Gastritída - jedálniček

veronika8181
8. nov 2022

Ahojte, viete mi prosim poradim poradit vyzivoveho poradcu/poradkynu v Trnave, potrebujem zostavit jedalnicek kvoli silnemu zapalu zaludka pre mamu, lekarka odporucila jedneho v piestanoch ale chcem zistit ci nie je niekto aj v TT, zatial som nasla len na pomoc s chudnutim
Dakujem

viestta
8. nov 2022

@veronika8181 na gastritidu potrebuješ dietologa alebo dietnu sestru. Výživový poradcovia nemajú príslusne vzdelanie.

veronika8181
autor
8. nov 2022

@viestta aha super dakujem, nam spominala doktorka niekoho na vyzivu tak som zacala hladat vyzivoveho, skusim popozerat, dakujem este raz🙂

viestta
8. nov 2022

@veronika8181 http://www.dietologie.cz/dieta/zakladni-dieta/d...
Možno pomôže, ale pre šetriacu diétu nájdeš aj recepty, len treba hľadať.

katkine_terapie
8. nov 2022

@veronika8181 vyzivovy poradca moze byt, ale ak ma vystudovanu fyziologickú a klinicku výživu. Treba sa zamerat na odbornost, nie "kurzových vyzivarov". Takze bud lekar, vyzivar minimalne s Bc. v odbore alebo asistent výživy (SZŠ).

veronika8181
autor
10. nov 2022

@katkine_terapie jasne, tiez by som radsej niekoho kto samozrejme ma vystudovanie nieco take, len nedari sa mi tu v tt nikoho najst, maximalne tak tych "vyzivovych poradcov" co ponukaju len schudnutie a to nechcem, budem sa musiet zamerat aj na doktorov dalej od Trnavy, dakujem aj vam pekne za radu