Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

jaruskatt
21. jún 2017

Kočky, mne včera dr.predpísal Duphaston 1-0-1, lebo sa mi skrátil cyklus z cca 30DC na 18-19DC za posledné 2 mesiace - cyklus mi pravdepodobne rozhádzal Inofolic, kt.som brala ešte január a február :-/ 10 mesiacov sa snažíme o mimi, tak dúfam, že sa podarí... Od koľkého dňa cyklu sa užíva Duphaston? od 14.DC? A ešte mi nasadil Nosifol.

mentolka12
21. jún 2017

@natalyy15 ja mam nakazane gynekologom uzivat duphaston na 16den cyklu

mouse14
14. júl 2017

zeny ako uzivate Duphaston pri PCO??

mentolka12
14. júl 2017

@mouse14 1 rano, 1 vecer tabletka. Po dobu 10dni

jaruskatt
15. júl 2017

mne predpísal dr. iba 1 balenie Duphaston... keď sa nezadarí, zase si mám ísť predpísať?! Vám ako dávajú na recept?

mouse14
17. júl 2017

mate aj taku skusenost, ze vam duphastol sposobil to ze ovulacia prisla skor ako mala???

lu17
12. aug 2017

@jaruskatt Ahoj,presne toto ja teraz riesim.po 3 mesacnej kure s Inozitolom ( nie Inofolic,ale je to to iste ) sa mi skratil cyklus,plus slabsie krvacam...lekar tiez chce dat Duphaston,len idem na hormon profil.

jaruskatt
12. aug 2017

@lu17 ja som nakoniec ten Duphaston nebrala a po 2 mesiacoch je už cyklus ako predtým. Len musí ten Inozitol "vyprchať" z tela.

lu17
12. aug 2017

@jaruskatt Tak to dufam ze sa tiez upravi. Mne Duphaston pomohol na tehu pred 5 rokmi,brala som ho sice 2 mesiace ale malo to urcite ucinok ☺
Dakujem za odpoved a drzim palce ☺

lara1408
17. aug 2017

Ahojte idem na dovolenku a vychádzal mi cez ňu menzes doktor mi predpísal duphaston na oddialenie menštruácie len chcem sa opýtať nie som žiadna alkoholička len či si môžem do tohto lieku vypiť počas dovolenky. Ďakujem 🙂

selinaliana
17. aug 2017

@jaruskatt prosim ako mate brat duphaston? Ked chcete byt tehu?

martinazatkova
17. aug 2017

Ahojte baby .moja 16 rocna dcera brala 1/2 roka dufaston na upravu menstruacie.Sice chodili jej presne na 28 den ale teraz zistili jej zase zvysene pec.testy.😑sme jak v zacarocanom kruhu.Teraz neuziva dufaston a menzes neprisiel...Moze mat z dufastonu zvys.pecenove testy?lebo ine tabletky ani alkohol neuziva.Dokonca sportuje a zdravo sa stravuje.dakujem

lucka2405
17. aug 2017

@selinaliana najlepšie az po ovulacii ak teda vies kedy ju mas🙂

selinaliana
17. aug 2017

@lucka2405 vdaka

lucka2405
17. aug 2017

@selinaliana nie je zaco, ak nevies kedy je ms a potrebujes upravit cyklus tak 16DC alebo cakat na ovu merat bt a robit ovu testy🙂

jaruskatt
17. aug 2017

@selinaliana od 14.DC. vybrat cele balenie. Potom bud pride mrcha alebo nie. Ak ano,na 3.DC odbery na hormonalne hladiny

