Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

prettybaby
30. apr 2008

tak som volala dokine - od dnes beriem 2krat denne Duphaston po dobu 8 dni, ak pocas nich dostanem mrchu, tak prestat uzivat a po mrche dojst, pokial vska nezacnem pocas 8 dni krvacat, tak po skonceni tych osmich dni uzivania, cakat 14 dni ak dovtedy nedojde, tak prist potom, ak dojde, opat po mrche dojst.

Len teraz neviem, ci to ze zacnem krvacat je fajn alebo nie..l... no neva, vsak ist tam mam ist tak ci tak, tak potom sa opytam

ivk
30. apr 2008

prettybaby - este som sa nestratla s tym, ze by niektora zacala krvacat pocas uzivania duphastonu. Ma podobnu funkciu ako antikoncepcia, s tym rozdielom, ze nezabranuje pocatiu. Takze podla mna by si mala zacat krvacat az po dobrati, nanajvys by si mohla mat spinenie, ktore sa uvadza v pribalovom letaku ako neziaduce ucinky. Zalezi ale asi aj od dlzky uzivania, ja uzivam od 10. do 25 DC a potom po 2 dnoch pride MS.

jvo
3. máj 2008

ahojte kocky mate prosim niektora skusenost s tym ze ste zacali krvacat este pred dobratim Duphastonu, ja ho uzivam od 14-25 DC minuly mesiac to bolo v pohode MS som dostala na 29DC ale tento mesiac uz 19-21DC som troska spinila, 22-23 bolo v pohode a 25DC som zacala krvacat nie vela ale krvacam uz to nie je ani spinenie ako 19-21DC. Stalo sa to aj niektorej z vas? 😒 ☹

saska1
3. máj 2008

ahoj jvo..meriaš aj BT?LEbo ak si mala tento mesiac ovulku skôr, napr.12DC,tak je možné, že si 25DC začala krvácať...mne zatiaľ duphaston nepomohol na to špinenie, tak neviem..ale beriem aj norprolac a ovulku mi to upravilo, tak uvidím, ako dalej

mari.m
5. máj 2008

ahojte
mne dal lekar na rozmyslenie, ci si nasadim duphaston,alebo HAK
ja som si vybrala duphaston..budem musiet pre neho behnut k lekarovi..

len chcem vediet, ci ste zaznamenali zmeny nalad,

alebo aj zvysenie vahy??? 🙄

dik za odpovede 😉

saska1
5. máj 2008

sama za seba môžem povedať, že zmenu nálad áno...som protivnejšia ako tvrdí drahý...ale ja beriem okrem duphastonu aj norprolac, tak ťažko povedať , ktorý liek to má na svedomí... ☹
ale myslím, že ak plánuješ dieťatko, HAK by som neriešila 😉

vika34
5. máj 2008

ja za seba ,keď som brala Duphaston tak /aspoň mi nikto nehovoril/som žiadnu zmenu nálady nespozorovala,brala som to dosť dlho a keď som otehotnela tak do 12tt

effi
6. máj 2008

vika-to jakoze jsi brala D pak po stanovenych dnech brani vysadila a kdyz neprisla ms tak a zjistila jsi ze ji tehu tak jsi D zacala brat znovu?? Jakoze jde mi o to jak dlouha muze byt doba mezi dobranim D a znovubranim pro udrzeni tehu, tak aby to bylo ok. Teda doufam ze to nepisu moc slozite, proste si rikam, ze kdyz vysadim a nahodou budu tehu, tak nez to zjistim uplyne dost dnu, tak jestli tech nekolik dnu bez D nejak neovlivni udrzeni mimise..

effi
6. máj 2008

no a jinak rozhodopadne diky za pozitivni zkusenost 😉

bocianka
6. máj 2008

ahojte, som tu novacik, prave vcera mi doktor predpisal duphaston, tak zistujem info o nom 🙂 ja mam problem, ze mi po vysadeni HAK este v auguste minuleho roka blbne cyklus, resp. nie je uz piaty mesiac ziaden ☹ takze mi doktor zobrazil duphaston ako zazracny liek, ktory mi pomoze upravit cyklus a do troch mesiacov mozem byt aj tehotna. znie to tak jednoducho, tak som zvedava 🙂

ivk
6. máj 2008

ahojte, mari.m - ja beriem duphaston a zmeny nalad som nezaznamenala, ani sa mi nezvysila vaha. Skor mam pocit, ze som trochu schudla.
jvo - tak mne sa tento mesiac stalo to iste, dva dni pred dobratim duphastonu som zacala krvacat a nebolo to len slabe spinenie. Tiez netusim preco, predtym sa mi to nestalo.

