Prednison a vedľajšie účinky - vypadávanie vlasov

lorka
8. dec 2017

Ahojte, chcem sa opytat na vase skusenosti s uzivanim Prednisonu a jeho vedlajsich ucinkov - najma vypadavania vlasov. Foniater mi predpisal Prednison 20 na tyzden, vedlajsie ucinky vo forme zokruhlenia - opuchnutia tvare a neskutocnej zvysenej chuti do jedla - som pocitila uz na 3. den uzivania. ☹ No a neskutocne mi vypadavaju vlasy, co sa sice da pripisat aj inym vplyvom (som po operacii stitinej zlazy, komplikacie, stres...), ale rozmyslam, ci k vypadavaniu vlasov nemohlo prispiet aj uzivanie Prednisonu 20, aj ked len na taky kratky cas. Pocula som, ze u niekoho to spusti vypadavanie. Ako dlho trva, kym sa to z tela vyplavi? Resp. ako dlho moze trvat jeho ucinok v tele? Dakujem vopred za vsetky odpovede!

janka2501
8. dec 2017

Ahoj. Dcetka brala rok prednison a vlasky jej nevypadavali. Zacinala na 40 mg 6 tyzdnov a potom postupne znizovanie az do uplneho vysadenia.

jaris84
8. dec 2017

@lorka Ja som brala Medrol(to je podobné) a neskutočne mi z toho vypadali vlasy... Neberiem ho dva mesiace, ale kym sa vlasy spamataju este asi potrva....

lorka
autor
8. dec 2017

@janka2501
@jaris84
dakujem za odpovede.

@jaris84 a ako dlho si ho brala?

jaris84
8. dec 2017

No ja dlho a uz by som sa na to nedala nahovoriť...(cca 8-9M s krátkou pauzou).

alana1
8. dec 2017

kvolli comu ti to predpisal prosim ta

lorka
autor
8. dec 2017

@alana1 mam po operacii strbinu na hlasivkach, disfoniu, prichripnuty hlas. stalo sa to 2,5 mesiaca po operacii, avsak zlym pohybom krkom. Ja si myslim, ze to je mechanicke poskodenie niekde vnutri, ale dr ze skusme uz co sa da, tak mi na tych par dni dal Presnison, ze ak by sa tam rozbiehal nejaky virus, ktory vie poskodit hlasivky (viem, ze take existuje). samozrejme nezabral ani za mak. v zufalstve som suhlasila, ale bolo mi to nanic. poskodenie je zjavne v niecom inom.

lilyianka
8. dec 2017

@lorka ja tiez beriem Medrol, teda uz ho vysadzam....zacinala som na 20mg denne a od maja som mala 12mg denne...a ako opisujes ty...okruhla tvar, chut do jedla...mne vlasy tiez vypadavali, ale nic rxtra, ale akne na brade, ostala som "chlpatejsia" 😐 a celkovo plus 7kg hore...pomalicky ho zacinam vysadzat uz dva a pol tyzdna a nastastie vidim vysledkt...chut na jedlo skoro ziadna, tvar, brucho aj brada uz pomaly odpuchli...
Inak neviem co je na tom pravdy, ale kortikoidy vraj v tele su dost dlho...vraj moze trvat aj 4m kym sa ich uplne zbavis

veronikatiki
16. júl 2020

Zdravim prednisin uzivam od marca a vlasy mi zacali postupne vypadavat no s mierou bola som na 60 mg denne dnes som uz ken na 15 mg denne a vlasy minpadaju ovela vuac az extremne skysika som cesnakovy sampon,milvu,zinok,vitaminy, chinin sampon a nic nepomaha no uz ztych vypadanych blasov az parochnu si mozemnurobit upokoji sato ?ci pridem o vlasy?

veronikatiki
24. dec 2020

Ma niekto skusenost s liečbou Rituximab? Na autoimunitne ochorenie..... su to infuzie? Ma vedlajsie ucinky? Mal ho niekto?dakujem

janka2501
24. dec 2020

Ak je to bioliecba, tak ta vacsiniu v infuziach, rozdelena na viac krat. Moja dcera nema s tymto skusenost, ,,zatial,, sa vyhla bioliecbe.

veronikatiki
24. dec 2020

@janka2501 ano je to bioliecba zalizena na mysacich,krysich genoch vobec neviem citala som iba ze ma pozastavit aktivitu autoim.ichorenia no ci neni to ako chemo vlasy ci mi nevypadaju atd

janka2501
24. dec 2020

@veronikatiki viem, ze niektory znasaju zle bioliecbu, a v neziaducich ucinkoch je aj vypadavanie vlasov, no to bude pri takychto liecbach asi zrejme

veronikatiki
24. dec 2020

@janka2501 ja len zato sa pytam lebo mne uz velmi povypadacali uz len z uzivania prednisonu a ci tato liecba este doda viac tomu

janka2501
24. dec 2020

@veronikatiki je to cytostatikum, tak skor vypadaju

veronikatiki
24. dec 2020

@janka2501 ach boze tak asi do hola lebo uz ledva mam