9lulu25
16. okt 2017

Ahojte žienky, máte niektorá skúsenosť s tým, že by sa z Duphastonu nejako priberalo, alebo chudlo? Prípadne iné účinky? Doktor mi to predpísal na úpravu cyklu predovšetkým, lebo mám vraj nedostatok progesteronu a nepravidelnú menštruáciu.. No priberať si už nemôžem dovoliť, váha mi už aj tak dosť išla hore pre hormonálnu nerovnováhu... 🙄☹ Vopred ďakujem za odpovede.. 🙂

misela103
22. okt 2017

Ahojte ja beriem duphaston dlhodobo a to kvoli tomu aby som mala pravidelne ms nakolko mam PCOS. V lete ked sme sli na dovolenku som si dala ms oddialit nakolko mala presne na dovolenku. Potom som si duphaston znova nenasadila nakolko som mala vea behaciek kvoli dr a xcela som byt bez hormonov. Napodiv sa ms objavila sama po vyse 40 dnoch. Tak som si odratala 15 dni a zacala som v pondelok duphaston uzivat ale obcas sa objavi spinenie dokonca krvacanie ale len na par hodin potom 2-3 dni pokoj a potom zas slabe spineniw. Nema stym niekto skusenost?

9lulu25
23. okt 2017

@misela103 Ahoj, ja Duphaston užívam prvý mesiac a zatiaľ nemám žiadne špinenie, ale čitala som, že je to úplne normálne a bežné... dokonca aj na letáčiku ti píšu ze špinenie sa môže vyskytnúť.. Ja mam skôr taký biely, priesvitný výtok odvtedy čo dufík beriem...

katus226
23. okt 2017

ahojte, pridam svoju skusenost. Duphaston je chemikalia, ktora sa tvari ako hormon progesteron. na rozdiel od neho ma zial kopu vedlajsich ucinkov. nukali mi ho "pre istotu" pri dalsom tehotenstve, pretoze som mala za sebou jeden ma. dakujem neprosim... predpisuju ho dnes ako na beziacom pase, samozrejme, chcem vidiet toho lekara, ktory ho predpise vlastnej zene/dcere! zabudnite... odmietla som s vedomim, nech sa stane co sa stat ma. ak sa plod nevyvija spravne, duphaston ho nezachrani.

ked som sa snazila prvy raz otehotniet, podla priznakov pms som mala prinizky progesteron, privysoky estrogen. na upravu hormonalnych hladin som nasla prirodne kapsule z korena wild yam. cca tri mesiace na to som otehotnela. netusim do akej miery to bolo zasluhou wild yamu, mozno to bola cisto nahoda. ale aspon sa mi upravil cyklus a nemala som taky pms. po otehotneni som ho prestala uzivat, pretoze zasahovat do hormonov pocas tehotenstva je hazard. iba par razy som pouzila namiesto kapsul prirodny progesteronovy krem (cize prirodny, nie synteticky ako duphaston). aj to az vtedy, ked som mala akoby menstruacne bolesti. zial, vtedy sme o dietatko prisli, vraj geneticky sa nevyvijalo dobre. tie bolesti sa objavili po tom, co sa babätko prestalo vyvijat, takze by v tom stadiu nepomohlo nic.

kto mate teda zle skusenosti s duphastonom, skuste si pozriet na nete recenzie na "wild yam" a progesteronovy krem (ja som mala od firmy Now, uz sa da kupit aj na Slovensku). lekari, ktorych som sa nan pytala, neboli v zasade proti tomu kremu, iba si neboli isti mnozstvom ucinnej latky v jednotlivych davkach. vyrobca (firma Now) vsak musi zo zakona dodrziavat odchylku max. 5% plus minus, takze sa to da normalne vyratat podla info na obale.

misela103
25. okt 2017

@9lulu25 no ja duphaston beriem uz niekolko rokov nakolko mam pcos a len dufik mi zabezpeci pravidelny menzes nakolko o antikoncepcii pocut ani nexcem a snazime sa o babatko uz 2 a pol roka chodime do centra asistovanej reprodukcie..mvo babo sa snazime 5 rokov a stale nic... O 3 tyzdne mame uz termin do brna... A to spinenie nakoniec bolo prechladnutie slaby zapal... Uz je to ok

mailinka4
3. nov 2017

Ahojte, zmenila sa Vám po Duphastone menštruácia? Ja ho beriem prvý cyklus od 16.-25 DC a dnes, 33DC som mala v noci bolesti ako na MS a ráno som síce mala trošku krvi, ale bolo to niečo úplne iné ako zvyčajne. Aj teraz mám na vložke len trošku hnedého a vôbec nič, keď som sa utrela, ani vo WC. Preto sa chcem opýtať, či mám mať nádej,že som jedna z tých, ktoré majú takéto špinenie v čase menštruácie a môžu byť tehotné alebo je to len proste Duphastonom?

