Endodontické ošetrenie - dĺžka zákroku

21. feb 2023

Baby chcem sa spýtať ak vám robili osetrenie korenovych kanalikov ako dlho trval zákrok? Ja som objednaná o pár dní a povedali mi ze to bude trvať tak cca 1,5-2 h co mi príde strašne dlho a úprimne si neviem predstaviť byť tak dlho s otvorenymi ústami.

0silvia0
21. feb 2023

Ja som to absolvovala s jednym zubom prvy krat 2 hodiny cisteho casu, druhy krat cca 1,5 hodiny.

belllinka
21. feb 2023

Zalezi od poctu kanalikov, ktore budu robit. 2 hodiny je bezny cas, budes musiet vydrzat

gemerka17
21. feb 2023

Ono to aj záleží, ci zubár bude nie len čistiť korenove kanaliky ale rovno aj plniť a zatvárať zub. Sú dva pristupy. Bud všetko v jednom (ta dĺžka je 2-3 hodiny) alebo to sedenie rozdelí. Ps: dúfam, že sa nechystaš urobiť somarinu a dávaš robiť ošetrenie pod mikroskopom

autor
21. feb 2023

@gemerka17 bez mikroskopu u môjho zubara ten používa lupy

gemerka17
21. feb 2023

Tak nerob somarinu a daj si to urobiť poriadne. Lupy sú smiešne. Zbytočne vyhodíš peniaze za šmejtné ošetrenie u neodborníka. Takto sa to nerobí. Len ti zničí zub a ty prídeš o peniaze. Čo týždeň sa tu niekto na to sťažuje, prečo ho bojí mŕtvy zub. Nebuď blbá a okamžite zmeň zubára za serióznejšieho. Tento z teba len vytiahne peniaze a ublíži ti. O to viac ak sa jedná o zadné zuby, nebodaj ešte horné.

lusyyy36
Autor odpoveď zmazal
Zobraz