Gastroezofageálny reflux u dospelých

vejula
23. okt 2011

Ahojte. Videla som tu temu o refluxe, no tykal sa malych detičiek u ktorych je to časte. No chcela by som sa spytať či mate niekto z vas dospelych s tymto problem. Ja som bola aj na gastroskopii (tušim sa tak vola to vyšetrenie s tou hadičkou) a zistili že mi nedoviera kardia ani pylorus a mam zapal žaludka i pažeraka. Kedže ešte kojim lekar mi nechcel dať žiadne lieky a odporučil len piť šťavu zo zemiakov.
Ale nie o tomto som chcela. TEmu som založila hlavne preto, že by som sa chcela dozvedieť čo vam pomaha pri tejto diagnze. Či viete o nejakych prirodnych alternativach ktore by mohli pomôcť. A tiež chcem aby sme sa troška podporili pri dodržiavani stravovacich navykov ktore treba dodržiavať. JA mam totiž problem hlavne ked sa prejem, vtedy sa mi začne všetka potrava vracať do ust. A velmi sa toho chcem zbaviť, ale mam niekedy taku slabu vôlu že si proste nepomožem preženiem to a potom trpim...
Tak ak mate niekto podobny problem prosim napište a podporme sa spoločne.

lenka1209
27. mar 2019

@mlpj no je lepsie len ono ta soja je uplne zw vsade skuste si vziat hocijak obal a citajte to je hrozne vsade ta soja alwbo soja lecitin alebo E322 no vsadeto je hrozne alw male mnozstvo mi nevadi ale ked si dam spjovu tycinku ze ako chilli 😝a pritom ju mam rada

marikagombitova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zlatica3510
27. mar 2019

@lenka1209 skus pomaly nieco vysadit a uvidis co pomohlo..drzim palce a som rada ze ti je lepsie..🙂

mlpj
27. mar 2019

@lenka1209 E322 uplne najhorsie, dokonca vraj rakovinotvorne...ja uz tiez citam zlozenie...je to chemia a ta to sposobuje...

lenka1209
27. mar 2019

@zlatica3510 ďakujem veru aj ja sa velmi tesim ze konecne daco zabralo.... Netusim z coho to bolo ale bolo to pomerne silne a intenzivne... Ja len dufam ze sa to uz nebude opakovat.. Dakuje. Si zlata a ty co problemy ustupili?

lenka1209
27. mar 2019

@mlpj ved toto človek uz ozaj aby pozeral co dado ust najhorsie je ze ten moj maly spunt nic nechce jest ten by mohol dokola zemiakove pire parky krokery a hranolky extra zdrave.. Hrozne ale ine do neho neviem natlacit uz som zufala tocime sa s 4 polievkami dokola a ked nema zemiaky ci pire bo krokety alebo hranolky tak toho moc nepoje... Stale cakam kedy nastane zlom a stale nic hrozne...

mlpj
28. mar 2019

@lenka1209 no to je fakt velmi nezdrave, najhorsie ked si maly na to zvykne, deti vedia ze je to dobrucke, ale nevedia ze zle pre zdravie...co ked vsade len chemia, koli trvanlivosti, keby sme sa tak mohli tomu vyhnut, ale niekedy sa neda...skuste mu tak domace jedla a neako to vyzdobit na tanieri..vela vela sily prajem...este to zemiakove pyre je fajn...🙂

