Znovu predpísaný e-recept

15. feb 2023

Ahojte, pred vyše 3 mesiacmi mi gynekolog konecne na rok dal predpis tak som teraz uzivala 3 mesacne balenie a dnes 16.2 mi v lekarni povedali ze si mam ist pre dalsie balenie. Mám menší strach lebo v aplikacii mi recept neukazuje a dnes si uz musim dat prvu tabletku..vela krat sa mi stalo ze mi to v lekarni vymyzali a potom po mesiaci mi najprv nechceli vydať, že tam nič nemám…už mi je blbé volať kazdy mesiac gynekologovi..neviete asi, kedy sa zobrazuje znivu erecept ? Ďakujem

sofiafranko
16. feb 2023

E recept sa Vám opätovne zobrazi len v pripade, že ho lekár predpisal ako tzv.opakovací e recept. Zaleží od lekára akú periódu opakovania tam uviedol. Čiže ak napr. 90 dní, tak sa zobrazí presne o 90 dní od dátumu výdaja. Lekáreň by ale aj tak videla v správach od poisťovne pri Vašom r.č., že napr. zajtra Vám naskočí opakovací predpis.

mell27
16. feb 2023

Recept si nemala, lebo lekár ti predpísal 1 balenie na 3 mesiace (opakovane) a ak si vyberieš iba 1 bliester - na 1 mesiac, tie dve balenia ti chýbajú. Výpis z opakovaného receptu sa urobiť nedá.

autor
16. feb 2023

@mell27 vybrala aom si 3 v lekarni povedala 16.2 pre dalsie..do teraz mi neukazuje balenie

autor
16. feb 2023

@mell27 este mi povedal ze do cca konca leta buduceho roka to bude platit

autor
16. feb 2023

@mell27 este mi to aj vysvetlovala lekarnička že ked si vyberiem len jeden tak sa mi ten recept vymaze tak ci chcem opat volat na gyndu alebo si vybrat 3

mell27
16. feb 2023

Tak sa opýtaj v lekárni či ho tam máš...