Dovolenka s boľavým žlčníkom, ísť či neísť?

ankasek
2. aug 2019

Môžem ísť na dovolenku s pobolievajúcim žlčníkom? Zistili mi kamene

pininka1
2. aug 2019

Môžeš, treba si zobrať tabletky na trávenie a hlavne aj na dovolenke držať diétu. Nič vyprážané, ťažké a pod.

riela
2. aug 2019

mne zaberal Cholagol kvapky. a držať diétu 🙂.

hettinka
2. aug 2019

Vezmi lieky a poistku s poriadnym krytím. Kedy si objednaná na operáciu?

ankasek
autor
2. aug 2019

@hettinka Ešte nie som objednaná, kamene mi zistili pred týždňom a na dovolenku mám ísť 9. 8

maruski99
2. aug 2019

@ankasek drž diétu daj si kvapky, zaplať si dobré poistenie a dovolenku zvládneš 🙂

ankasek
autor
2. aug 2019

@maruski99 Dakujem

83lenka83
2. aug 2019

Mne cholagol nezabral, lepsia pre mna bola no-spa

sintra
2. aug 2019

Mozes. Ak uz mas odsledovane, co ti skodi, vyhybaj sa tomu a pre pripad si zober so sebou nieco pri pripadnom zachvate. Ja som presne na jednej dovolenke v Turecku silny zachvat prezila - pretoze som si neuvedomila, ze mak je spustac a zjedla som dost vela peciva s makom. Bol to horor, ale preslo to. Nejaky cas po navrate isiel zlcnik von.

riela
2. aug 2019

@83lenka83 dá sa kúpiť bez predpisu?

83lenka83
2. aug 2019

@riela ano

janka54321
3. aug 2019

Kľudne chod.. Mňa začal bolieť žlčník tak dva roky späť, kedy som dostala aj prvý záchvat a teraz vo februári som konečne išla na sono a žlčník plný kameňov, že už sa nemajú ani kde tvorit..teraz prvý júlový tyzden sme boli na dovolenke v chorvátsku, kde som sa vôbec neobmedzovala a na druhy deň domov po návrate som dostala taky zlcnikovy záchvat, že som myslela, že už to nedám a o dva dni zase to isté. Takže ma v septembri čaká operácia, kde doktor na chirurgii ma posielal už v auguste. Ale strach je veľký, ale idem. Takže chod kľudne na dovolenku, len si dávaj pozor, čo zješ. Ja som si pozor nedávala a takto sa to vypomstilo, na druhej strane dobre tak, aspoň som sa donútila ísť na operáciu. Zatiaľ mám zlcove cesty v poriadku, tak idem do toho s tým, že keď to dám teraz von, tak ma obidu komplikacie

janka54321
3. aug 2019

A daj si predpísať algifenove kvapky.. Tie uvoľnia kŕč pri zlcnikovych zachvatoch... Ja som teraz tak natom, že už pri prvotných bolestiach a zlom trávení dám 30 kvapiek algifenu a dva krát pankreolan. Ale už to do septembra vydrzim