lenka1209
28. mar 2019

@mlpj 😂ako jedine stastie ze zje aj polievky ale to iba slepacia, cesnacka, zeleninová a syrokremova skusala som aj inr aj fazuliva rozmixovala no nepomohlo.... Aj jogurty mi je ale ked zaciti kusky ovocia vypluva... Takže viac menej take klasicke bez kuskou a s cerealiami to moze snazim sa vyhnut tym lentilkovym nahradzam tymi cerealnymi ale aj tam ma trosku coko ale aspom mi zje cely jogurt.. Ranjaky len parky, chleb maslo med alebo maslo dzem alebi take tvarihive jahidive natierky to este hej alebo croasant tiez sa snazim vyhnut tym polotovarom ako su tie sladke kolaciky ale ked sme na ceste dlhej tak obcas mu to kupim ale no problem s nim ked poviem ze ideme k nasim mama sa tesi a zároveň zhrozi lebo ze co bude varit 😂🤦‍♀️teraz zacal trosku omacky s ryzou minule mi zjedol placky cukinive skoro som odpadla hehe no ale zacal vela jablk papat obcas mu dam rybie prsty to lubi ale poviem vam v živote som si nemyslela ze moje dieta bude takto vymyslat ja s muzom zjeme skoro všetko... Este stastie ze mu chutia take akoby krekry ceralne a vitaminy su tam tak aspom ze tak...

gab
27. apr 2019

ja odporucam pol hodinu pred jedlom 2x denne vypit odvar kôry z brestu 👍
https://biocare.sk/eshop/produkt/brest-vazovy
vyborny, upokojujuci, 🙂 zahoji sliznice zaludka

macka23
12. aug 2019

Ahojte, vela som precitala, bojujeme s refluxom u syna /10 rokov/ 2 roky je na diete, sem tam porusuje, no leto je najhorsie, neviem ho ustriehnut /tabory, babky, pomlsavanie cely den/ hladam nieco co by mu pomohlo, mozno caj /nasla som ukko/ alebo nieco na podporu, s cim mate dobre skusenosti. Teraz je na Helicide /prazdniny, tazko sa dodrziava stravovanie, ale robime co sa da v obmedzenom rezime/ u neho je hlavny prejav kasel, hrozny. Chcem aby sa mu ulavilo, nieco co by si mohol dat cez den /caj, nieco cmulacie...neviem co by som na nom vyskusala. Tak tapam nejak. vdaka.

nikpa
12. aug 2019

@macka23 u mňa zabrala Masticha, nedám na ňu dopustiť. Žiadny helicid, čaje, nič. A čo je super, že zaberá dlhodobo a je to prírodný produkt. Oplatí sa vyskúšať

macka23
12. aug 2019

@nikpa idem kuknut co je to zac 🙂 dik

lenka1209
15. aug 2019

@macka23 skúšali mu robit ph metriu? Ja mam tiez stale probelmy u mna naopak skor cez zimu mi je horsie teraz je celkom fajn ale mavam velmi casty pocit kyslosti v ustach idem na ph metriu a ak vyjde pozitivne spomenula sa aj operacia tak neviem... Ak by mi to pomohlo a mala uz svaty pokoj tak by som do toho sla...

macka23
15. aug 2019

@lenka1209 áno mal phmetriu pred 2 rokmi, mal 206 epizód za 24hodin. Je na diéte, sem tam pridám helicid, na kontrolnú sme sa dohodli po novom roku. Ú deti je ešte šanca ze dieta to upraví. Prísna dieta. Tak uvidíme. On ma len kašeľ pri diétne chybe. Ale ze strašný. /čokoláda, čerstvé pečivo, kecup/

lenka1209
18. aug 2019

@macka23 chudiatko malicke uz od mala take obmedzenia... Ja zase ked je leto mne je fajn ale ked sa schladi uz od oktobra katastrofa cela hrud ma boli tlaci pali akoby prazdny sud ked zakaslem. Hrozne podrazdene mavam casto kyslost v ustach ale tie erózie teraz moc nemam tak a na ph metriu idem 28 takze um asi budem jest veci pri ktorych viem ze kyslost pocitujem skoro vzdy lebo ked nic neuvidia uzavru to a ani operacia ani nic ziadna naprava z ich strany nebude... A chcela by som este jwdno dieta a otehotnet ale pro tqkychto stavoch ma clovek respekt

mandy29
18. aug 2019

Nemáte pri reflxe problém s častými aftami v hrdle?

