E-recepty - polovičný výdaj 1 z 2 vakcín v lekárni

missviolet
30. jan 2024

Ahojte,

neviem, ci som si to neskomplikovala poriadne - mam erecept na 2 vakciny, ktore su pomerne tazko zohnatelne momentalne na Slovensku, tak obvolavam lekarne.
V jednej mali aspon tu jednu, oznamili mi to po nadiktovani rodneho cisla (a vyznelo to, ze ju rezervovali - neviem, nakolko zavazne to je, ked uz maju rodne cislo, ci sa uz recept neda uplatnit v inej lekarni...). Problem je, ze mi tak nejak vagne hovorili, ze nevedia zarucit, ze zozenu aj druhu vakcinu, ktora je potrebna na ucinnost - ja som asi mala odovzdat obvodnej do chladnicky tu druhu a prisla by som tam na hotove o tie 4 tyzdne. Otazka je - mozem rovnaky erecept pouzit v inej lekarni, kde by som zohnala ten druhy kus? lenze erecept mi nebude platit tie 4 tyzdne, doma v chladnicke ju mam mat max 1 den.... cize jedine ze by som zajtra vyzdvihla v tejto jednej lekarni tu jednu a zohnala v nejakej inej druhu - da sa to, ked uz ten erecpt prebrala tato prva lekaren s tym ale ze mi nevedia vydat ten druhy kus?

Pripadne ak najdem inu lekaren kde maju na sklade 2ks - je uz tento erecept neplatny - prebraty tou jednou lekarnou co telefonicky pozrela recept a ,, rezervovali" jednu vakcinu co realne maju na sklade? Alebo to by nastalo az ked som tam osobne?

Dakujem za skusenosti, fakt netusim, ako toto funguje

katariiinkaa
30. jan 2024

Ahoj, takto manželovi naposledy dali zenaro 🙂 Mal predpísané 2ks, ale v lekárni mali len 1. To mu dali a povedali že na recepte nechávajú ešte to druhé balenie, že si má skúsiť zbehnúť do inej lekárne. Takže myslím že je možné aby si si druhú prebrala inde.

lucka_ke
30. jan 2024

neboj sa, tá nevydaná ostane na erecepte a môžeš si ju vyzdvihnúť inde

missviolet
autor
30. jan 2024

@katariiinkaa dakujem pekne za info, potesila si ma 🙂

missviolet
autor
30. jan 2024

@lucka_ke velka vdaka za info

e1i
30. jan 2024

@lucka_ke nie je pravda. Ak je e recept zanlokovany v jednej lekarni neda sa vyzdvihnut v inej. Rovnako ak maju 1 ks a pisane su 2,neda sa urobit vypis z e-receptu. Vydaju 1 a 1 prepadne. Muz je farmaceut ale riesila som nedavno aj s maminym liekom aj dcerinou vakcinou.
@missviolet

e1i
30. jan 2024

@katariiinkaa nie je to mozne. Mame som tak vyberala betahistin mala 3 ks,a v lekarni 2. Bud vyberiem 2 a treti prepadne alebo zozeniem kde maju 3ks a vyberiem tam. Z e-rp sa neda urobit vypis.

katariiinkaa
30. jan 2024

@e1i z e-receptu to takto mal 🙂 stačilo im nadiktovať rodné číslo. Sami oni nám povedali že jedno balenie mu tam nechávajú nech si to zoženie inde. Takže áno, dalo sa to určite keď nám to spravili 🙂 Bolo to cca mesiac dozadu.

e1i
30. jan 2024

@katariiinkaa mozno mal opakovany rp. Ale z jednorazoveho to nejde.

missviolet
autor
30. jan 2024

@e1i a teda myslis ze v tej jednej kde maju len jeden kus to telefonicky uz nejako zavazne vyblokovali ten erecept? mali moje rodne cislo. alebo mam este sancu ist do lekarne kde maju oba potrebne kusy?

e1i
30. jan 2024

@missviolet treba im zavolat nech uvolnia recept a vyberies tam kde maju 2ks