effi
6. máj 2008

bocianka-me to dr rikal taky, predepsal mi D jen na dva cykly, protoze ma zkusenost, ze vetsina holek po 1-2 cyklu otěhotní 😉 taky jsem zvedava, pocitam, ze dnes mam ovulku, takze uz brzo zacnu brat ... vsem hodne stesti a brzke // 😵

jvo
6. máj 2008

ahoj ivk a mala si normalny menzes alebo si krvacala len chvilu a potom ked si mala dostat tak si zacala znova, lebo ja som ten posledny den uzivania duphastonu zacala krvacat ako by som dostala MS a trva to uz 4 den nie je sice asi taka silna ako inokedy ale mozno sa mi to len zda tak neviem ci zajtra skoncim alebo znova zacnem 😝 ale idem zajtra aj k lekarke tak sa jej popytam cim to moze byt a ked mi nieco mudre povie dam vediet....

ivk
6. máj 2008

jvo - vyzeralo to ako normalny menzes, som sa cudovala, ze to prislo pocas uzivanai duphastonu. Trvalo to 2 dni a potom, ked som prestala brat duphaston, tak sa to zmenilo na spinenie, co trvalo dalsie 2 dni a dnes sa mi spustila normalna MS. Daj vediet, co povedala lekarka 😉

vika34
6. máj 2008

effi,brala som od 15 dňa cyklu 10 dní a hneď ako mi ukázal test,čo bolo na 35 deň od PM som brala až do 17 týždňa/minule som písala ,že iba do 12tt,ale teraz som to vyčítala z menš.kalendára/preventívne,nemala som žiadne problémy ani krvácanie.Pri ďalšom tehotenstve som to brala tiež počas cyklu a potom som to začala brať až keď som začala hnedo špiniť a krvácať,ale bohužiaľ mi to nepomohlo a prišla som o to/4krát/.Prajem čoskoro babätko

dicinka1
6. máj 2008

vika..otešhotnela si vdaka duphastonu?

prettybaby
6. máj 2008

no kocky, ja zajtra doberam , brala som od 17 dna do 25, tak som zvedava co to urobi

vika34
6. máj 2008

dicinka ja som brala D na udržanie možného tehotenstva ako prevenciu pred potratom,lebo som pred tým potratila nie na otehotnenie.Ja o tom neviem ,že by sa to bralo aj na otehotnenie ,ale je to možné,ale ja som brala Clomhexal

ivk
7. máj 2008

dicinka - duphaston sa berie aj na pripravu pred otehotnenim, aby bola maternica pripravena na uhniezdenie vajicka.

snehulienka
7. máj 2008

no tak ja som zjedla uz 4 balenia. nasadene kvoli nepravidelnej MS. vzdy mi to prislo 27-28 den. predtym spinenie. teraz je 31 den a furt nic... 😕

ivk
7. máj 2008

snehulienka, mozno si tehotna 😉

effi
7. máj 2008

snehu-taky me napadlol to co ivk, zkus testik, mozna budes mit pozivitvni zpravu a povzbuzeni pro nas pro vsechny 😉

bocianka
7. máj 2008

snehulienka daj vediet jo? 🙂

jvo
8. máj 2008

ahoj ivk tak lekarka povedala ze take krvacanie pocas brania Duphastonu moze znamenat cystu ale to vylucila lebo mi roblila sono - teda dufam 😝 ale ze u mna to moze byt sposobene tym ze mi nestaci davka 2 tabletky denne koli tomu ze som vysoka......ale povedala ze to bol normalny menzes ze dalsi by som uz nemala dostat teda teraz urcite nie az o mesiac 😀

prettybaby
8. máj 2008

no baby, tak ja som vcera dobrala a uvidime co bude pokracovat, braal som prykrat tak neviem

snehulienka
8. máj 2008

baby, neviete ci uzivanie duphastonu nejako moze ovpyvnit vysledok tehotenskych testov? dik

lauritka
8. máj 2008

snehulienka nemoze... len pregnyl alebo podobne inekcie, ktore obsahuju hcg hormon.

prettybaby
9. máj 2008

ahojte kocky, mam este taku otazku, je fajn ked do 12 dni po dobrati duphastonu zacnem krvacat, alebo neIe? asi ano,co?

jvo
9. máj 2008

ahoj pretty vacsinou by si mala zacat do 3-4 dni, mne lekarka povedala ze ked nezacnem do 14 dni mam prist

prettybaby
9. máj 2008

dakujem jvo 🙂 aj mne ale do 12 tich, a ked teda do 12 tich dostanem, po ich skonceni (myslim kramov), mam prist
ty kolko uz duphaston beries?