Farebné kontaktné šošovky

11. mar 2024

Baby tie farebne kontaktné šošovky , akú máte skúsenost prosím Vás,?
Mam okuliare -0,5 už dlhšie chcem sosovky ale chcela by som skúsiť aj farebne. Len ma zaujíma ze podla čoho vyberáte veľkosť a napr pri tých farebnych aby napr modrá vyzerala prirodzene nie zas ze každý zo mňa odpadne 😂 mam oči zeleno hnede ... viac zelene...
Myslíte že je to blud ? Alebo skúsiť?
Ďakujem

lakebabe
11. mar 2024

Ja mam zelene oči kúpila som si raz modré dioptrické vyzeralo to strašne. Ale to je tak päť šesť rokov, možno teraz to už vyzerá normálne. Presvital mi ten stred v zelenej farbe v strede oka a keď som prudšie zmurkla alebo pozrela do strany nevidela som cez to 😄 bolo to ako zastrete modré videnie😄 neviem to opísať kolegovia mi hovorili, že to vyzerá strašne neprirodzene každý sa ma pýtal co mam s očami , tak leteli po jednom dni do kosa možno teraz už sú lepšie značky ale za mňa už veru nie

ariannazara
11. mar 2024

Ja som skúsila hnedé, ale blbo som cez nich videla boli divne 😂

tibor79
11. mar 2024

Pri šošovkách su dôležité parametre zakrivenia teda BC a priemer v milimetroch DIA. To sa líši, preto je dobré to mať vopred vyšetrené (zmerané) aj u bezfarebných. Pri farebných je to podľa mňa ešte dôležitejšie.

lakebabe
11. mar 2024

@tibor79 šošovky mam napríklad zamerané nosím ich cely život ale keď som kúpila farebné presne s tými istými parametrami ani tak som cez ne dobre nevidela. Problém je ze tým ze nie sú číre sa ten pohľad zastre niekedy

ariannazara
11. mar 2024

@lakebabe presne toto som mala aj ja normálne som videla tak divne rozmazane po stranách 😂

lakebabe
11. mar 2024

@ariannazara lebo ty keď sa divas do boku divas sa ako keby cez tu farbu no otras neviem si predstaviť v tom šoférovať nevedela som sa dočkať večera kedy ich vyhodím 😄

tibor79
11. mar 2024

@lakebabe áno, ale autorka možno ešte vobec nemala šošovky, tak nemá ani zmerané. Ale tiež som si nikdy netrúfla na farebné práve kvôli tomu, či v nich budem dobre vidieť 😊. Takže asi nič moc teda.

lakebabe
11. mar 2024

@tibor79 tak to jasne prvé treba vymerat u ocneho to je bez debaty

Určite už neodporucam vyhodené peniaze

lakebabe
11. mar 2024

@ariannazara teraz sa dívam aj ty to máš tak ze ten stred máš tak ze ti presvita tvoja farba len u teba prirodzene u mňa tá zelená uplne svietila v strede pri bledomodrych šošovkách 😄 kolega sa na mne strašne bavil

simca06022011
11. mar 2024

ja som skusala rozne farby a to mam svoju farbu taku nevyraznu zelenomodur, cize nic co by bol problem prekryt. A bolo to strasne. Vidiet som videla, ale strasne bolo vidno ze je to umela vec v oku, presvitalo to rozne z pod nich, napriek tomu ze mam vsetko premerane a parametre sedeli. Vyzerala som ako keby som mala na duhovke farebnu nalepku :DDD este aj tie take "vzory" na tej sosovke boli divne. Som vyzerala ako z nejakeho hororu :D
@ariannazara toto mas este celkom dobre :D

lakebabe
11. mar 2024

@simca06022011 presne kolega sa mi smial že vyzerám ako vlkolak z nejakého hororu 😄 ta potlač ci co to je bola na modrých strasna

saxana000
11. mar 2024

Musis hlavne poskusat mam velmi tmave hnede oci za mlada som skusala kadejake farby aj modre aj zelene aj fialove a crazy lens na haloween cervene upirske kockove aj krokodilie oci. niektore prekryli lepsie ine horsie.najlepsie.kryli tie blaznive neprirodzene cim.prirodzenejsie som chvela tym menej mi.prekryli povodnu farbu.odporucam ale urcite najprv ist do optiky na poucenie a vyskusat si ich tam ako nasadenie tak vyberanie a celkovo instruktaz.o starostlivosti..chce to fakt neflakat davat bacha na roztok hygienu ruk menit pravidelne drzat v chladnicke staci trochu lajdackosti a mozes.si zarobit na slusny pruser s ocami nie je sranda.dalej priemer dioptria zakrivenie nie kazde sedia dobre niektore ak mi boli len trosicku vacsie uz napriklad nestihali stotinu sekundy za okom bolo to velmi rusive a neprijemne..