• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Enterococcus. Zistili ho niektorej?

20. novembra 2016 
Dianka08 Zelinka-v
Dievčatá, Dianka 08 má pravdu, robí síce v labáku, nie je lekár, ale má pravdu. Zelink-v, v pošbe je jediná bežná flóra lactobacil..nič iné.... e-coli a entorokoy sa tam dostanú tak z konečníka, ako aj z traktu GIT.... takže samozrejme sa umývame a poriadne /čo niekedy tiež nie je dobré...preháňať/, ale sa to tam dostane..napr. aj pri styku, ak muž po anále sa poriadne neumyje...a podobne..niekedy proste tá malá mrcha prelezie aj sama.... V každom prípade, ak to robí problém a je premnožená, treba to preliečiť, pretože po zápaloch môžu vzniknúť komplikácie...
26. aug 2009 o 11:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, viete mi niekto poradit, mm ma enterococcusa sp v ejakulate a dostal od dokiho antibiotika :stuck_out_tongue_closed_eyes: a mna by zaujimalo, ci mozeme mat pohlavny styk bez rizika, ze sa mi ta bakteria dostane do posvy?
27. aug 2009 o 17:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj wodanka, neviem ci neodpovedam neskoro...to riziko tam je, ak nepouzivate kondom, tak si bakterie pri styku vymienate...to je aj pricina castych a opakovanych zapalov u zien, ze maju problem - infekciu a maju nechraneny pohlavny styk pri ktorom sa infekcia prenesie na partnera...ten nemusi mat klinicke priznaky...a ked sa zena vylieci a maju opat styk, tak tie bakterie zase prenesie parner na nu...je to skratka zacarovany kruh...
14. okt 2009 o 15:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte-je nejaky rozdiel v mydlach dettol?myslim tekute a tuhe-cenovo su dost ,, :slight_smile: odlisne,,
22. jan 2010 o 20:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,
čítala som túto diskusiu ohľadne enterokokov v pošve od začiatku do konca. Bohužiaľ mi tiež identifikovali z kultivácie enterokoka a zaujíma ma ako dlho to budem liečiť. Minulý rok som sa liečila na chlamýdie a plesne (nejaká Candida), preliečovali aj partnera a teraz zas toto. Nikdy pred tým som takéto problémy nemala a to mám 40 r. V poslednom roku nepoznám chrípky, ani angíny, na oplátku však pribúdajú tieto infekcie. Ktorá máte skúsenosť s liečbou tejto baktérie, prosím dajte info.
31. mar 2010 o 21:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,
min. tyzden som bola na vytere z posvy. Momentalne som v 35 tyzdni tehotenstva a vo vysledkoch bolo zistene premnozenie bakterii enterococcus faecalis.
Tyzden pred vyterom som brala antibiotika kvoli zvysenym leukocitom v krvi.
Lekarka mi predpisala vag. tablety Macmiror 500.
Chcela by som sa poradit ci dane tablety nepredstavuju nejake riziko pre babatko v 35 tt, pripadne mohlo byt babatko nejako ohrozene touto bakteriou?
23. máj 2012 o 10:07  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenemmka toto treba preliecit este pred porodom aby dieta nebolo infikovane ked pojde porodnymi cestami. kup si aj Probio fix 60 tab. stoji 16e. pomoze ti
23. máj 2012 o 10:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
25. aug 2012 o 22:07  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak teraz neviem, liecit to ATB ci nie?mne teraz zistili enterokoka aj streptokoka z kultivacie, nemam vobec ziadne problemy, ani palenie ani svrbenie a zajtra si mam vraj prist pre lieky...
26. aug 2013 o 13:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, viete mi poradiť prosím vás - či po liečbe e-coli a toho koka či treba s tým ísť aj na kontrolu či to už prešlo alebo nie? ja som v tom v mojom bežnom strese z dr. zabudla opýtať :unamused:
19. dec 2013 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte. AJ mne to zistil enterokoka. už od augusta to riesime, 2 atb, mastičky a stále nic. Podarilo sa vam to vyliečit? Dakujem za odpoveď.
4. nov 2014 o 20:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj martinaon, reagujem na tvoj prispevok, aj mne zistili zo sterov enterokoka, doktor mi predpisal fluomizin, tebe sa podarilo vyliecit?
30. jan 2015 o 12:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martinaon
@kikuska83_ ahojte, chcem sa spýtať čo vám pomohlo na toho hnusného enterococca? ja s tym bojujem mesiac a pol, jedny antibiotiká naslepo, potom macmiror, a teraz Amoksiklav, ale stav sa mi nezlepšuje.... :frowning2: :frowning2:
26. mar 2015 o 19:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@snehulienka99 ahoooj....enterococus z posvy??
26. mar 2015 o 19:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@trgypadl nie, zistili mi ho v moči..
26. mar 2015 o 19:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@snehulienka99 moc Ti brali na kultivaciu aj po prelieceni?treba vela pit 2l minimalne,aspon 2 salky urolog.caju,brusnice al.brusnicovy koncentrat.utierat sa z predu do zadu
26. mar 2015 o 19:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@snehulienka99 ak sa zapaly opakuju este je volba urovaxom.stale mas aj tazkosti?
26. mar 2015 o 19:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@trgypadl nie pretože sa mi to nezlepšilo.. to všetko beriem, dodržujem... čítala som veľa článkov, že to je odolné voči antibiotikám a pod...fakt kto si tým neprešiel, tak asi ani netuší, že sa to tam drží ako kliešť...
26. mar 2015 o 19:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@snehulienka99 talze tazkosti nemas???len bol nalez znovu pozitivny?
26. mar 2015 o 19:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@trgypadl v prvej správe som písala, že sa mi stav nezlepšuje.. :unamused: . Mám stále také isté ťažkosti ako na začiatku
26. mar 2015 o 19:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@trgypadl Urovaxom beriem taktiež
26. mar 2015 o 19:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@snehulienka99 a po gynekologickej stranke si v poho?
26. mar 2015 o 19:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@trgypadl bola som na steroch na gynde, všetko mam komplet negatívne. Ale sem tam pociťujem taký diskomfort aj v tej oblasti...len to s tým je už prepojené..
26. mar 2015 o 19:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@snehulienka99 brali stery aj na sex.prenosne ochorenia?
26. mar 2015 o 19:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@trgypadl hej, všetko
26. mar 2015 o 19:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@snehulienka99 a tie atb si brala v akom casomvom intervale??kolko trvaju uz tie problemy?
26. mar 2015 o 19:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenemmka ja som tiez mala enterokoka pocas tehu, a tiez mi nasadil doktor macmiror do posvy. V pohode sa to preliecilo, vsetko ok. Babatko chrani predsa zatka na krcku plus placenta. Neboj, ine veci su nebezpecne. Ten enterokok faet. sa vraj dostane z konecnika do posvy nedopatrenim.
26. mar 2015 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@horseshoe len ja to mám v močových cestách
26. mar 2015 o 19:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@trgypadl mesiac a pol to trvá... brala som to za sebou, este beriem stále Amoksiklav, ale po prvých 4 tabletkách sa mi stav ešte zhoršil...
26. mar 2015 o 19:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok