Kedy sa vám dostavili prvé tehu príznaky?

slniecko191
13. mar 2015

ahojte maminky chcem sa vás spýtať..kedy sa vám prvýkrát od oplodnenia dostavili tehotenské príznaky? myslím ranné nevolnosti,točenie hlavy? može to byt uz po par dnoch alebo to trva dlhsie? je možné že sa dostavia už týžden po snažilkovaní o bábatko? 🙂 minulý tyzden sme sa s priatelom snazili o babatko a tento tyzden mi zacalo byt rano velmi zle..toci sa mi hlava citim sa unavena... po chvilke to prejde.. podotykam ze som zdrava zena a doteraz som taketo priznaky nikdy nemala. 😉 dakujem za odpovede

seahorse27
13. mar 2015

Teraz v 2. tehu som mala príznaky az niekedy v 7.tt, 3 tyzdne po pozitívnom tehotenskom teste (cakala som chlapceka). Ale v prvom tehu (cakala som dievcatko) mi prislo zle zo slamového vina mozno tyzden po oplodneni - vypila som pohar a musela som to ist vyzvracat a tiez som zhruba odvtedy mala zmenene chute. Kazda zena to pocituje inak a tiez v kazdom tehu je to ine, tazko zovseobecnovat. Ak sa na to velmi sustredis, tak si vela veci mozes aj nahovarat....treba pockat do terminu menstruacie a spravit si test. Teraz su to len zbytocne dohady a mohla by si byt sklamana.

bonaqa2013
13. mar 2015

@slniecko191 tehu príznaky nemôsia byť vôbec. Pri 1 tehu som odpadávala, a pri ďalších absolútne nič. Dokonca pri 3 tehu som si ani nevšimla že nemám menzes a zbadala som sa v 15tt. Takže zle mi bolo len pri synovi, pre dievčatách nič.

lavinis
13. mar 2015

@slniecko191príznaky až po viac ako 2 týždňoch meškania, cca v 6.-7. týždni, týždeň po oplodnení je určite skoro, to bude skôr psychika ;)

priznicka
13. mar 2015

tiez som mala az v 7.tyzdni, ale pre istotu radsej nepi a nerontgenuj sa 🙂 Bolo by to pekne keby sa vam to takto hned podarilo. Inak nemoze to byt este z minuleho mesiaca? 😉

tinulikk
13. mar 2015

@slniecko191 ja "mam" podobne priznaky uz tri mesiace :DD psychika je veelmi silna vec 🙂 skus sa na to nesustredit (viem ze je to tazke - sama to niekedy nevzladam), mne pomaha ked si z toho robim srandu...ale zaroven "posuvam" cas, aby uz bol den ocakavanej MS a aby neprisla...kedy cakas MS?

slniecko191
autor
13. mar 2015

tiež som si myslela že príznaky pridu neskôr ale cítim sa tak inak 🙂 nikdy mi ráno nebývalo zle od žalúdka a netočila sa mi hlava a to som zdravá žena vela príznakov by zodpovedalo tomu že budem mamina 🙂 bojím sa aj preto pretože budúci týždeň som objednaná k zubárke no ak by ma poslala na rontgen isto nepojdem ak by som čakala dietatko nedopustim aby sa mu niečo stalo.

pocahontas88
13. mar 2015

týždeň na to ako som zistila, že som tehotná, aj keď som to už predpokladala, nevoľnosti mi začali v 6. týždni a skončili asi tak v 17.tt, v o 4, - 5. týždni mi trošku navreli prsia,niektoré ojedinele ženy dokážu precítiť aj uhniezďovanie, ale moc by som to k ničomu nepripisovala, aby si nebola nakoniec z toho sklamaná

lavinis
14. mar 2015

na prelome 6.-7- týždňa, dovtedy nič, ani týždeň po meškaní som som to netušila (raz-dva krát do roka mi cyklus zvykol zahaprovať), vôbec som sa necítila ani inak, ani divne, práve naopak - cítila som sa úplne normálne. týždeň po oplodnení je to skôr o psychike, fyziologicky ešte nemáš prečo mať príznaky. to však neznamená, že nie si tehotná samozrejme.
tehotenské nevoľnosti a bolesti v prsiach sú úplne iné, ako všetko, čo som predtým zažila.

slniecko191
autor
14. mar 2015

Takže ste začali cítit nevolnosti az cca v 6tyzdni...a kedy najskor sa da zistit tehotenstvo? Dnes som mala aj vysoký tlak co je umna teda nezvycajne vraj s tým maju aj niektore tehulky problem mali ste aj vy taku skusenost? 🙂

myrepose
14. mar 2015

..unavená som bola skôr, ale to mohlo súvisieť s vysadením kávy. prsia ma začali bolieť presne na začiatku 7tt a zle mi začalo byť pár dní na to, na začiatku 8tt.