reyka
3. nov 2017

Ahojte, som tu nová...pred pár mesiacmi mi povedal gynekológ, že ako 23 ročnej mi zlyhávajú vaječníky, vyzerá to na skorý prechod a do 6 mes. by som mala otehotnieť - teraz alebo už nikdy. Po Agolutine mi došla menstruacia raz po 2 dňoch, potom znova 60 dni nič ako predtým, po ďalšom Agolutine až po 11 dňoch. Predpísal mi DUPHASTON od 14. dňa 10 dni 2x1. S partnerom sa snažíme o bábätko už 2. mesiac, prvý mesiac nič, tento neviem.
Ja by som sa chcela spýtať, či je normálne mat nenormálne bolesti v podbrušku a pichanie vo vaječníku asi od 4. dňa brania duphastonu? Začínajú ma bolieť aj prsia a cítim sa dosť blbo, ani neviem ako 😵 ale musím podotknúť, že 20teho som môjmu povedala, že teraz sa to podarilo a otehotnela som 😀 spravila som si aj test, negatívny zatiaľ, len na okraji testu bol ružový fľak na mieste kde by mala byt čiarka. No moja otázka je hlavne ohľadom tej bolesti, už neviem čo mám robiť 😢

terez01
3. nov 2017

@mouse14 duphaston ovulácii potlacuje,preto sa berie až po ovulácii.nahradzuje luteín.hormon
Ja som ho brala od 16 dňa 10tbl a do 2dni prišiel menzes.ak zistíš,že si tehotná,tak sa užíva do 13tt tehotenstva

terez01
3. nov 2017

@mailinka4 môžeš byť tehotná,skús si spraviť test

bevab
27. nov 2017

Ahojte, idem si k vam skusenejsim po radu 🙂. Snazime sa o babatko. Minuly mesiac som brala Duphaston, ale vyzera byt ze nebula ovulacia aj ked doteraz podla bazalky vzdy bola. Dnes som 3 dpo a vzala som si prvu tabletku len neviem ci to nebolo nahodou skoro kedze rovnako som tak spravila minuly cyklus. Ospravedlnujem sa za otazku: Vie ta jedna tabletku popripade zablokovat ovulaciu ak nahodou este nebola ? Podla bolesti som dens urcite treti den od ovulacie len testy ukazuju uz 4 dni pozitivitu :(. dakujem za kazdu radu.😘

mar_tina14
27. nov 2017

Ahojte baby...chcela by som sa s vami poradit. Tento mesiac som pri uzivani duphastonu zacala spinit priblizne od polovice balenie az do jeho dobratia (cca 7 dni), este nikdy predtym sa mi to nestalo. Neviem, ci to mam brat ako skorsiu menstruaciu alebo...dalej ma nezvycajne velmi bolia prsia a svrbia bradavky - duphaston som brala aj preto aby ma tak strasne nebolievali (mala som s tym problemy od ovulky az do ms). Stale ale citim aj take jemne pobolievanie v brusku a hlavne v oblasti vajecnikov. Co to moze byt? Mali ste niektora podobnu skusenost? Dufik beriem dlhsie a zatial bolo vzdy vsetko ok bez bolesti a v spravnom
Case 🤔...za kazdu radu a skusenost dakujem😎😊.

terez01
28. nov 2017

@bevab ovulácia by mala nastať do 24hodin od 1.pozitivneho testu,tj.ked sú čiarky rovnako silné,alebo je testovacia silnejšia ako referencna. Pozitívny test môže pretrvávať aj niekoľko dní po ovulácii..môže však byť aj možnosť, že ovulacia prebehla 2x.. myslím,že si nič nepokazila 😉

simkamatko
28. nov 2017

@mentolka12 aj ja tak uživam 16den cyklu berem ho velmi kratko

bevab
28. nov 2017

@terez01 dakujem za podporu 🙂 Zdviha duphaston bazalku ? U mna uz 3 dni stale 36,8 :(. je Pravda, ze som si vcera dala len 1 tabletku a nie 2 ako by som mala. Dakujem este raz.