3 týždňová dcérka má reflux

onestar
12. feb 2012

Ahojte,pisem vam z nemocnice,mala ma 3tyzdne a zapal pluc.uz ustupil,ale zistii nam pravdepodobne reflux..ona nevracia,pekne pribera,aj papa,ale sucho dusivo kasle,niekedy az modraje...vidim ako prehlta,asi sa jej potrava vracia...a to aj 2 hodiny po kojeni..kojim,takze na nutrilon nemam prechadzat...mate s niecim takym skusenosti?????dakujem

vinx
12. feb 2012

ahoj,moj syncek mal reflux od narodenia do 15 mesiacov,zistili sme to az na poradni u pediatricky,ked mal 5 tyzdnov.vsetko,co spapal,vygrckal,a ked som sa na to pytala doktorky,poradila mi,aby som mu nedavala tolko papat,ze sa nevie dosytit,tak som mu tolko nedavala,lebo aj ja som si myslela,ze je prejedeny,ked tolko grckal.Ked som prisla na poradnu a odvazili mi ho tam,az som sa zhrozila,pri narodeni mal 3800 g a po 5 tyzdnoch 3005g.Okamzite som musela prestat s kojenim a presla som na umele mieko zahustene,aj to vygrckaval,ale nie v takom mnozstve,to mlieko bolo velmi huste,takze ho v sebe lepsie udrzal,ale vygrckaval aj pevnu stravu,to si iba tak odgrgol a trosku mu uslo.Hned po zavedeni umeleho mlieka zacal priberat,aj ked som medzi umelym mliekom skusala ho kojit,ale nemalo to zmysel,bolo mi to velmi luto,lebo starsiu dcerku som kojila do 2 rokov. To je moja skusenost a tvoja mala to aj vygrcne,alebo to v sebe udrzi?

onestar
autor
13. feb 2012

@vinx ahoj..no ona vobec negrcka,pekne pribera..jej sa en asi do hrdla vrati alebo o ja viem co a dusi sa... ☹

ichbinich
13. feb 2012

@onestar: exsituje aj tzv. tichy reflux. Teda babo negrcka, ale pali ho to a boli. Ja s tym nastastie nemam skusenost.
Skus si najst nieco o tom tichom refluxe, alebo sa spytaj v teme o refluxe. Co sa tyka zahustovania mlieka, od toho sa uz praveze upusta. Aj pri refluxe sa ma dalej kojit, lebo mm je rychlejsie stravitelne a nelezi tolko v zaludku. Ale ako pri vsetkom, kazdemu vyhovuje a sedi nieco ine...
Vsetko dobre!