Ekzém v uchu

pillipilli
26. okt 2016

Ahojte poprosim radu . Uz dlhodobo mam eksem v uchu , vraj zo samponu . Doktorka mi dava vzdy len jednu madt ktora mi nikdy nezabrala. Vraj na to neni nic druhe... Nechce sa mi verit , ze v dnesnej dobe je len jedna mast.
Co pouzivate vy? Objavili ste nieco cim tento problem pominul? Dakujem

pribinak
26. okt 2016

Preco nenavštívis inu doktorku?

zdraviezprirody111
26. okt 2016

Ahoj,
je veľa krémov, ktoré ti môžu pomôcť na ekzém. Len každému zberá niečo iné. Okrem toho telo treba prečistiť aj z vnútra. Ak chceš, poradím ti, napíš mi správu. 🙂

fg1984
27. okt 2016

@pillipilli skús pityol, mne zabral vždy.

babulina
27. okt 2016

mne pomohli burrow roztok a potom natierat biodermou touto https://www.pilulka24.sk/bioderma-sensibio-ds-u...

ale u mna to bola sebeoricka dermatitida, potom som mala obdobie ze sa mi do toho ekzemu primiesal zlaty stafylokok a to uz trebalo antibioticku mast (Fucidin H), ak ti to neprechadza nechaj si urobit aj rozbor ci tam nemas aj nejaku pliagu

lucikedolls
27. okt 2016

@babulina a ten roztok pomohol?? ja to mam uz dost dlho a tiež je to seborea. a použivala som aj Fucidin, a davam nato Protopic. ale zmizne mi to len dočasu a znova sa to objaví.

babulina
27. okt 2016

@babulina cyklicky sa opakuje ale stale si myslim ze je to skor moja nedisciplinovanost pri stravovani a stava sa to pri vacsich stresovych situaciach, ak to vsak podchytim hned tak velmi rychlo mizne a nezhorsuje sa

babulina
27. okt 2016

@lucikedolls odpoved mas vyssie, som ju mylne presmerovala na seba

lucikedolls
27. okt 2016

@babulina aha, škoda že sa toho nedá zbaviť navždy

zdraviezprirody111
28. okt 2016

Skusila si aloe stavu? Precistuje organizmus z vnutra. Mojmu synovi pomohla, ked bol maly. Okrem toho v tom case sa kupal, sprchoval len cistou vodou a aj vlasky som mu umyvala len cistou vodou. A potom som ho jemne nakremovala - ale to, ktory krem bude pre teba najlepsi treba otestovat. A nevratilo sa mu to uz.

marianeta
28. okt 2016

@babulina
@pillipilli ženy aj vás to svrbí? Ja už roky trpím..usna že to je exem..raz sa mi zapálil aj vonkajší zvukovodu z toho ako som sa v spánku doskriabala.. normálne mi mokva hlavne ľavé ucho keď sa doskrabem že ho mám potom celé zasusene..no hrôza.. mala som masť elocom no prestala zaberať tak mi dala belogent no ani ten už akosi neúčinkuje.. ja už normálne rozmýšľam že si pôjdem dať spraviť ster či to nieje pliesen alebo čo..

babulina
2. nov 2016

@marianeta ano aj ja mam mokvavu verziu ekzemu, preto ten burrow roztok je antibakterialny a vysusuje mokvave miesta, tiez som na nervy z toho vtedy

marianeta
2. nov 2016

@babulina veru na nervy to je..uz som aj vyplach musela podstupit,co som sa tolko vrtala tycinkami v usiach az som si zatlacila maz..ale teda pre mna to bolo prijemne 😀 .. len nechapem ako sa to stalo..prislo to z nicoho nic..v zivote som taketo veci nemala nikde ziadny ekzem...a tie kvapky dostanem v lekarni ? to su tie klasicke alkoholove? ak ano tak to mam odskusane a ziadna zmena...

saska00
19. jan 2022

Ahojte, vidím že konverzácia roky stará ,ale práve riešim tento isté pobém s ľ. uchom. Robí sa mi to už roky , bolo obdobie ked som to aj 2 roky nemala,ale zas tento rok som to mala už asi 4-5 krát. Najskor ma to začne svrbiet ,bolieť okolo a potom sa mi na usnom laloku zapáli a mokvá. Ked to podychtim v začiatku svrbenia ,nevytvorí sa mi tam nič. Máte to tiež tak ?

marianeta
19. jan 2022

@saska00 ja s tým stále bojujem.. už to nieje len o vonkajšom zvukovode, ale mám to aj v tých zahyboch hore . Keď sa tam poskriabem, neskutočne to mokva..Doslova mi to tečie a keď to zaschne, vyzerá to hrozne, až sa hanbím ísť von 😀.. Ja už som presvedčená ,že toto ekzém nebude ,ale skôr dala kvasinky či pleseň..Chystám sa na kožné( len neviem kedy ešte) a budem trvať na steroch.. Keď svrbí moc dám si Belogent na to..

saska00
19. jan 2022

@marianeta a ako vám to prebieha , začína ? Najskôr sa vám niečo vyhodí ? Alebo len svrbí ? aj vás boli okolo ucha ?

marianeta
19. jan 2022

@saska00 len začne svrbiet. Keď sa riadne poskriabem tak to skôr stipe, ale niekedy aj trochu opuchne a na dotyk mierne bolí.. Aj by som vám fotku dala ale je to fakt hnusné 😁.. Keď si to natriem tým Belogentom tak sa mi po pár dňoch tá koža zlupne a mám na týždeň dva pokoj, a potom zas.. Ten zvukovod keď si doskrabem tak tam som už aj zápal mala a musela som ísť k dr.

saska00
19. jan 2022

@marianeta a bolesť v okoli nie? Pošlite fotku ak máte do správy 🙏🏻 Som zvedavá , lebo ja to mávam už pár rokov a nikto mi nepotvrdil či to je. Ja sa bojím či nie herpes 😏

stanulienkat
19. jan 2022

@marianeta to budes mat kvasinky