seahorse27
14. mar 2015

@slniecko191 Problemy s vysokym tlakom zacinaju najskôr v 2. trimestri ;)

pocahontas88
14. mar 2015

@slniecko191 no ja som razvdavno bud citala.akebo mi bola povedana informacia.ze musi sa najprv vytvorit plodovy vak.kde sa postupne vytvara vsetko.tak az potom mozes citit nejake naznaky kedze on v tele vraj produkuje nejake latky hormony ci ako.neviem to lepsie vysvetlit ja som otehotnela z prvej a jedinej supy a to sme nejako neplanovali,len sme sa tomu nebranili.takze aj prva supa moze byt uspesna 🙂

lavinis
14. mar 2015

@slniecko191 vysoký krvný tlak nie je príznak tehotenstva, ten sa môže zvýšiť z rôznych príčin a potom sa zas dostane do normálu

meusicka
14. mar 2015

@slniecko191 pri prvom tehu som si na sebe pred MS vsimla, ze mam krajsiu plet, tak som sa sama sebe viac pozdavala. potom mi vysiel pozit. tesz. zle mi bolo az od 8tt,
pri dvojickach tiez, krajsia plet a potom zle mi bolo od 6tt, ale to preto , ze boli dve a tak tehotensky hormon stupal rychlejsie. inac mne pri oboch tehotenstvach vadila muzova voda po holeni, ktoru ina fakt mozem 😀 a tiez mi dost skoro zacinalo napinat pri umyvani zubov a este mi vadila vona laku na vlasy. to boli asi take preve veci ktore sa u mna objavili 🙂
u teba to bude asi skor na psychike, preto mas rozklepany zaludok. urcite treba pockat do MS a potom az vyvodzovat nejake zavery 😉 drzim palce

mm2008
14. mar 2015

ja som tehu príznaky okrem citlivých prsníkov a rastúce brucha takmer nemala ... ani pri jednom tehotenstve.

stastenka42
14. mar 2015

U mna sa nedostavili vobec 🙂keby mi nerastlo brusko, ani neviem ze som tehu 🙂

nikoletka_h
14. mar 2015

Tyzden po prvom pozitivnom teste 🙂 cize okolo 5tt...a pri prvom tehotenstve este neskor 🙂

fopka
14. mar 2015

po tyzdni citit este asi nemozes... oplodnenie,uhnezdenie vajicka,zachytenie... a ostatne drobnosti tomu predchadzajuce trvaju isty cas

janaochi
24. mar 2015

Dievčatá, chcem sa spýtať, boleli vás niektorej prsia už takmer hneď po ovu? Lebo ja som to zvykla mávať ako PMS pár dní pred ms, ale takto skoro nie.Neviem, čím to je toto.

denuss
24. mar 2015

@janaochi mna zacali fest boliet 6DPO

miriam11
24. mar 2015

@slniecko191 pri prvej dcerke som zacala mat nevoľnosti v 3 týždni, pri synovi po 4 týždni tehu, ale poriadne, zvracala som a chudla do konca 5 mesiaca. Podla mna je to individualne. Vyckaj cas, sprav si test po 3 dnoch po meskani menzesu a uvidis na com si🙂 Príliš sa nepozoruj,lebo si este nevolnosti vopred namyslis a mozes mat virozu.

bombulka666
27. mar 2015

Ahojte babulky... Kedy ste mali úplne prve príznaky, mali ste ich ešte pred očakávanom ms? Ja mám 6dní do ms... V utorok som mala krvacanie a spinenie, ktoré trvalo pár hodin, večer už nič... Teraz mavam bolesti v podbrusku také čudné a kde sadnem, lahnem tak driemem... Dnes totálne vystavena a nemám byť z čoho... Poprosim len normalne odpovede, rady, či vlastne skusenosti, ďakujem. 🙂

lavinis
27. mar 2015

@bombulka666 nie nemala, až týždeň po meškaní

bombulka666
27. mar 2015

@lavinis 🙂

bombulka666
27. mar 2015

@lavinis tak čo to moje krvácanie či spinenie môže znamenať?

kaya7
27. mar 2015

ja som nevolnosti nemala vobec v 1.trimestri, tehotenstvo sa u mna prejavilo po 2 tyzdnoch od oplodnenia nebyvalym privalom energie. cely den som upratovala dom po prerabke komina a malovani a vecer som vobec nebola unavena zatial co moj drahy odpadaval od unavy. test som si robila asi na 19.den (po 4 dnoch meskania menzesu) a ciarky boli uplne jasne.

lavinis
27. mar 2015

@bombulka666 ja som nepovedala, že nemôžeš byť tehu 🙂

bombulka666
27. mar 2015

@kaya7 krásne :* držím palceky :*

@lavinis ja viem, len chcem vedieť, že čo to moze byt... 5dní po ovulke a 9dní do ms...? Hm?

lavinis
27. mar 2015

@bombulka666 hm...ja som si to nikdy moc neštudovala, ale uhniezďovanie zvykne byť tuším na 7-10 deň po oplodnení. ja som napr. vôbec nešpinila, ale niektoré kočky písali, že mali špinenie.

bombulka666
27. mar 2015

@lavinis takže tiez si myslíš, ze to môže byť uhniezdovanie? To mi aj na gynde povedali, že môže ale že mám počkať do ms.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre