskými hormónmi, to ťažko takto vyrieši. Poprípade si aspoň zatiaľ, kým nepôjde k lekárovi, kúpiť ovulačné testy a zistiť, či sa jej tvoria vajíčka...

reny1
autor
10. feb 2017

@bodka70 No ona aj tuším mala či má problém so štítnou žľazou, je aj kvôli tomu drobučká, chudučká...

bodka70
10. feb 2017

tak to kľudne môže byť to potenie zo štítky, tak či tak, nech sa objedná k odborníkovi, nech si zbytočne neuškodí

bodka70
10. feb 2017

a aj samotné problémy so štítnou môžu pôsobiť na plodnosť, takže tieto veci môžu súvisieť - myslím tým to, že nedostala menštruáciu.

simca06022011
10. feb 2017

Moja mam v 33 rokoch a v prechode nie je doteraz ...

bodka70
10. feb 2017

skrátka samotná sterilizácia bez odstránenia vaječníkov by nemala spôsobovať prechod, zvlášť nie v tak mladom veku. Moja mladšia kámoška ((cca 44 rokov) je už 2 roky v prechode a sterilizáciu nemá, ja mám, som staršia a prechod nemám 🙂. @reny1