Femoston 1/10 a predčasná menopauza - máte skúsenosti?

lorka
9. júl 2018

Ahojte, chcela by som sa opytat, ake mate skusenosti s uzivanim Femostonu pri predcasnej menopauze? Po akom dlhom case uzivania ste pocitili nejake ucinky? Doslo k ulave priznakov? Negativne prejavy? Vedlajsie ucinky? Ako dlho ste uzivali? Vopred vdaka za prispevky! 🙂

milus777
10. júl 2018

Ahoj. Ja mam diagnostikovanu predcastnu menopauzu a namiesto substitucnej liecby beriem hak....navaly tepla som mala teda riadne ale asi 2_3 tyzdne po nasadeni sa zacali zmiernovat az postupne vymizli uplne... Ale ja som extra pripad preto beriem hak mam este malo rokov na substitucnu liecbu.

lorka
autor
10. júl 2018

@milus777 no ja mam 44r., MS nemam uz 2 roky vobec, teda od 42r. HAK mi nenukali, podla vysledkov horm.profilu vraj teda Femoston.. aby som nemala komplikacie potom neskor. Vraj na cca 5-6 rokov by som ho mala brat - ale obavam sa dost, v rodine sme mali karcinom prsnika. No neviem, MUDr hovoria, ze viac pozitiv ta subst. liecba ma mat nez negativ..

milus777
10. júl 2018

@lorka a tak to je iny pripad. Ja nemam ani 30.ako urcite sa porad s dr ale v tvojom veku by som uz hormony nebrala. Je vela prirodnych doplnkov na zmiernenie obtiazi spojenych z prechodom. Ja som chvilu brala sarapis a navaly tepla zmizli. Moja mamka bola v menopauze od 38 rokov a aj kardiolog jej radil aby radsej nic nebrala.teraz ma 58 a neberie ziadne lieky len makovy olej aby sa jej neodvapnovali kosti. Predsa tie hormony maju vedlajsie ucinky. Ja keby nemusim tak neberiem nic ale hrozila by mi osteoporoza... Drzim palce

nejra
28. nov 2018

uzivam ho aj ja druhy mesiac,priznaky menopauzy sa zmiernili,hned po prvom mesiaci prisla,,pseudomenstruacia"