Extrémne padanie vlasov rok po pôrode

14. máj 2022

Ahojte,
som rok aj mesiac po pôrode a mna stále už od júla minulého roka trápi extrémne padanie vlasov. Prišla som už o trištvrtinu vlasov. Síce mi rastú aj nové, ale vlasy sú proste všade a ja som z toho zúfalá.
Liečim sa aj na štítnu žľazu už pár rokov, liečbu mám nastavenú dobre, lekár mi teraz aj zvyšoval dávku. Kedy to padanie prestane? Alebo čo mi naozaj pomôže pri tomto probléme? Už som rozmýšľala aj nad tým že sa ostriham úplne nakrátko, doma len vysavam a čistim odtok 😟😟😟

zdenka11081983
14. máj 2022

Mas u seba výsledky stitnej? Konkrétne výšku TSH?

autor
14. máj 2022

@zdenka11081983 teraz som mala TSH 9,54 - to mi lekár upravil dávku. Normálne mávam okolo 2

joesvk
14. máj 2022

Upraví sa to, ale skús pobrať aj nejaké "vlasové hnojivo".

zdenka11081983
14. máj 2022

Tak sa nečuduj, ze vlasy idu prúdom. Pre mňa aj 2 je veľa. Do 1 je ideál. Akú davku berieš? A mas hypo, alebo si po operacii?

autor
14. máj 2022

@zdenka11081983 ja som sa na to pýtala aj doktora a on povedal že je to v pohode.. a ze vlasy mi z toho padať nemôžu ze je liečba nastavená dobre. Ja som to s ním už riešila.. aj v tehotenstve som mala tak 1,9 🤔 on mi aj príde taký divný trocha… tak ja už neviem..
Mám hypo a beriem euthyrox 125

zdenka11081983
14. máj 2022

Mne pri tsh 10 padali vlasy, mala som az mastné chrasty v hlave. Moj Dr mi však lieky nechcel zvýšiť. Zvýšila som sama, hodnoty sa upravili, vlasy do 2 týždňov padať prestali úplne, pleť sa vyčistila, chrasty zmizli. Od doktora som odisla. Chodím do Lubochne, moja doktorka o tom vie. Schválila postup. U mňa však vysoké TSH je nebezpečné nakoľko mám Graves basedovu chorobu. Mam po op štítnej žľazy. Mam to od 11 rokov. Cize viem co pisem, mam o tom naštudovane veľa. A vlasy ti padajú z toho vysokého TSH. Neviem aké máš hodnoty FT4 a FT 3.no predpokladám, ze tiež zle. A predtym si mala 112 euthyrox?

nevenka
14. máj 2022

@zdenka11081983 ale aj opacna funkcia, ked mas TSH 0,000, aj to je zle. Mne zas padali zo zvysenej funkcie, 2/3 vlasov prec. A len teraz, rok a pol po porode sa mi konecne TSH dostalo na 1,8. Lenze dolezite je tak aj to, kolko ma fT4 a fT3, pri hypotyreoze ani to fT3 nekontroluju niektori doktori dokonca ani fT4,co je uplne zle ☹.

nevenka
14. máj 2022

@zdenka11081983 tak ako citam, poznas to. Jedno aj druhe je na houby, aj zvysena, aj znizena funkcia. Ja som dokonca v 3 tehotenstve brala na podporu Euthyrox, lebo mam aj Hashimota, no po porode ma doktor nekontroloval, len kazal po 2 mesiacoch vysadit a asi to bolo neskoro. Znkva sa mi zvysili TSI protilatky a do tyzdna priznaky hyper. Vyhodil ma z ambulancie, ze to sa za tyzden nemoze statisla som sukromne na odbery a ejha ho mohlo sa to stat, znova atak Gravesa. Konecne po 1,5 roku sa mi to skludnilo a vytesujem sa, ale dokedy zas...uz padlo slovo operacia, ale zatial sa nechystam, kym to nemam uplne zle. Nateraz je to kludne.

nevenka
14. máj 2022

@autorka, pocuvaj
@zdenka11081983 zdenku, doktori su vacsinou lemry a nic nepripisuju stitnej, to nepriberatr z toho, to nechudnete z toho, to nemate tie pulzy z toho, ani vysoky tlak, ideme skontrolovat nadoblicky? Naco, netreba...kokos. Ako sa mi po druhom porode spustila Graves Basedowa choroba, tak som uplne iny clovek, fyzicky, aj psychicky. K tomu aj Hashimoto a som raz hyper a raz hypo. Ale hlavne, ze "to nie je od stitnej" a clovek beru za blazna pomaly, poslali ma uz aj na psychiatriu, ze si mam dat predpisat antidepresiva 😔

zdenka11081983
14. máj 2022

@nevenka ja za seba operácia stitnej zlazy bola mojim vykúpenim.. Bala som sa, že mi vytlačí oči von. Kamoška ma Grawesa, jedno oko ma vypulene. Moc vypulene. A to preto, ze tento p. doktor, ju po operácii nechal s TSH cez 13.. Stitna jej narastla znova. Musela na rádiojod a to je pre oči zle. Oko jej vytlačil a späť to nejde. Cize ja sa snažím TSH kontrolovať raz za pol roka. Samozrejme aj FT4, FT 3. A protilátky. Je to doživotná choroba. Akurát ma obdobia, kedy drieme, je ticho. A som presvedčena, ze to je choroba zo stresu.. A s vypadavanie vlasov som si užila, preplakala noci, chodila po vyšetreniach, pozerala parochne...

nevenka
14. máj 2022

@zdenka11081983 dakujem za zdielanie. Napisem Ti, ked budem mat chvilku casu, sukromnu spravu, su veci, co nechcem verejne pisat 🙂

autor
14. máj 2022

@zdenka11081983 inak presne toto mám aj ja. Mastné chrasty. Ešte aj ekzém sa mi spravil (viem že som ho mala aj pred tým ako sme prišli na to že kam hypo funkciu). FT4 som mala naposledy 11,94 - vôbec neviem čo to znamená. A schválne som pozerala aj staré papiere od lekára z pred 5 rokov a FT3 tam ani nie je.🤔 nuž je zo zaujímavé…
Pred tým som brala Euthyrox 100 (v tehotenstve som brala 150, po pôrode som mala naďalej brat 100 no mesiac dozadu mi to zvýšil na tých 125).
Inak ja mám tiež pocit že je zo stresu..už som aj počula že to je civilizačná choroba

zdenka11081983
14. máj 2022

Neviem presne hodnoty FT4. Kuknem ak nájdem výsledky z Lubochne. Ale myslím ze to je malo co mas. Skratka TSH mas veľmi vysoké. Preto ti padajú vlasy. Ak ti zvýšil davku počkaj 3 týždne a ak TSH zijde vlasy padať prestanú. A daj si selén. Kazdy den.