Fibromyalgia - liečba

nika19918
21. apr 2016

Ahojte. Je tu niekto kto ma toto ochorenie?

vikazv
26. mar 2017

@nika19918 Zdravim,chcem sa opytat ake mate priznaky fybromyalgue??a ako sa diagnostikuje?dakujem pekne

nika19918
autor
27. mar 2017

@vikazv ja mam stillovu chorobu, reumatoidnu atritidu. Po dvoch rokoch mi zrazu dr. Povedali ze mam aj fibromyalgiu. Stipanie kosti, pocit chladu, vsade po tele citim bolest a nekonecnu unavu. Krvne testy na to nie su. Len podobne priznaky vas k tomu nasmeruju

vikazv
27. mar 2017

Stillova choroba?ako sa diagnostikuje?...a ako prisla dr.na to ze mate fybromyalgiu??...nejake testy?body na tele?...kto vam to diagnostikoval?reumatolog?...a artritida sa vsm ako prejavovala?

nika19918
autor
27. mar 2017

@vikazv ano stillova choroba je druh RA, je kopu pisane o tom na nete ake su priznaky. Je to tazko diagnostikovatelne lebo nebyva zvykom aby sa vsetky prejavy stillovej choroby prejavali sucasne naraz, preto mnoho rokov doktor nemusi vediet druh aky je reumatoidnej artritidy ak nema krvne testy na konkretnu chorobu. V mojom pripade sa vsetky prejavili naraz z dna na den a trvalo to necele dva mes hospitalizacie kedy prisli pomocov priznakov a krvnych testov na dannu diagnozu, stillova choroba.

Fibromyalgia sa krvnymi testami neda identifikovat. Ale pomocov bodov na tele, klbov kt pri stlacani bolia. No pokym na reumatoidnu artritidu ake take lieky na potlacanie su i ked neliecia. Na fibromyalgiu nie su ziadne.

norikk
16. máj 2019

Pozývam vás do slovenskej skupiny o tejto chorobe https://www.facebook.com/groups/412721086236817/