macka23
18. aug 2019

@mandy29 nie, on sa nestazuje ani na kyselinu, ani palenie, dokonca asni zo spanku sa nebudi kvoli kaslu. To len ja som tak nejak riesila a patrala po pricine. Teraz uz viem co mu vadi, len sa bojim, ze tie niektore potraviny proste bude musiet vylucit uz asi navzdy. Lebo ani po 2 rokoch proste ten kecup, cokolada, cerstve pecivo m nerobia dobre. Drzim palce.

tribratri
3. sep 2019

Niekto tu spominal Betaine HCL... mam tu jedno neotvorene balenie, ak by mal niekto zaujem...

janettelubomir
3. sep 2019

@erika1203 @janettelubomir pozrite album

miriamka
15. jan 2020

@beruska9561 s odstrupom casu...naozaj moze reflux robit len ten pocit hrce v krku? Mam reflux...a hrcu v krku ako keby mi tam jedlo stalo...toto robi reflux? Cim Ti to preslo?

beruska9561
15. jan 2020

@miriamka s odstupom času áno ten reflux mi skutočne robil také problémy, skoro som zosalela aké nepríjemné to bolo, trvalo to tuším dva mesiace pokiaľ to prešlo. Chcelo to diétu, zabral mi a teraz neviem čo všetko lebo som brala itoprid, lieky na kyselinu som vysadila , to mi bolo ešte horšie , brala som melatonín, probiotiká, píla som zemezlcovy čaj a odvar z ľanových semien, mala som aj gastrotus sáčky ale neviem či to malo nejaký efekt.

miriamka
16. jan 2020

@beruska9561 Dakujem.Melatonin vies odporucit? A ten pocit skrtenia Ti tiez az uzkosti robil kedze to je neprijemne a dlho to trva?

beruska9561
16. jan 2020

@miriamka áno ten pocit stále niečoho v krku bol na zblaznenie, niekedy som si musela poplalat aby som to zvládla , veľmi nepríjemné to bolo. Tento rok počas jesene zimy sa mi to nezopakovalo nastastie. Občas keď mám napríklad žuvačku cítim akoby zas takú gucu v krku. Melatonín som užívala ale neviem presne ktorý, mal ružovú nálepku cez fľaštičku. Mávam reflux stále ale veľmi mi pomáha ten itoprid alebo ganaton, či costi keď si dám pred jedlom.

danielkadandy
6. mar 2020

Prosim vas som teraz tehotna este len zaciatok no mne je tak hnusne kyslo v ustach cely cas aj zaludok pobolieva...nemozem lieky od gastra ...co si mam dat...a co jest? Zo vsetkeho mi je kyslo hnusne a ani mi nechuti ....ako ste to riesili vy?

tribratri
7. mar 2020

@danielkadandy mineralka fatra by nepomohla?

ericka2503
13. mar 2020

Dobrý deň,chcem poprosiť ,či niekto máte naviac nejaký pantoprazol nolpazu,pantomyl...a itoprid 50.Na gastro sa momentálne nedostanem tak skoro.Keby sa našiel niekto,kto má a nebude mu chýbať,samozrejme zaplatím.Dakujem.

pepenki
13. mar 2020

@ericka2503 jedine helicid ak by pomohol

ericka2503
13. mar 2020

@pepenki Ďakujem,za reakciu a ochotu,veľmi si to vazim❤️,ten som ešte nemala,len hentie dva mám vyskúšané,ešte emaneru,ale tá mi robila problemy.Ak sa mi nepodari zohnať,budem Vás kontaktovať,ak ešte budete mať.

pepenki
13. mar 2020

@ericka2503 ake presne problemy,lebo mam ju teraz a nic moc,ale moj problem zatial nevyriesili ziadne lieky

mlpj
14. mar 2020

@ericka2503 Zdravim, ak by ste potrebovala mam 20 tbl. nolpaza 40 mg, uzivala som ju ked som mala kyselinu, uz ju nepotrebujem rada pomozem...napiste mi prosim adresu odoslem ale az v pondelok...